nada3314 nada3314 komentáře u knih

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Wau to byla jízda, přečteno za jeden den :-) Knihu jsem si koupila v akci v Luxoru- black friday za 39 Kč a jsem z ní úplně nadšená! Kdo ještě váhá, ať to nedělá a knihu si přečte ;-)

04.10.2018 5 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Angela je skvělá spisovatelka, stvořila další napínavý příběh s Kim. Bude to nekonečné čekání na další díl

17.12.2017 5 z 5

Dvě prázdná místa Dvě prázdná místa Zuzana Holčíková

Moc se mi líbilo i volné pokračování HRY NA DRUHOU – mám to štěstí, že jsem knihu četla s odstupem pár týdnů, takže mi příběh Nely a Bena utkvěl v paměti. Já se strašně ráda vracím ke svým „starým známým“ takže toto pokračování pro mě byla více méně povinnost nebo spíš zvědavost.

Autorka má dar psaní, to už jsem si ověřila v minulé knize, takže i tuto jsem četla velmi krátkou dobu. Příběh ubíhal, nemá žádné hluché místa ani žádné omáčky navíc. V celém ději nás provází láska k dětem – velmi jsem se do Nely dokázala vcítit, jak nemyslela na sebe, ale v první řadě se vždy soustředila, co bude pro její kluky nejlepší. Tím, že jsem skoro stejně stará jako Nela hodně věcí, které mohou někoho štvát, tak já jsem chápala.

Nikdo z nás nemáme ten správný „NÁVOD NA ŽIVOT“ a kdo jsem, abych soudila někoho jen na základě toho, že já bych to udělala jinak? Naprosto respektuji všechna rozhodnutí naší Nely a až život ukáže, jestli byly správné…

Krásně vše do sebe zapadlo, ale mně by vůbec nevadilo další pokračování…

Obě knihy hodnotím velmi kladně, ve svém žánru jsou to krásně čtivé jednohubky, které budou bavit především mámy. Určitě se po nich podívejte! Doporučuji.

26.04.2024 5 z 5

S láskou z Paříže S láskou z Paříže Jules Wake (p)

Jules Wake (Julie Caplin) rozhodně patří k mým nejoblíbenějším autorkám románů pro ženy. Miluji její romantické útěky, vždy se těším, kam nás tentokrát zavede a přiblíží nám zemi se vším všudy plus jako bonus přidá pokaždé nějaký romantický příběh s pohádkovým koncem.
S láskou z Paříže patří do trilogie s názvem: S Láskou
Tohle je má první kniha z této mini série, ale ve skutečnosti se jedná o druhý díl, ale vůbec ničemu to nevadilo. Příběh se i tak dal číst samostatně a nalákal mě, tak že určitě hodlám sáhnout po dalších.
Siena žije v Paříži – má se vdát, ale je si jistá, že muž, kterého ji její bohatá rodina vybrala, není ten pravý. Uteče tedy do Londýna za sestrou, ale ta zde není a pro Sienu tak začíná dobrodružství. Není zvyklá pracovat, žila po celou dobu v luxusu ve stínu své rodiny. Jak se jí to vše podaří a jestli najde svou pravou lásku to vše se dozvíme. Moc krásně se mi to četlo a úžasně jsem si odpočinula po pracovním shonu.

07.02.2024

Má to háček Má to háček Tessa Bailey

Sérii o sestrách Bellingerových je vhodnější číst v létě. První díl Holka přes palubu jsem milovala, ta atmosféra celého příběhu byla skvělá. Hlavní hrdinku Piper jsem moc nemusela. A tady v druhém díle jsem to měla naopak. Hanah byla skvělá hlavní hrdinka, bavilo mě o ní číst, ale děj byl méně peprnější a takový trochu utahaný. Bylo krásné se zase vrátit do vesničky Westport a potkat se s Piper i s okouzlujícími lovci krabů. Ale i tak jako oddechovku někde na pláži můžu určitě doporučit.

30.12.2023

Jméno ďábla Jméno ďábla Andrew Mayne

Miluji Jessicu Blackwoodovou a její kouzelnickou rodinu. Mohla bych o ní a jejím dětství číst samostatnou knihu. Vždycky jsem se těšila na dodatečné pasáže, které mluvily jen o ní. Ty jsem hltala a nestíhala otáčet stránky.

Příběh s vyšetřováním byl opět skvělý a výborně propracovaný. Jeho originální náměty mě stále překvapují a nestíhám se divit, kde na to všechno chodí. Andrewův rukopis už poznám, tak mě sálodlouhé popisy, které se objevují ve všech sériích - nepřekvapily a beru je, prostě to k němu tak nějak patří. Všechny jeho knihy jsou neuvěřitelné, je mi jasné, že toto by se nikdy nestalo, ale jeho fantazie nezná mezí a věřím, že má ještě co ukázat.

Musím se přiznat, že ANDĚL VRAHŮ (1. díl) se mi líbil o chloupek víc. Ale i tak hodnotím velmi vysoko a neskutečně se těším na další pokračování. Tajemný Damian vše krásně doplňuje a dělá vše ještě zajímavější. Možná škoda konce, ten byl za mě trochu zbytečně urychlený, ale i tak děkuji za nevšední zážitek. Tak a teď už mi zas nezbývá nic jiného než čekat než u nás vyjde něco dalšího.

15.11.2023 4 z 5

Muzeum divů Muzeum divů Ransom Riggs

Už dopředu ohlašuji, že tato recenze bude velmi nekorektní, protože já ty PODIVNÉ tak miluji a nemůžu o nich ani knize napsat nic špatného Teda stejně ani není popravdě co ;-) Svět, který autor vytvořil je úžasný, bohatý, poučný a tak božský. Tahle kniha je vymazlená do posledního detailu, krásné provedení knihy z venku, ale i uvnitř. Při čtení narazíte na plno krásný fotografií, které nelze nemilovat a když se ještě dozvíte plno detailů okolo je to ještě povýšeno o něco výš :-)

Ransom Riggs, ať napíše cokoliv, tak já si to budu chtít hned přečíst.

Luxusní doplněk bestsellerové série Sirotčinec slečny Peregrinové! Tohle opravdu nesmí chybět, žádnému fanoušku slečny Peregrinové a jejich podivných. Krásně se vyjímá na poličce s dalšími Podivnými a moc ji to u mě sluší :-)

Moc jsem si čtení užila, krásné to bylo.
Anoo, anoo Miluji to a už navždy budu :-)

03.10.2023 5 z 5

Sny nové doby Sny nové doby Anne Jacobs

Překrásné obálky, které zdobí, obě knihy jsou nádherně sladěné, takže v knihovně vypadají úžasně. Jsou i hezky fotogenické radost pohledět.

Klasická historická romance jak jsme u Anne Jacobs zvyklí. Tady se jedná o pokračování úžasné rodinné ságy Modistek z tržní uličky. Nic se u mě nemění, stále mám tuto autorku v oblibě, i když tento druhý díl byl o malinko slabší. Dalšího pokračování už myslím není potřeba a takto bych to klidně i ukončila.

Román se četl krásně, neskutečně oddechové čtení, které pohladí po duši. Je moc fajn, když se znova setkáte se starými známými, kteří jsou sympatičtí, a přejete jim jen to nejlepší. Elisa i celé osazenstvo ateliéru včetně otce a Sybily určitě stojí za poznání.

Tak jako první díl jsem doporučovala na podzimní a zimní večery, tak i toto pokračování se bude krásně hodit na večery pod dekou s teplým čajem. Kdo miluje tyto ságy, bude naprosto spokojený.

02.08.2023 4 z 5

Dračí dcera Dračí dcera Liz Flanagan

Tohle bylo pohlazení po duši. Nalákala mě přenádherná obálka a moc jsem chtěla vědět jaký příběh se skrývá uvnitř. Tenhle příběh je sice především pro děti a mládež, ale i já jsem do něho vcelku rychle pronikla a užívala si dračí dobrodružství. Tím, že moc fantasy nečtu, tak nejsem vůbec obeznámena se světy a tenhle se mi zdál báječný.

Hlavní hrdinku tu máme 12 letou Millu, která nezná svou minulost, a my se ji s ní v příběhu plném dračích vajíček, války, intrik a draků snažíme poznat. S postupem času, jak děj plyne, se vše krásně pospojuje a já jsem z toho krásného celku byla nadšená. Opravdu krásná dračí pohádka i pro dospělé se vším co k ní patří.

Budu moc doufat, že u nás vyjde pokračování a já si ho moc ráda přečtu. Koukala jsem, že v zahraničí už je venku  Kdo by nechtěl míst svého roztomilého dráčka ?

11.07.2022 5 z 5

Všechno je krásné Všechno je krásné Eleanor Ray

Nový rok jsem začala moc hezky! Nádherná obálka si mě přitáhla a už nepustila.
Skoro čtyřicátnice AMY je zdá se hodně asociální, do práce však chodí a nikdo s kolegů, by nepoznal, že má Amy nějaký problém.

Její dům se za 11 let samoty proměnil ve vetešnictví, sbírá vše, co ji připomíná milovaného přítele, který jak se domnívá, zmizel před 11 lety s její nejlepší přítelkyní. Amy stále celé ty roky čeká na vysvětlení, těla se nenašla a dodnes o nich nebyla slyšet ani jedna zpráva! Nechce se ji věřit, že by ji jeden nebo druhý takto zradili.

Její smutek se už, ale proměnil v diagnózu… s Amy se již stala patologická sběratelka, křečkuje naprosto všechno a v nesmyslném množství - prázdné lahve od vína, zapalovače, noviny, vázy a kde co. V dvoupatrovém domě již není volné ani místečko, celá zahrada je přeplněná. I přes naléhání sousedů, pracovníků obce není ochotna se ničeho zbavit.

Příběh mi neskutečně sedl, přečetla jsem ho na jeden zátah. Nic jsem od knihy nečekala a moc mile mě překvapila. Tento příběh Vás donutí se zamyslet nad svým životem… Jestli vše co máme, opravdu potřebujeme, a kolik bychom toho měli mít, abychom byli opravdu šťastní…. Láska je opravdu všelék na všechno.

03.01.2022 5 z 5

Žena, která lovila sama Žena, která lovila sama Magnus Jonsson

Na tuhle bichličku jsem se moc těšila. Nedávno jsem četla druhý díl z této série NENÁVIST - Mrchožrouti, hodně jsem si ještě pamatovala, tak mi nedělalo problém do příběhu vplout. Linn Ståhlovou a lidi kolem ní jsem si velmi oblíbila a byla jsem napnutá, co pro nás Magnus Jonsson tentokráte přichystal. Zatím to vypadá, že se jedná o závěrečný díl této hodně povedené série, ale ještě si to raději ověřím. Myslím, že by sérii slušely další díly.

Příběh jako takový se čte lehce, pomáhají tomu i vedlejší postavy, teta Liin Luisa – šéfka stockholmské kriminálky a neméně důležití kriminalisté Erik Svensson a Rickard Stenlander. Není to ovšem thriller jak je teď známe, děj nesviští kosmickou rychlostí – naopak jde vše pozvolna, ale pořád se tam něco děje, tím pádem jsem byla udržovaná v napětí a kniha mě držela v pozoru.

Příběh je zasazen do Švédska, později se však díky pátrání po dvojtém agentovi přesuneme i do Dánska. Sychravé prostředí naprosto dokonale dokresluje příběh. Linn je známá svým přesvědčením a v minulosti byla i členkou antifašistické skupiny. Okolnosti ji nutí, aby pátrala po vlastní ose, a my máme tu možnost být u toho s ní.

Knih ze severských zemí jsem tento rok moc nečetla, tak jsem moc ráda, že na konci roku jsem si mohla přečíst tuto lahůdku. Když bych měla plynutí děje přirovnat, tak mě napadá série Milénium – ta byla taky taková rozvláčná, ale přitom prostředí a celá zápletka byla tak skvělá, že jsem hltala jednu stránku za druhou. Určitě můžu doporučit všem, kteří mají rádi tento styl krimi detektivek/ thrillerů.

23.12.2021 5 z 5

Učytelskej Učytelskej Jaroslav Konvička

To, že Jaroslav Konvička psát umí jsem se přesvědčila už v minulém románku Mamince se budeš líbit - ten mě naprosto uchvátil, a proto jsem se nebála sáhnout po další horké novince od autora se zvláštím názvem UČYTELSKEJ …

Originální je i téma, které si autor zvolil. To, že je naše školství 100 let za opicema už asi většinu z nás ani nepřekvapí, ale je fajn si o tom “humornou” formou počíst… Jsem taky matka školáka, a na třídních schůzkách zažívám něco podobného co náš Čenda Pěnička. Někteří rodiče jsou zralí na flákanec! Já osobně jsem ambice stát se paní učitelkou nikdy neměla a obdivuji všechny učitelé, že do toho vůbec jdou… Téma školství a osobní život Čendy mě bavil hodně! Styl jakým je příběh napsán je čtivý, místy humorný a moc mi sedí. Celkově se mi líbí jak pan Jaroslav píše. Dokáže nenásilnou formou zaujmout a klidně bych si zrovna ho jako učitele dovedla představit.

Měla jsem však trošku problém s politikou a politickými názory v knize, za ně jsem strhla i hvězdičku. Nějak mi to tam nesedělo, a přišlo mi to tam takové zbytečně navíc? Raději bych si přečetla něco víc o Čendovi než o “Babčákovi” a spol...

Konec knihy byl opět skvělý, kdyby se tato idea podařila prosadit na všechny naše školy, hned by byl svět krásnější a naše děti chytřejší a spokojenější… Pokud se chcete pobavit u této knihy se určitě nudit nebudete.

09.10.2021 4 z 5

Slovo nad zlato Slovo nad zlato Jan Rosák

Mám moc ráda pana Olivu a jeho pořad Uzlíky na jazyku, tak jsem chtěla zkusit i knihu... a doporučuji!

31.03.2021 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Jako velky fanousek Stmivani hodnotim tento pocin z nostalgie prumerne. Ale moc rada jsem se vratila za svymi “známými”.

13.03.2021 3 z 5

Holky od spitfirů Holky od spitfirů Soraya M. Lane

Trochu pomalejší, ale za to příjemné čtení o ženách pilotkách ve II. světové válce. A ani romantika nechyběla. Moc hezky se mi kniha četla a příběh jsem si užívala. Všechny hrdinky byly moc sympatické, všechny jsem si hned oblíbila a hrozně jim fandila.❤️

16.02.2021 4 z 5

Vánoční návraty Vánoční návraty Alexander Stainforth (p)

Krásně zpracované vánoční povídky tří českých autorů. Každá byla jiná, ale každá originální. Mě nejvíc uchvátila poslední povídka asi tím, že byla z historického prostředí. Dostala jsem přesně to, co jsem očekávala - teď už mi zbývá jen čekat na ty naše letošní Vánoce.

10.12.2020 4 z 5

Ptačí sněm Ptačí sněm Ransom Riggs

Čekání se vyplatilo! Je prima se setkat se “starými známými” moc jsem si čtení užila, klidně mohlo být i o 100 stran víc, tohle se nikdy neomrzí ❤️

26.10.2020 5 z 5

Jak to celé přežít a nezbláznit se Jak to celé přežít a nezbláznit se Denisa Cziglová

Příběh je napsán velice čtivě, a i když bych to u takové knihy rozhodně nečekala i vtipně, takový roztomilý černý humor alá by Denisa.

Situací a překážek, kterými si Denisa musela projít je neskutečně moc, až se tomu nechce věřit, že život jednomu člověku tolik naložil.

Tato kniha je jedna velká životní jízda, přirovnala bych to k jízdě na horské dráze. Jednou jsi dole a jednou nahoře. Doufám a z celého srdce Denise přeji, aby na konci bylo velkolepé finále a ona Evžena porazila!

Já knihu vnímám jen a jen pozitivně. Zamyslela jsem se nad životem, a i já bych chtěla zkusit trochu zdravěji jíst. Recepty na konci knihy jsou inspirativní stejně jako celý tento skutečný životní příběh jedné milé foodblogerky.

Tuto recenzi ukončím krásným mottem na závěr: Vždycky je to jen na nás, jestli budeme figurkou anebo hráčem ....

29.07.2020 5 z 5

Mezi dvěma Mezi dvěma Kateřina Maruchničová

Milé romantické čtení. Styl psaní se mi líbil, děj knihy mě zajímal, přečteno za chvilku. Taková jednohubka v létě k vodě ideální.

05.07.2020 4 z 5

Obhájce Obhájce Victor Methos

Mě se kniha líbila moc a pokračování si určitě přečtu.

27.01.2020 5 z 5