Shiny Broken Pieces

Shiny Broken Pieces
https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463420/bmid_shiny-broken-pieces-e2H-463420.jpeg 4 44 44

Tiny Pretty Things série

< 2. díl

Ať zvítězí ta nejlepší. June, Bette a Gigi se naposledy střetnou v souboji o místo v prestižním souboru Amerického baletu. V sázce je teď víc než kdykoli předtím, a tyhle dívky můžou přijít úplně o všechno… a tentokrát nikdo nehraje podle pravidel. June konečně začne sebe samu vidět jako primabalerínu. Ale kvůli snaze stát se tou nejlepší bude možná muset obětovat svou životní lásku. Baletka Bette, které tanec koluje v žilách, je odhodlaná očistit své jméno poté, co byla z konzervatoře podmínečně vyloučena za to, že ublížila své rivalce Gigi. Ale i kdyby se vrátila, podaří se jí znovu se probojovat na výsluní, po kterém tolik touží? Nebo pošpinila rodinné jméno navždy? A Gigi nedovolí, aby Bette – ani žádná z ostatních tanečnic, které ji minulý rok šikanovaly – unikla trestu. Ale pomsta ji záhy pohltí a možná to bude ona, kdo bude muset zaplatit nejvyšší cenu. Všechno se točí kolem posledního tance. Komu se podaří zazářit? A čí sny budou navždy ztraceny?... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , #booklab
Originální název:

Shiny Broken Pieces , 2016


více info...

Přidat komentář

Tess_BooksNerd
18.04.2024 4 z 5

Zajímavá kniha. Bod za Ich formu. Další bod za vyprávění příběhů z vícero pohledu postav. Kdyby byla kniha sepsána jen z jednoho pohledu, spousta podstatných věcí by chyběla. Ovšem takto je to skvělý, komplexně pojatý příběh plný intrik, naschválů a šikany. Baletní svět není žádný med a o to v knize jde. Neustálý boj tanečnic o pozornost, místo v baletním souboru. Skvělé zpracování.

Nelasp
11.03.2024 4 z 5

Slupnuto jako jednohubka. Baletní prostředí opět plné intrik, nástrah a kudel (nebo jehel) vražených v zádech (nebo motýlích hlavách). Šikana je vždy velmi komplexní jev a sledovat, co může udělat s jejími obětmi a jak se to může celé zvrtnout je moc zajímavé. Kniha mě bavila.


sgjoli
18.11.2021 4 z 5

Vrátit se do tohoto nelítostného světa plného kudel v zádech, pomsty, zášti, závisti a bojů o minimum míst v elitním baletním souboru bylo docela zajímavým zážitkem.
Ty kruté vztahy, kdy nikdo nemůže věřit nikomu (a pomalu ani sám sobě), tu pokračují jako v prvním díle série. Soutěživost, rivalita a snaha být nejlepší (ať to stojí, co to stojí) tu opět hrají prim - takže pokud vás veškerá ta dramata bavila už v první knize, tady si opět přijdete na své. Zároveň ale musím za sebe říct, že jsem tu viděla v mnoha postavách určitý posun. Postavy se vyrovnávají nejen s drsným, konkurenčním prostředím, ale také samy se sebou a s tím, co postavy čeká, až dokončí svá studia na konzervatoři, což je pro mnohé samo o sobě děsivé.
Každá z hlavních hrdinek tu bojuje se svými vlastními démony a myslím, že v rámci žánru to tu je zobrazené velmi solidně a nabízí to řadu podnětů k přemýšlení. Když se vrátím k tomu posunu - je skvělé vidět, jak na sobě jednotlivé postavy pracují, a ačkoliv si všechny sáhnou na své vlastní dno, bojují samy za sebe a učí se, co je v životě důležité. Možná ne všechny postavy jdou tou správnou cestou, kterou by jít měly, ale v tom je tahle kniha skvěle rozmanitá, protože ukazuje různé typy charakterů a různé způsoby, jak se vypořádat s okolnostmi svého života.
Styl psaní je opět velmi svižný, dynamický a plynulý, touto knihou jsem vysloveně prolítla, a to nejen proto, že jsem chtěla vědět, jak to skončí.
Ačkoliv je mi svět baletu jinak na hony vzdálený, tuhle sérii jsem si vlastně dost užila. Neumím posoudit, zda a do jaké míry je i v reálném životě svět baletu tak moc drsný a brutálně temný, jak ho zobrazuje tato série, ale tato série si mou pozornost určitě našla. A já jsem ráda, že jsem těmto dvěma knihám věnovala svůj čas.

RoseDadas
09.11.2021 5 z 5

Shiny Broken Pieces je velice vydařeným zakončením série. V tomto případě rozhodně neplatí, že druhý díl nemůže překonat ten první, zde je tomu přesně naopak. V knize jsou vykreslena trápení dívek, pro které je balet úplně vším, obětovaly mu veškerý svůj čas, přátelství a vztahy, neúspěch tak pro ně neexistuje. I Natalie Portman, hlavní představitelka snímku Černá labuť, by byla v šoku z toho, jaké temné myšlenky jsou ukryty pod zdobenou tiárou.

Balet není jen pozlátko v růžových šatičkách, především je to dřina a obrovský tlak na psychiku, zejména u mladých lidí. Pobyt v baletním světě jsem si užila, dozvěděla jsem se zas něco nového a rozhodně mě text neodradil od obdivování tohoto druhu tance. Sympatické na sérii je, že se jedná o duologii, tudíž žádné natahování, pořád se něco děje a nakousávají se vážná témata jako šikana, bulimie, drogy apod.

blackoutzuzi
10.08.2021 4 z 5

Pokračování knihy Tiny Pretty Things, ve kterém opět sledujeme svět plný dřiny, odříkání a intrik.

Druhý díl se mi líbil takřka stejně jako ten první. Sonda do světa baletu mě moc bavila, líbilo se mi, jaké zakončení série autorky zvolily, já jsem spokojená :) Oba díly moc doporučuji, je to zase něco nového, svěžího a já si příběh Bette, Gigi a June moc užila, i přes to, že to nebylo zrovna sluníčkové počtení.

Fortuna7
06.08.2021 5 z 5

Mě tahle série prostě strašně moc bavila! Drsné baletní prostředí, šikana, anorexie...
Naprosto chápu chování Gigi, protože to čím si prošla si muselo vybrat nějakou daň.
Konec byl super, vše dopadlo přesně tak jak jsem chtěla a já se těším, až někdy dokoukám seriál na Netflixu.
Doporučuji oba díly, je to skvělé a pokud se chcete podívat do zákulisí baletu, budete nadšení :-)

spencer
26.07.2021 4 z 5

Co si na tomto díle cením je to, že šel více do hloubky a zabýval se tím, čím si každá z dívek uvnitř prochází. Jejich vzájemné naschvály mi přišly ovšem přehnané, a na rozdíl od předešlého dílu mi vadilo všechno to přebytečné drama. V prvním díle byla mou oblíbenkyní Gigi, tentokrát jsem více sympatizovala s June a Bette. Ostatní dívky až moc přemýšlely nad tím, jak někomu ublížit a potřebný character development se u nich neobjevil.
3,75/5*

DariDerek
11.06.2021 5 z 5

Shiny Broken Pieces je druhým dílem ze série o baletkách, které vysloveně dřou na tom, aby byly ze všech nejlepší. Dokáží si dělat naschvály a intrikovat, jako by nebyly šestnáctileté studentky, ale staré ženské, jež toho zažily víc než je vůbec možné. Ač nepatřím mezi vyznavače tohoto tance, a nikdy – upřímně – nebudu, tato série mne chytla hned od samotného začátku. Více případně v recenzi. :-)

Autoři knihy