Natique Natique komentáře u knih

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Film jsem neviděla, příběh jsem neznala. Přesto mě kniha zklamala, nějak jsem očekávala víc. Scarlett mi byla vyloženě nesympatická. Zrovna tak ostatní postavy, vyjma snad jen Rhetta Butlera. Omlouvám se všem přívržencům.

07.12.2013 2 z 5

Frankenstein Frankenstein Mary Wollstonecraft Shelley

Krásná kniha psaná úchvatným jazykem.

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Jako první jsem viděla film, pak četla knihu. Vždy očekávám, že kniha bude oproti filmu nepopsatelně lepší, v tomto případě mě kniha zklamala. Očekávala jsem i větší dávku humoru. Jediné, při čem jsem se asi opravdu zasmála, bylo, když se F.G. zhulil.

07.12.2013 2 z 5

Robin Hood Robin Hood Alexandre Dumas, st.

Prostě Robin Hood - co dodat? Kniha se lehce čte, doporučuji všem věkovým kategoriím. Kluci v knize najdou dobrodružství, holky Robina Hooda a ti starší legendu o slavném anglickém zbojníkovi. :-)

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Nejkrásnější kniha, kterou jsem četla.

07.12.2013 5 z 5

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Svatopluk Čech

Nádherná kniha plná nápadů, nad kterými lze jen žasnout. Jak by asi vypadl život na zemi, kdyby i zde šlo žít jen z ranní rosy a vůně květin. :-)

07.12.2013 5 z 5

Nádherný humorný příběh plný fantasie, historie a dobrodružství. Jeden z nejkrásnějších historických románu, co jsem kdy četla.

Poutník – Mágův deník Poutník – Mágův deník Paulo Coelho

Krásná kniha. Poutník, Alchymista a Veronika se rozhodla zemřít - nejlepší knihy od Coelha.

Veronika se rozhodla zemřít Veronika se rozhodla zemřít Paulo Coelho

Nejlepší kniha, kterou jsem od autora četla.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Krásná kniha.

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

Kniha se mi líbila. Autor příběh napsal čtivě, nicméně mě nudily neustálé rozsáhlé popisy bitev - včetně detailů. Snad polovina románu líčí kdo komu čím vypíchl oko. Nick Hook mi tak trochu víc připomínal Robina Hooda.

06.12.2013 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Velmi zajímavá kniha často nutící k zamyšlení.

06.12.2013 4 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha krásně vystihuje, jak válka bere lidské životy, i když zrovna nezabíjí. Smutný příběh o mládí, které zmizelo někde v zákopech uprostřed nesmyslné války.

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Velmi zajímavý příběh, jenž svého čtenáře nutí k neustálému přemýšlení. Postava lorda Henryho je dokonalost sama. :-)

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Cesta sněžných ptáků je vskutku poutavý příběh, od kterého lze jen těžkou se odtrhnout. Avšak kniha má dost úskalí. Jednak mi opravdu dost vadily nepřehledné dialogy, kdy dost často ani nebylo zřejmé, kolik postav se rozhovoru účastní, natož pak která postava co říká. Dost mě v knize nudily některé pasáže zdlouhavých popisů postupů kdečeho (od vytrhávání zubu po sjíždění peřejí :-) ). Uvítala bych, kdyby nám autor dal více nahlédnout do nitra postav.

I přese vše knihu vřele doporučuji k četbě všem, kteří mají rádi historické romány z raného středověku popisující dobu v celé její kráse i drsnosti.