nela3812 nela3812 komentáře u knih

Mrtvé ženy Mrtvé ženy Martin Štefko

Tohle je opravdu skvělé čtení, které by milovník thrillerů neměl nechat ujít. Místy je příběh nechutný a opravdu zvrácený, ale je tak čtivý, že jej nebudete chtít odložit!

V čele celého příběhu stojí podivínský detektiv, který má sklon neprojevovat emoce, příliš nemluvit, ale vždy rychle a správně nalézt potřebná vodítka, a především pak najít viníka. Často činí velmi těžká a nesympatická rozhodnutí ale i přesto, právě díky jeho povaze, budete vždy stát na jeho straně zákona. Jakou psychickou nemocí trpí netuším, ale stejně se mi líbí a vám bude taky! Na to dám ruku do ohně!

Autor neztrácí čas a hned na prvních stránkám nám naservíruje vraždu, která sice není to nejhorší z celé knihy, ale do pohádky to má také daleko. Děj se okamžitě rozjede na plné obrátky a svoje tempo si zachová až do posledních stran. Ani chvíli se nebudete nudit, a především budete neustále napnutí, co vás na dalších stranách čeká. Autor přichází hned s několik případy, které v rámci děje navazují natolik, že budete mít pocit, že k sobě patří.

Závěrečný případ přináší onu nejvíce nechutnou část, ale zároveň jediné mínus knihy. Jedna z hlavních postav se v myšlenkách často vrací k minulosti a stále dokola si v hlavě přehrává tutéž scénu. Osobně b\ch tam opakování dané scény mít nemusela, určitě ne tolikrát. Tyto pasáže jsem pak již téměř přelétávala očima, protože to bylo dokola to samé, a navíc pěkně nechutné. Třešničkou na dortu je však závěr právě tohoto případu, který byl napsaný naprosto geniálně a z posledních stran mě mrazilo, napětím jsem ani nedýchala. Do posledních vteřin opravdu netušíte, jak to skončí.

Hodnocení: 4,5/5

13.09.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

Konec. Tolik jsem se těšila, a když už je to konečně tady, přála bych si ještě pár stránek navíc. S tímto světem se budu loučit s opravdu těžkým srdcem. Ačkoliv byla naše hlavní hrdinka Kiva chvílemi na pěst, všechny okolo ní si nešlo než zamilovat (až na pár jedinců). To stejné platí i pro samotný svět a celou zápletku. Dlouho si mě žádná série nezískala tolik, jako právě Ranhojička.

V posledním díle sledujeme vyvrcholení celé zápletky a ani chvíli zde není nuda. Po dvou naprosto nadupaných dílech jsem si říkala, že autorka již nemá s čím přijít, nemá kde vytvořit nové zvraty a jak jsem se spletla! Příběh jsem hltala od rána do večera a každou volnou chvíli se k němu vracela. Akce, láska, drama, tajemství, napětívšechno to tam bylo! Autorka po celou dobu drží nastavenou laťku, a nehodlá se jí pustit.

Tento svět patří mezi jedny z jednodušších a právě to bude jedno z jeho hlavních kouzel! Zvládne se v něm i v postavách zorientovat i začátečník ve fantasy literatuře. I přes svou prvotní jednoduchost se však může pyšnit skvěle vykreslenými detaily a promyšlenými zákoutími, mezi která patří především Zalindov. Může člověk milovat vězení? Po dočtení této série rozhodně ano!

Série, v níž budete doslova dýchat, žít, milovat i nenávidět za hlavní hrdiny. Série, ve které se zamilujete do prostředí vězení i mnoha království. Série, které vám srdce rozcupuje na malé kousky a mozek totální odpálí. Pokud opravdu uvažujete o nějaké fantasy sérii, musí to být právě tato!

Děkuji za fenomenální konec série. V tom nejlepším se má přestat, ačkoliv se loučím s těžkým srdcem, tak je ten správný čas. Možná jen pár stránek navíc, hm? Doufám, že se v budoucnu od autorky dočkáme další série, která nás pohltí.

28.08.2023 5 z 5

Ta z katovny Ta z katovny Diana Štelová

Ačkoliv se jedná o poměrně krátký příběh, zvládla autorka na 240 stranách vytvořit skvělou ponurou atmosféru, ze které mrazí. Horové to určitě není, ale pro podzimní večery je to pochmurne a tajuplné více než dost.

Příběh je od samého začátku napínavý a čtenář okamžitě vstupuje do rozjetého vlaku směrem do minulosti. Kde se setkává s nelehkým příběhem Celestýny. Po celou dobu se příběh zajímavě vyvíjel a gradoval, ale ke konci mi tato dějová linka přišla příliš rychle utnutá. Z ničeho nic byl prostě konec.

Součastnost v podobě Lucie je naopak protkaná psychologí, mysterióznem a kapičkou romantiky. Nechybí tam zkrátka nic a ničeho tam není ani příliš, ani málo. Lucie mi zpočátku nebyla sympatická, ale s vývojem jejího příběhu i ji samotné jsem si k ní našla cestu. Prala se s celmi tezkou minulostí, ke ktere se sice stavěla se spoustou obav a strachu, ale i přesto to byla silná žena, která věděla co chce a měla vše srovnané. Lucie ovšem měla silného "soupeře" v podobě Celestýny, které jsem v příběhu fandila nejvíce, ačkoliv hned zpočátku víme, že tento příběh nedopadl dobře. Člověk zlratka doufá do posledního okamžiku!

Autorka skvěle propojila dva světy, které jsou pro obě hlavní hrdinky psychicky velmi náročné. Způsob jakým je spojila se mi opravdu líbil a bavil mě, protože to bylo něco nového. (nechci prozradit, sami pochopíte, ale spiritualisty nečekejte!) Bohužel však na obě nečeká statný konec. Nebo je to právě naopak? Kniha nabízí napětí, romantiku a také spoustu prostoru k zamyšlení nad nelehký osoudy Lenky a Celestýny.

Doporučuji přečíst! Ideálně v podzimních měsících, kdy celá atmosféra příběhu ještě nabere na intenzitě!

07.07.2023 4 z 5

Propast mezi námi Propast mezi námi Tess M. Puffrová

Příběh je velmi čtivý a troufám si říct, že vtáhne všechny čtenáře již od prvních stran. Autorka otvírá téma společenských rozdílů vzniklých na základě finančního bohatství. Sledovat propast mezi nižší a vyšší třídou je opravdu zajímavé. I přesto mám však k příběhu několik bodù, díky kterým jsem si příběh až tolik neužila.

Naše hlavní hrdinka sice vyrostla ve zlaté kleci, ale z jakého důvodu ji chybí selský rozum? Je talentovaná, chytrá, ale osobní život absolutně nezvládá. Žije ve zlaté kleci, ale nežije mimo realitu! Sex 5x za tři roky je podle ní v pořádku? Stále posílat květiny a za něco se omlouvat je další známka funfujícího vztahu? Cítím z hlavní hrdinky dost rozpolcenou osobnost a nemám pocit, že by to byl autorčin úmysl.

Hlavního hrdinu jsem si po pár stránkách oblíbila. V první polovině knihy působil velmi rozumně a stál nohama na pevné zemi. V druhé polovině jakoby převzal chování hlavní hrdinky a začal stejně tak vymýšlet hlouposti a věřit všemu, co se kde šustne. V mých očích nakonec klesl.

Trochu jsem bojovala se zbytečně vyeskalovanými situacemi. Ty jsou postavené na urážlivosti a neschopnosti komumikovat. Osobně bych ráda viděla skutečně problémy, nikoliv "mám pocit" a "určitě tím chtěla říct". Když už dochází k hádkám, mělo by to mít pořádně pevné základy, aby se z toho stalo zajímavé drama se spoustou emocí.

Nebýt rozdvojené osobnosti hlavní hrdinky a také zbytečných hádek, příběh je skvělý. Přenáší velmi reálně pojatou propast v bohatství společnosti.

Hodnotím 3,5/5

24.05.2023 4 z 5

Skryté obrázky Skryté obrázky Jason Rekulak

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @kate_valter a @knihydobrovsky (#spolupráce #recenznivytisk)

Na bezmála 400 stránkách nabízí tento příběh pohodu, napětí, zvraty, duchařinu a 71 děsivých obrázků. A díky tomu plynou stránky před očima velmi rychle. Knihu jsem přečetla za jeden jediný den, ani nevím jak.

V pomalejším začátku vytvořil autor silný důraz na téma drog, odvykání a opětovné začlenění do společnosti. A toto téma silně ovlivnilo i následující děj, díky čemuž se příběh často vyvíjí nečekaným směrem. To je doplněno o několik mrazivých duchařských scén a o neméně mrazivé dětské obrázky.

Pominu-li začátek, příběh krásně graduje a to především za pomoci již zmíněných obrázků. V příběhu jsou velmi zajímavým a důležitým prvkem. Troufám si říct, že se u nás zatím s ničím podobným nelze setkat. Závěr příběhu je plný nečekaných odhalení a zvratů. Měla jsem dojem, jakoby autor spojil všechny mé teorie do jednoho dechberoucího závěru.

Tuto knihu bych za horor neoznačila, nicméně se jedná o velmi povedený thriller s prvky duchařiny, který vám rozhodně musím doporučit.

Hodnotím 4/5⭐️

01.03.2023 4 z 5

Já, Smrt Já, Smrt Aleš Novotný

Autor je bez debat králem české scény a YA thrillerů. Toto je rozhodně další kniha, která mě nezklamala a předčila všechna má očekávání! Napínavé, čtivé a jednoduše geniální!

Začátek knihy se může zdát trochu komplikovaný, protože se tam objeví opravdu velké množství postav a často se střídají. Zpětně lituji, že jsem si ke čtení nevzala i papír a tužku, protože až do samého konce jsem v postavách a jejich vztazích měla neskutečný zmatek. To je moje jediné mínus ke knize, zpětně si totiž říkám, že se mi tam některé postavy zdali být "do počtu".

V knize se v průběhu děje objevuje několik aktuálních témat z období dospívání a autor je velmi citlivým způsobem zapracoval do příběhu tak, že jako čtenář necítíte na tato témata žádný tlak. V příběhu to působí přirozeně a skvěle to dokresluje hlavní charaktery.

Příběh jako celek opět velmi čtivý, napínavý a lehce pochmurný. Zápletka je promyšlená a její odhalení na konci příběhu bylo z mého pohledu velmi překvapivé. Vše do sebe krásně zapadlo a jási akorat klepalo na čelo, jak jsem to mohla nevidět. Stihla jsem vytvořit mnoho teorií, ale až do samého konce se mi nepovedlo odhalit vraha.

16.02.2023 4 z 5

Ochraň mě Ochraň mě J. L. Beck

Tenhle bizár jsem přečetla za dva dny a je to snad ještě horší než jednička. Jestli jsem se u jednicky smála, tady se mi chtelo fakt už jenom brečet. Absolutně žádný posun ze strany autorek, ve ktery jsem doufala.

Opět žádný děj, sexuální scény postavené na hlavu, hlavní hrdinové se do sebe zamilují po 3 dnech, přičemž polovinu času na ní on mířil zbraní a nebyl zrovna nejmilejší.

On tvrdil, že pro něj láska nic neznamená a neví co to je. Že ho jen tak něco do kolen nedostane. Po 2 hodinách po seznámení začal pociťovat divné stavy. Pak ji nenáviděl a chtěljízabít. Pak jí měl potřebu chránit před svým světem. Pak chtěl aby viděla jak chlapovi odřezává z nohy kusy masa. A za 3 dny jí řekl, že jí miluje (a to se prý tak snadno nezamiluje - HA!!!)

Ona věří, že ho změní. Pak si uvědomí, že do jeho světa nepatří. Pak ho začne milovat. Pak ji vyděsí jeho svět a nechce s tím nic mít. Pak skoro brečí u sexu. Pak mu slíbí lásku do konce života. Pak žadoní o nelítostný sex. Pak se toho sexu bojí. Pak poznává jak hluboké mezi sebou mají pouto. Po 3 dnech, kdy se ho z toho polovinu času bála, mu řekne že je láska jejího života.

Nejhorší na tom je, že hlavní hrdinové absolutně nedbají na hygienu. Ale ne! Překvapivě jsou tam i horší věci. Představte si, jak cpete velkou kládu do vyplašené laně. Jo přesně tak. On je ta kláda a ona je ta laň.

Prosím, tohle je poprvé co to o nějaké knize říkám, ale tohle si nezaslouží další pokračování. Tohle vážně není dobré v žádném ohledu. Je to úplně bezduché, autorky tam toho chtějí mít evidentně moc a ve výsledku tam není nic.

09.02.2023 1 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Jsem fanoušek filmů s tématikou únikových místností a tato kniha byla #musthave kousek do mé knihovny. Po přečtení recenzí jsem byla trochu skeptická, zda mi příběh může nabídnout to co chci, byla jsem však velmi mile překvapena.

Autor nás okamžitě vtáhne do děje a nečekají nás žádné dlouhé seznamovačky s prostředím či s hlavními hrdiny. Vše se dozvídáme časem od hlavních hrdinů nebo od vyšetřovatelů a krásně to do sebe zapadá.

Jednotlivé místnosti jsou propracované a díky popisům autora jsem měla pocit jakobych se v nich sama nacházela. Samotná zápletka tak diky tomu vypadá mnohem více promyšlená, ale část s Janusem a především to odkud pochází, mi přijde dost přitažené za vlasy a trochu absurdní. Kdo knihu četl nebo bude číst, jistě pochopí kam mířím.

Také mi zde chyběl mnohem častější pohled na situaci ze strany věznitele. Je škoda, že nám autor mnohem více nepriblizil jeho pohnutky a myšlenky v průběhu celé hry/experimentu. Věřím, že by to příběhu dodalo šmrnc, protože psychopat to nepochybně byl!

Napínavý, propracovaný a originální příběh, který mě okamžitě pohltil a do samého začátku nepustil. Mezi thrillery jedinečný kousek a já si čtení opravdu užila.

Hodnotím 4/5

23.01.2023 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Lapena je opravdu skvělou autorkou thrillerů a příběhů ze sousedství, ale u tohoto konkrétního příběhu se nemůžu zbavit dojmu, že už ho znám. Bohužel jsem tak díky prvnim 20 stranám odhalila zápletku a viníka. Knihu jsem nečetla, tak se příběh možná podobá nějakému filmu? Nevím, ale můj čtenářský zážitek to dost ovlivnilo. :(

Příběh mě nedokázal vtáhnout ani postavami, ani dějem. Celkově jsem z toho spíše zklamaná než nadšená. Sice jsem to přečetla za jeden den, ale výraznou stopu to ve mně nezanechalo. Autorka má zcela jistě mnohem lepší a propracovanější kousky, než je tento příběh.

I když to má své mouchy, a já jsem zápletku odhalila rychle, je příběh napinav, a čtivý. Proto jsem se rozhodla hodnotit 3/5

Ale upřímně....co by mi to mohlo připomínat za knihu/film/seriál? Proč mám pocit deja-vu?

09.12.2022 3 z 5

Nové sny Nové sny Lilly Lucas

Spolupráce s @knihydobrovsky

Další návrat do Skalistých hor se tentokrát uskutečnil v letních měsících. Zpočátku mi tam kouzlo zimní krajiny dost chybělo, ale při zpětném ohlédnutí to byla příjemná změna prostředí a díl se tak díky tomu alespoň trochu odlišil.

Kempování, pozorování hvězd a najednou jsem měla pocit, že čtu Kudy ke hvězdám. Jednu z mých oblíbených slow romantik. Takže jsem se i do tohoto příběhu a především jeho prostředí zamilovala.

Bohužel mi tentokrát tolik nesedli hlavní postavy. Nebo spíše jejich rozvíjející se vztah. Ač jsou oba velmi sympatičtí a bojovní (pokud jde o jejich sny), chyběla mi mezi nimi jiskra a jejich vztahu pro mě bylo velmi těžké uvěřit. Těšila jsem se na to, že dostáváme dosud nepoznanou dvojici a neměla jsem tak žádná očekávání, nicméně jsem doufala v mnohem více vzrušení a napětí mezi nimi.

Příběh byl sice krásný, četl se opět téměř sám, ale hlavní postavy neměli mezi sebou takovou jiskru. Oba řeší své osobní problémy a navázat vztah není jen tak, ale i přesto jsem doufala v dechberoucí chvilky. A ty tam za mě prostě nebyli...Tento díl mě neoslovil tolik jako předchozí dva.

Navíc se v příběhu objevilo několik nesrovnalostí, které při pozorném čtení trochu kazí celkový dojem. Například finanční situace Elary nebo její vybitý a náhle fungující mobil.

Hodnotím 3,75/5 ⭐️, ale i přesto se moc těším na pokračování série. Autorka totiž píše velmi čtivě a její příběhy jsou odpočinkové a ráda se k nim vracím.

16.09.2022 4 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Na Apatykářku jsem se těšila, zaujala mě především svou obálku a velmi lákavou anotací. Obsah mě však bohužel už tolik nenadchl.

Pokud jde o věkovou hranici, máme v popředí hned 3 originální hlavní hrdinky, které vystupují ze zažitých stereotypů. V dnešní době se opravdu málo setkáváme s hrdinkami, kterým by nebylo 17-25, proto byl příběh z tohoto pohledu milým překvapením. Nelze říci, že bych souzněla se všemi 3 po celou dobu, nicméně jejich rozhodnutí baly vcelku rozumná a v případě dvanáctileté "E" také velmi vyspělá. Sympatie vůči postavám jsou však téměř jediným pozitivem na knize.

Vyzdvihnout musím také krásné prostředí Londýna v 18. století a prostředí Apatyky, se kterým jsem se zatím v jiné knize nesetkala. Míchání jedů i léčebnách tinktur bylo zajímavým detailem příběhu, který jsem si užila více než příběh samotný.

V příběhu se nám protínají tři pohledy - dva z minulosti a jeden ze současnosti. Jednotlivé pohledy na sebe skvěle navazují a autorka tak udržuje alespoň lehké napětí při přechodech mezi současnosti a minulosti. Bohužel se celkový příběh zhruba 2/3 knihy velmi vleče a vygraduje až na samém konci. Konec je sice naprosto geniální, ale propracovat sek němu stojí poměrně dost trpělivosti.

Jako čtenář si po celou dobu musíte hledat jakékoliv prvky, které vás udrží u knihy, protože hlavní lina toto bohužel nezvládnu. Postupně je sice hlavní zápletka odhalována, ale většinu času se autorka soustředí na životy hlavních hrdinek a velmi málo na jejich propojení.

Hodnotím 3/5, ač jsem v příběhu nenašla o co jsem hledala, věřím že si své čtenáře dokáže hravě najít.

15.09.2022 3 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Tato kniha je jednohubka. Nevěřila bych, že tento popis někdy nějaká kniha téměř doslova splní, ale je to tak. Bohužel je to však v tomto případě lehce morbidní záležitost.

Příběh má neuvěřitelnou hloubku, co se tématu týče. A z psychologického hlediska je to neskutečná bomba. Celý proces a mindset všech aktérů je naprosto zvrácený a děsivý. Autorka nevynechá jediný detail z celého procesu. Je až děsivé, jak detailně a chladně vše dokázala popsat. Už jen z toho neskutečně mrazí.

Čtení jsem si užila (pokud lze v tomto případě vůbec takové slovo použít), ale příběh postrádá gradaci, napětí a zvraty. Čte se to opravdu velmi rychle - námět je zajímavý, kapitoly krátké a věcné. Ale chybí tomu něco, u čeho si řeknete "wau, to jsem nečekal/a", a naprosto vám to vyrazí dech.

Jedině konci lze připsat takový efekt. Konec je překvapivý, ale s ohledem na děj těsně před uzavřením příběhu jsem čekala něco jiného a na můj vkus je to až moc velký happyend, který se tam nehodí.(Nebojte, není to spoiler, ale moje mysl by napsala tomuto zvrácenému příběhu jiný konec, ktery by neměl ani špetku růžové)

I přes nižší hodnocení (3,5/5 ⭐️) vám však knihu opravdu doporučuji. Zpracování námětu je naprosto geniální. Tuhle jednohubku na sobotní večer prostě musíte ochutnat!

06.08.2022 4 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @knihydobrovsky

V rukou držím již třetí díl ze série Vzplanutí a musím říct, že se autorka stále drží nastavené laťky. Troufám si dokonce říct, že se zatím jedná o nejlepší příběh. Z mého pohledu nyní na pomyslném žebříčku obsazuje první místo.

Konec je předvídatelný tak jako vždy, ale kvůli tomu tuto knihu přeci nečteme že? Opět již od samého začátku dostáváme řádnou dávku sarkasmu a jiskření mezi hlavními hrdiny.

Nechybí ani spicy scény, které postrádají kapku reálnosti. Ale co už, i děti mají své pohádky, tak proč by je nemohli mít dospělý.

V příběhu tentokrát okrajově nahlédneme do života návrhářů a prostředí Itálie. Pointa příběhu však spočívá v něčem jiném a nelze tak čekat, že se v těchto oblastech ponoříme hluboko. Právě naopak je veškerá pozornost věnována hlavním aktérům a jejich slovním přestřelkám.

Tohle je erotická pohádka o popelce, kterou si čas od času moc ráda přečtu. Avšak této popelce nehází klacky pod nohy macecha, ale sám osud. Sympatie tak stoupají. Odráží se to sice na jejím nepříjemném a hloupém chování, nicméně právě díky tomu nás čeká mnohem více jiskření a erotiky.

Hodnotím 5/5 ⭐️

13.07.2022 5 z 5

Dívka ze země Venku 1 Dívka ze země Venku 1 Nagabe

Tohle je jedna prvních Mang, které jsem přečetla a upřímně musím říct, že jsem se do příběhu zamilovala.

Zpočátku je děj trochu zmatený, jako čtenáři nevíme téměř nic o tom co se stalo a chování malé holčičky vůči jejímu učiteli je tak těžko pochopitelné. Celou dobu si říkáme "copak to nevidí?" . Nicméně se po pár stranách ponoříme do děje a celá situace je nám vysvětlena.

Ač děj nemá akci a dynamiku, má rozhodně kouzlo, které Vás vtáhne. Osobně se těším, až si přečtu pokračování tohoto příběhu. Jsem zvědavá, jak to s holčičkou dopadne. Jisté tušení už totiž mám ;)

18.06.2022 4 z 5

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Vždy jsem obdivovala bezednou fantazii některých autorů, ale i přesto je potřeba znát jistou hranici. Ne všechno je možné (v tomto případě doslova) narvat do jednoho příběhu.

Tento (především) knižní svět měl velký potenciál, pokud by však autor věděl, kdy přestat. Přehršel příběhů, pohádkových postav, mocných zbraní...upřímně se bojím, co dalšího je autor schopen vymyslet v dalších knihách, které mají být pokračováním tohoto příběhu. Mám pocit, že zde už vyplýtval všechno, co jen bylo možné.

Většinu příběhu nám zda chybí hlavní dějová linka a autor ve vyprávění neustále odbíhá různými směry. Bohužel se také příliš neponořil do charakteru hlavních postav, proto nám většinu knihy uniká spoustu důvodů pro jejich (velmi často) bezhlavá rozhodnutí. Pokud pochopíme minulost a charakter postav, jsme schopni chápat jejich rozhodnutí a vytvořit si k nim vztah. Poté nás i příběh více vtáhne.... Tady ovšem ne.

Autor má evidentně velkou a opravdu bujnou fantazii, ale je to jako puzzle, které do sebe nepasují. Snažil se do tohoto světa dostat mnohem víc, než je schopen pojmout. Proto hodnotím pouze 2/5 a knihu vám nedoporučím.

02.06.2022 2 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

Nedostat tuto knihu v rámci spolupráce, tak jí upřímně odkládám. Cca 250 stran mi trvalo přečíst dva měsíce. Byl to prostě boj, ale vyhrála jsem a nyní vám můžu říct, abyste tuto knihu do rukou nebrali.

Upřímně jsem měla pocit, že jsem četla starou westernovku, a na tom by samozřejmě nebylo nic špatné. (pravděpodobně to byl tento žánr i cílem autorů). Ale! Sprostá slova na každém řádku, trapné vtipy a postapokalyptický děj namáčknutý do pár dnů a na pár stran?

Upřímně jsem po dočtení ráda, že to nemělo delšího trvání, ale tento příběh potřeboval prostor a trochu učesat. Ano, užili jsme si opravdu spoustu akce, ale co z toho? Postavy skoro neznáme, prostředí příběhu vás neohromí, dialogy snad raději přeskočíte, protože vám nic neosvětlí...

Hlavní hrdina byl bůhví proč vyvolen, aby zachránil svět od pohromy. Informací moc nedostal, tudíž ani my jako čtenáři nevíme nic. Stále dokola opakuje, že to musí stihnout v pár dnech, ale že by skutečně nějak spěchali, se říct nedá. Hlavní pointa autorů je jasná, ale že by mě to jako čtenáře vtáhlo do děje a hltala jsem každou stranu? Ne. Ne. Ne.

Příběh má náboj a rychlý spád, ale to je tak všechno. Hloubka příběhu nula nula nic, vtipům se pravděpodobně zasměje jen malé procento lidí a postavy vám k srdci rozhodně nepřirostou. Že to nevadí? Osobně si s takovým základem tento příběh nebudu pamatovat.

Z tohoto díla opravdu nejsem nadšená a to jsem se po přečtení anotace opravdu těšila na příběh, který skrývá ta boží obálka... Zklamání.

Dávám 3/5. Za rychlý spád, zajímavou myšlenku a krásnou obálku. Ale s odstupem času si říkám, že jsem byla až moc pozitivní a pravděpodobně bych teď dala spíš 2/5

02.06.2022 2 z 5

Kniha je opravdu komplexním shrnutím všech faktů, které o spánku chcete a potřebujete vědět. Autor se spánku věnuje ze všech možných úhlů s jediným cílem - ukázat nám a přesvědčit nás, jak důležitý je spánek pro náš život, zdraví, budoucnost i současnost.

Kniha obsahuje všechna fakta, na která si jen vzpomenete. Nebylo tedy nic, co by mi v obsahu chybělo. Musím však říci, že autor často omýval dokola ty samá fakta, díky čemuž se kniha protáhla minimálně o 50 stran. Bohužel to jsou často fakta, která nejsou na pochopení jednoduchá nebo čtivá.

Množství faktů, jejich hloubka a opakování dělají ze zajímavě vyhlížející knihy učebnici faktů. Opravdu oceňuji nadšení, které autor do knihy vložil a snažil se tak splnit svůj cíl a předat co nejvíce informací, věřím však, že tak šlo učinit na polovině stran. Obsah knihy je těžko stravitelný, text je nahuštěný na sebe a zbytečně složitý.

Abych kniha nehanila - autor často používá skvělé příklady, jak situaci více osvětlit lidem, kteří jsou oborem nepolíbení. Navíc obsahuje zajímavé rady, jak získat více spánku nebo jak odhalit potencionální problém se spánkem.

Skvělé je také rozdělení kapitol, díky tomu není nutné číst knihu v kuse, ale můžete mezi kapitolami volně listovat a zaměřit se třeba jen na ta témata, která vás opravdu zajímají.

Kniha je rozhodně obohacující, nicméně by to zvládla i s menším počtem stran a lepším rozložením textu. odnáším si mnoho nových poznatků, ale bylo to těžké čtení. Denně se dá zvládnout kolem 20 stran, protože kniha vyloženě uspává. Což jak zjistíte, je jedním z autorových vedlejších cílů.

Hodnotím 3/5 a pokud se do knihy pustíte, najděte si dostatek času a energie. Případně si vyberte pouze oblasti, které vás skutečně zajímají.

02.05.2022 3 z 5

Cesta za štěstím Cesta za štěstím Jenn Bennett

Jenn je jedna z mých oblíbených autorek, její 2 předchozí knihy si mě naprosto získaly a dodnes patří k mým nejoblíbenějším. Těšila jsem se pro na další feelgood příběh, který mě přenese do letních dnů a přinese rostoucí napětí a romantiku mezi hlavními hrdiny.

Hned zpočátku mě směr příběhu trochu vyděsil, upřímně jsem si myslela že Josie a její mamka budou mít zálibu v esoterice a kletbách. To bych nezvládla. Naštěstí se vše vysvětlilo a příběh se vrátil do obvyklých kolejí a reálného světa.

Gradace děje je stejná, ke konci knihy se objeví velký zvrat, jak jsme si již mohli u autorky zvyknout. A příběh je sám o sobě velmi čtivý. Pro mě osobně to byla jednohubka na jeden den. Jenn umí psát a to se jí nedá odepřít.

Nicméně tentokrát příběh postrádal silnou romantickou linku, která by ve čtenáři probouzela šimrání a chuť prožít příběh s hlavními hrdiny.

Chybělo mi zde více jejich společných chvil a více intimity, která byla pro předchozí dvě knihy typická. Navíc mám pocit, že jsme hlavní hrdiny téměř nepoznali. Autorka se věnovala až příliš mnoha tématům a příběh hlavních hrdinů tím zazdila do pozadí. Ty společné, soukromé chvíle tam opravdu chybí.

Z knihy jsem navíc necítila téměř žádné #summervibes, které jsou taktéž pro předchozí knihy typické. Chybělo zajímavější tajemství, které bylo spíše vláček celou knihou, než že by mělo zásadní vliv.

Ale naopak musím vyzdvihnout zájmy hlavních hrdinů, které jsou stejně jako v předchozích knihách originální. Fotografování cedulí a kování. No uznejte sami, že na tohle jste v jiné knize nenarazili.

Tohle je bohužel jeden z příběhů, který ani neurazí, ale ani nenadchne. Hodnotím 3,75/5, protože předchozí knihy autorky toho v sobě mají mnohem víc a tvoří lepší celek.

Za poskytnutí knihy k recenzi děkuji @humbook

21.04.2022 3 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Upřímně jsem, na základě mnoha recenzí, očekávala velkou emocionální bombu, která se nedostavila. Příběh je moc milý, otevírá zajímavá témata, ale za srdce mě nechytil. Čekala jsem hodně dojemný příběh, s nějakou zajímavou zápletkou. Ale bohužel...

Příběh je ohromně čtivý, na jedno či dvě odpoledne. Ale kromě hezkých slov, smutku po blízké osobě a jídla v něm není nic, čím by natolik vynikl, abych na příběh nezapomněla.

Všechny hlavní postavy jsou svým způsobem zajímavé, ale nedostali prostor pro jakýkoliv vývoj. Z Artura jsem byla chvílemi zmatená, ale i přesto si mě získal ze všech nejvíce. Maddly je až příliš naivní a Lucille neskutečně vlezlá.

Celé mi to připadalo jednoduché.
Nezapamatovatelné. Nedokončené.

Jediné co mě na knize skutečně zaujalo byla Arthurova záliba ve čtení náhrobků a vymýšlení příběhů pro ty, kteří tam odpočívají. Hodně nápaditý prvek, bohužel ale jediný.

Hodnotím 2,5/5

20.03.2022 3 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Kniha mě okamžité uchvátila svým sicilským prostředím, místní kuchyní, krásnými rodinnými vztahy a starým tajemstvím, jež pomalu probublává napovrch. Autorka ve svém příběhu spojuje mnoho témat, avšak každé má stále dostatek prostoru a dohromady tvoří úžasný fantasy svět, který jsem si okamžitě zamilovala.

Hlavní postavy Ira a Emilia jsou jako vzduch a voda. Ira je sebevědomý, průbojný a mocný. Emilia je chytrá, často naivní a nezkušená. Dohromady tvoří super tým, jejichž konverzace jsou plné sarkamusmu a ironie. Napětí mezi nimi z knihy úplně vystupuje ven.

Děj knihy ubíhá celou dobu příjemným tempem. Občas Emilia narazí na nějaký problém, ale vše až příliš lehko vyřeší. Několikrát jsem v knize narazila na nedotažené scény nebo scény, které postrádali zcela základní logiku. Většinu akce si autorka bohužel ponechala až na konec knihy. Tam toho už bylo příliš, jakoby snad doháněla ztracený čas.

Musím ještě zmínit používanou magii. Líbil se mi "návrat" ke kořenům magie. Žádné složité postavení rukou, dlouhá zaříkadla a rituály. Bylinky a pár veršů - byla to příjemná změna od obvyklých magických prvků.

Doufám, že napětí a akce bude v dalších dílech lépe rozložena a dočkáme se i dalšího vývoje mezi Irou a Emilií. Na další díly se určitě chystám, jsem zvědavá jak se vyvine celý příběh a doufám, že se seznámíme i se zbytkem pekelných princů.

Hodnotím 3,75/5 ⭐.

02.03.2022 3 z 5