Nelasp Nelasp komentáře u knih

Grey Grey E. L. James (p)

Četla jsem původní trilogii, tak jsem byla zvědavá i na to, jak celou věc a všechny události viděl sám Ch.T. Grey... Neboli chodící červená vlajka, Jak by řekla generace z :)

03.09.2023 3 z 5

Freed Freed E. L. James (p)

Christianovy myšlenky jsou chvílemi horší než jak to vyzní z pohledu Any.... Chtít bych ho za partnera nechtěla, ačkoliv chvíli si zkusit jeho životní styl by mohlo být fajn....

03.09.2023 4 z 5

Kousek nebe Kousek nebe Sherryl Woods

Tahle kniha se četla dobře, americké maloměsto má své kouzlo jako kulisa pro téměř cokoliv, nicméně si ráda teď chvíli od Serenity odpočinu a třeba se k dalším dílům vrátím časem .... Dana Sue je velmi sympatická postava.

03.09.2023 4 z 5

Dámský gambit Dámský gambit Walter Tevis

Líbil se mi seriál na Netflixu a kniha nemá chybu, kdyby mi někdo řekl, že budu číst o šachu, o němž absolutně nic nevím a bude mě to sakra bavit.... Beth měla zajímavou mysl a bylo mi ctí ji poznat.

03.09.2023 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Sherryl Woods

Knihu jsem přečetla na základě shlédnutí Netflix seriálu, který se mi líbil jako taková oddychovka a mám dost ráda prostředí maloměsta. Kniha se četla dobře a rychle i v originále. Je to takové ryze ženské čtení, ale to mi nijak zvlášť nevadilo, byly tam krásně vykreslené vztahy a přátelství mezi ženami a upřímně, kdo by takovou skvadru kamarádek jako jsou sladké magnólie nechtěl. Zkusím i další díl. Seriál se místy dost liší od knihy- v dobrém i špatném.

15.08.2023 4 z 5

Jde poznat, že Tom není tak úplně spisovatel.....ale jeho upřímnost a sebereflexejsou hrozně sympatické. Je super, že se odvážil zmínit i o svém duševním zdraví a problémy, s nimiž se potýkal. Obyčejný člověk by si řekl, že má všechno, tak co může mít za problémy, ale ona lidská duše a psychika je složitější. Kniha se četla dobře a pro mě jako Potterheada od hlavy k patě bylo přečtení této knihy prakticky povinnost.

14.08.2023 4 z 5

Nečekaná láska Nečekaná láska Julia Quinn

Sága rodu Bridgertonů si i ve svém šestém díle drží svůj standard. Příjemné čtení na vypnutí mozku a odpočinek, příběhy jsou sice předvídatelné, chování postav přehnané a velice často naprosto nelogické, ale když to člověk přijme a neočekává od postav úplnou racionalitu, dobře se pobaví.

06.05.2022 4 z 5

S láskou, Eloise S láskou, Eloise Julia Quinn

Jeden z mých oblíbených příběhů ze série. Dobře se čte a Eloise i Phillip jsou mi sympatičtí.

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Líbí se mi, že Penelope nikdy nevzdala své snahy dobýt srdce milovaného, kupodivu se to i podařilo a skutečně jde o pár, který se dobře doplňuje, kniha se jako všechny ostatní, které jsem v sérii četla čte velice snadno a rychle, nemá velké nároky na pozornost člověka. Dobrý "výplach mozku" když člověk potřebuje odpočinout od všedních dní u něčeho milého.

19.04.2022 4 z 5

Nevhodný návrh Nevhodný návrh Julia Quinn

Benediktův příběh spolu s tím Eloisiným jsou dva, na něž se v seriálu těším nejvíce, jedná se doslova o pohádku, ale člověk musí občas vypnout a v tomto ne vždy hezkém a příjemném světě znovu alespoň na chvíli uvěřit, že dobré konce a láska existují.

Vikomt, který mě miloval Vikomt, který mě miloval Julia Quinn

Pohodové čtení na deštivé odpoledne, líbí se mi jednoduchý styl, u kterého si odpočinu. V rámci žánru si myslím není kniha krokem vedle.

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Kniha se četla velice dobře (opravdu se nejedná o komplikované čtení). Příjemná jednohubka na dvě propršená odpoledne.

05.04.2022 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Kniha se četla velice dobře. Zajímavě vystavěný děj i samotné vyprávění. Ke knize jsem se dostala díky filmovému zpracování na Netflixu a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla, velice milé, odpočinkové, s notnou dávkou reality.

30.08.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Co mě překvapilo bylo, že Jessica byla v myšlenkách daleko větší a zákeřnější zahořklá potvora. Ne, že by navenek nebyla, ale v myšlenkách to má jiné grády. Celý Edwardův pohled na ostatní postavy byl zajímavý, jen mi vadilo, jak byl šíleně ufňukaný a zahleděný do sebe, jeho myšlenky byly až moc telenovelové. U Belly to tak bylo taky, ale to jeho neustálé...."ach, jsem zrůda a nezasloužím si žít" v každé myšlence celkem otravovalo. Jinak se kniha četla dobře, ubíhala dle očekávání podobně jako původní "materiál".

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Milé, příjemné odreagování.

Pokání Pokání Ian McEwan

Knihu jsem četla na můj vkus opravdu velice dlouho. První část je opravdu těžkopádná a popisná a trvá se správně začíst. Dost věcí si musí člověk domyslet a konec otřese vším, co vám předtím bylo naservírováno. Rozhodně se jedná o literárně velice hodnotné dílo, které není pro každého a dlouho rezonuje vaší psychikou.

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Že všech knih této autorky mám po přečtení stejný pocit prázdnoty a trochu depky... Nevím, jestli je to záměr, nebo tak autorčina tvorba působí jen na mě konkrétně... Každopádně kniha byla fajn, rychle se četla

04.06.2019 4 z 5

Bouře mečů Bouře mečů George R. R. Martin

Dočtěno po třech čtecích maratonech v průběhu cca dvou měsíců. Kniha je úžasná, ty popisy postav a děje jsou zkrátka dokonalé, člověk se nestačí divit, jak propracované to autor všechno má. A těch emocionálních facek, co nám čtenářům autor uštědřil bylo nepočítaně. S předchozími díly srovnávat nebudu, každý je jiný a posouvá děj jinak a jinam. Těch téměř 1200 stran opravdu stojí za přečtení.

01.03.2019 5 z 5

Střet králů Střet králů George R. R. Martin

Dočteno po neskutečně dlouhé době teď během vánočních svátků. Po Západozemí se mi moc stýskalo, ale bohužel jsem vzhledem k okolnostem neměla možnost se do knihy začíst tak jak do Hry o trůny. Příběhy mých oblíbenců pokračují, děj se zamotává více a více (a já nechápu, že to vůbec ještě lze- Díky, Georgi), zima přichází, a když se člověk řádně začte, valí stranu za stranou. Jdu na Bouři mečů, see you soon :D

29.12.2018 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Opět Brownovská superjízda. Tentokrát pro mě byl zážitek z četby umocněn tím, že jsem na všech popisovaných místech byla a mohla jsem si tedy velice konkrétně představit popisované prostředí. Náš McGyver Robert Langdon i nadále táhne ke čtení :-D

28.06.2018 5 z 5