Nagadir Nagadir komentáře u knih

Dracula Dracula Bram Stoker

Kampak se na Drákulu hrabou moderní třpytivci. I když jsem občas měla potíže s některými pasážemi, vcelkově vzato je to zatím nejlepší upíří kniha, kterou jsem četla.

Temný ráj Temný ráj Patrick Ness

Nejlepší kniha celé série. V první jsem se nemohla ztotožnit s charaktery a až na Mancheeho mi byli tak nějak všichni ukradení, v tomhle díle to byl neuvěřitelný emoční kolotoč. Chvíli jsem někomu fandila, pak ho proklínala. Sice mi vadilo jak se někdy hlavní postavy chovaly, ale celkově to všechno krásně pasovalo do sebe.

03.09.2014 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Marťanská kronika byla úžasná a jestli to vůbec je možné, tak tahle kniha je ještě tisíckrát lepší. Je až neuvěřitelné jak moc mě tato vize budoucnosti děsila. Nedej bože abychom došli k pálení knih!

Megapolis Megapolis Miroslav Žamboch

Když jsem to začala číst, myslela jsem si kdovíjaká kravina to není, ale brzy jsem se do toho začetla a strašně mě to chytlo. Akce, zábava, prostě šílenost na entou XD

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Ok, začátek byl děsně únavný a postavy asi nikdy ráda mít nebudu, ale několik posledních kapitol mě opravdu pohltilo a vlastně jsem si to i užívala, a to je co říct!
Hodncoení: 7/10

12.02.2016 4 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Měla jsem opravdu velký problém se začíst. Spousta nedotažeností, hlavní hrdinka mi absolutně nesedla a o tom že prakticky nic nedávalo smysl raději pomlčím. Na konci to sice začalo být o něco lepší, protože se konečně objevil nějaký ten děj a začalo se něco dít, ale kolkolem nic co by mě nějak zvlášť uchvátilo. Sice si přečtu zbylé dva díly, ale zázraky od toho neočekávám.
Hodncoení: 6,5/10

19.12.2015 3 z 5

Divotání Divotání A.G. Howard (p)

Katastrofa!
Co autorka s tou skvělou premisou z předchozího dílu udělala? Proč jsou najednou všechny postavy tak neuvěřitelně otravné a stupidní? A proboha co to udělala s Morfeem? Prostě milostný trojúhelník vždycky všechno zazdí, paráda...
Hodnocení: 5/10

05.11.2015 3 z 5

Dračice Dračice Jan Hlávka

Tohle bylo nečekané! Tahle útlá knížečka si mě získala už od první stránky a to naprosto skvěle udělanými postavami, které prostě doslova žijou a dýchají. Kelem je sice představen jako fracek, který si stěžuje na každou pitomost, ale skrz příběh prodělává naprosto dokonalý vývoj charakteru a chemie mezi ním a Sillion? To prostě byla sakra zábava číst, na takhle dynamickou dvojici jem už pěknou dobu nenarazila.
Samotný příběh plyne velmi dobře a nikde se nezadrhává, akorát druhá část mi přišla lehce slabší. Klidně bych dala plyný počet, ale prostě chci víc. Chci víc morbidního a černého humoru, chci víc škádlení mezi Kelemem a Sillion, chci vědět víc o světě kde se to odehrává a o ostatních postavách. Tahle kniha klidně mohla být mnohem delší, protože příběh má sakra velký potenciál.

17.10.2015 5 z 5

Město snících knih Město snících knih Walter Moers

Kniha plná bezuzdné fantazie se zajímavým příběhem a příjemnými postavami =)

22.09.2015 5 z 5

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Zpočátku to na mě bylo takové pomalejší a jakoby suchopárnější ale pak, pak se to rozjelo a byla to pořádná jízda vážení! Tak a teď chci pokračování!!! XD
Hodnocení: 9/10

22.07.2015 5 z 5

Zásnuby se smrtí Zásnuby se smrtí Roman Cílek

Ok, ne že by to bylo vyloženě špatné, ale já prostě bohužel nejsem povídkový člověk. Některé příběhy mě zaujaly, ale třeba jejich vyústění mi přišlo slabé na to jak zajímavý začátek to mělo. Jiné mě třeba naopak vůbec nezaujaly a ani mě nebavily.
6/10

09.06.2015 3 z 5

Útěk z Kůstkova (01) Útěk z Kůstkova (01) Jeff Smith

Zajímavé, rozhodně dobrý start. Kresba je příjemně jednoduchá, postavy sympatické a i do specifického humoru jsem byla nakonec schopna proniknout. Sice jsem se ještě nesžila s příběhem ale věřím že to se brzy podá.
7,5/10

08.05.2015 4 z 5

Soumrak Soumrak Lisa Jane Smith

Hrůza hrůzoucí. Zatím ten nejhorší díl v sérii. Postavy jsou ještě hloupější a otravnější než v předchozí knize, styl je navýsost nudný.
2/10

07.01.2015 1 z 5

Odysseia Odysseia Homér

Jako milovnici antických mýtů a legend mě Odysseia samozřejmě nadchla. Velice čtivé a rozhodně jsem neměla potíže se slovosledem jako v případě Aeneidy, i když tady možná hrál velkou roli překlad.

09.11.2014 5 z 5

Zášť Zášť Lisa Jane Smith

Na začátku jsem se lekla a už už jsem si slibovala že budu hodnotit 4/10, nicméně prostředek si to trochu vyžehlil. Byť stále otravné, patetické postavy, příběh je psán poutavým stylem. Nebýt tedy děsného začátku a konce, možná bych hodnotila výš...

26.10.2014 3 z 5

Pád Pád Garth Nix

Příběh, který si mě neuvěřitelně získal. Možná je jednoduchý, ale právě to mě na něm baví, a jako vždy si pan Garth Nix vymyslel neuvěřitelně originální svět, který funguje svým zvláštním způsobem.
Rozhodně se nemůžu dočkat jak bude tato minisérie pokračovat.

14.10.2014 5 z 5

Havran a jiné básně (33 básní) Havran a jiné básně (33 básní) Edgar Allan Poe

Havran je samozřejmě jednou z nejlepších básní této knížečky. Jenom mě mrzí, že tam těch anglických verzí není více, protože ta nádherná Poova hravost se slovy a melodičnost se v překladu bohužel ztrácí.

14.10.2014 3 z 5

Proměny Proměny Publius Ovidius Naso

Pro milovníky mytologie nutnost. Kniha obsahuje všechny mé oblíbené hrdiny a příběhy. Herákla, Persea, Thesea. Přečteno jedním dechem.

Koralina Koralina Neil Gaiman

Jako vždy Gaiman se svými neotřelými nápady a fantazií zabodoval. I přes jistou jednoduchost, děsivé.

03.09.2014 5 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Romantiku nemusím, ale tahle kniha má narozdíl od těch moderních hloupostí hloubku oceánu. I když je děj pomalý, vrcholí postupně a vyvrcholení jsem musela řádně rozdýchat. Nic tak smutného, co by mi téměř vehnalo slzy do očí, jsem ještě nikdy nečetla.