N10Tikky N10Tikky komentáře u knih

Ve stínu soumraku Ve stínu soumraku Artur Mors

První i druhý díl jsou nejhorší slátaniny, jaké jsem jako recenzent musel přečíst.

Nejhorší je, že to není ani tak blbý, aby to bylo směšný. :(

19.04.2017 odpad!

Příslib krve Příslib krve Brian McClellan

to je ale fakt taková kokotina, dávat zvlášť papírový a elektronický vydání, když vyjdou stejně...

10.01.2017

Černé sny Černé sny Pavel Korněv

Těžké rozhodování, jak tento díl hodnotit. Rozhodně vzbudil zvědavost, abych si přečetl i čtyřku.

Ale celkově zase spousta stránek a děj se posune jen o kousek. K tomu je hrdina prostě divnej. Přijde mi, že se ani trochu nesnaží si tvořit vlastní osud a jen reaguje na to, jak s ním okolnosti zametou.

Takže opět se u čtyřky budu rozhodovat, zda v sérii pokračovat...

19.12.2016 3 z 5

Slova paprsků Slova paprsků Brandon Sanderson

Proč jen čtyři hvězdičky? Je to skvěle napsaný, zajímavé postavy, logický děj... ale na tolik stránek se tam prakticky nic nestane. :)
A ano, nemůžu se dočkat, až bude další díl. :)

19.06.2016 4 z 5

Chromý bůh Chromý bůh Steven Erikson (p)

Bylo to úmorné. Do konce jsem to zvládnul jen pro to, že je to v mnoha případech zmiňováno jako referenční dílo.
Pokud by se to zkrátilo celkově na půlku, tak by to mohla být pecka. Takhle to je prostě příšerně utahaný a na plno událostí, které se musí stát a většinou je jasné, jak zhruba dopadnou, se často čeká tisíce stránek... a k tomu ty desítky vedlejších postav, které mi byly úplně ukradené.
Jasně, umí psát, o tom žádná, ale to tempo a často zmatek. Nehledě na to, že si zřejmě několikrát rozmyslel, jak bude příběh vypadat dál a vadí mě i změny stylu vyprávění.
Prostě mi poměr čas/zážitek připadá dost nevýhodný pro čtenáře a k přečtení bych nedoporučil. :)

13.02.2016 3 z 5

Smrtící duchové Smrtící duchové Stacia Kane

Balancoval jsem, zda zvolit 3* nebo 4*. Pro mě je hlavní problém fandit hrdince, která je beznadějnou závislačkou...

29.05.2015 4 z 5

Aktivní kovy Aktivní kovy Štěpán Kopřiva

Po přečtení jsem docela rozpačitý.

První část byla supr akční jízda, která si 4* určitě zaslouží.

Ale druhá část je taková slátanina, která nedává smysl už od samého začátku, že bych to neocenil ani na 2*.

Dám tedy průměrné 3*. :(

29.05.2015 3 z 5

Akademův živel Akademův živel Jim Butcher

Tak tohle byla pecka. Vysoká politika, od půlky knihy neustále se stupňující akce... Jednička byla dost dobrá, ale tohle je minimálně o level či dva výš. Takových knih chci víc! :)

01.04.2015 5 z 5

V posledním tažení V posledním tažení Jim Butcher

S každým dílem lepší a lepší. :)
Více v recenzi...

08.08.2014 5 z 5

Lcf. Company: Odpadlík Lcf. Company: Odpadlík Miroslav W. Štěpánek

OK, dobrá, na úplný 4 to není, ale dáván je s optimismem, že další bude lepší a už si je plně zaslouží. :)
Více v recenzi...

08.06.2014 4 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Knížka určená prakticky pro holky. Na tom není nic špatnýho. Jen upozorňuju, aby kluci nebyli překvapení. Mé hodnocení je tedy ovlivněno tím, že nejsem cílovka.

Více v recenzi.

26.04.2014 2 z 5

Strážce soumraku Strážce soumraku Tom Lloyd

velkolepé vyvrcholení celé série. Od prvního dílu autor udělal velký pokrok. Za mě plně srovnatelné s Hrou o trůny. Doporučuji. :)

17.04.2014 5 z 5

Drsné sny Drsné sny Jakub Mařík

Supr, takhle to má vypadat. Více v recenzi. :)

04.04.2014 4 z 5

Cesta hněvu Cesta hněvu Antoine Rouaud

Nechápu, kde se mohlo ve světě vzít takové haló, které prý tuhle knihu provází. Slabý příběh. Šablonovité postavy. Podivné přebíhání, bez upozornění, mezi přítomností a minulostí a to často několikrát na jedné stránce.

Snaha napodobit politické hrátky, bohužel už bez pochopení, že ten hlavní "wou" efekt, který G.R.R.Martin vyvolává, je založen mimo jiné i na tom, že je umožněno čtenáři pochopit, jak taková pleticha funguje. Tedy ne jen výchozí stav a pak důsledek, ale i to jak toho bylo dosaženo.

Takže s Hrou o trůny to nemá nic společnýho, ani s Nočním andělem. Malazskou knihu padlých nemohu posoudit, páč jsem ji nečet, ale divil bych se.

27.03.2014 2 z 5

Fatal Virtual Fatal Virtual Petr Heteša

Co to sakra bylo? Závěr, který knihu úplně srazil... :(

03.01.2014 3 z 5

Unesena stínem Unesena stínem Karen Chance

Po jedničce dost zklamání. Zdá se, že se autorka zaměřila na čtenářky. Takže hrdinka se chová často jako kráva. My muži musíme doufat, že další díly budou zase jako ten první. Nic jiného nám nezbývá. Holky, užijte si to. ;)

20.12.2013 3 z 5

Dotkni se temnoty Dotkni se temnoty Karen Chance

Příjemné překvapení. Svižná akční urban fantasy. Ono jde hlavně o to, že i když je hlavním hrdinou žena, tak je to čtení spíše pro muže. Sry, ale na city a pocity se tady prakticky nehraje, takže máte holky smůlu. ;)

20.12.2013 4 z 5

Nemusí být vždycky kaviár Nemusí být vždycky kaviár Johannes Mario Simmel

Perfektní příběh! Tohle je povinná četba? Tak to je supr. :)

14.12.2013 5 z 5

Živly Calderonu Živly Calderonu Jim Butcher

Kde, sakra, vázne pokračování? :)

10.11.2013 5 z 5

První rudá kapka První rudá kapka Jeaniene Frost

Rozšíření světa Nočních lovců. Pokud originální sérii neznáte, tak asi budete dost tápat. Bohužel, pro nás kluky, se autorka zřejmě soustředila převážně na čtenářky. Přesto všem fanouškům Nočních lovců doporučuju. :)

06.10.2013 3 z 5