Mystifica Mystifica komentáře u knih

Srdcař v cílové rovince Srdcař v cílové rovince Jan Pirk

Pěkně napsaná knížka, která přiblíží život a názory jednoho z našich nejznámějších lékařů a velice zajímavé veřejné osobnosti. Určitě mimořádný člověk a čtivě napsaná knížka.

01.01.2024 4 z 5

Bratři ve zbrani Bratři ve zbrani Simon Scarrow

Docela předvídatelný díl, ale byl ctiva jako vždy.

28.07.2023 2 z 5

Orel mezi vlky Orel mezi vlky Simon Scarrow

S dílem jsem byl opět spokojená. Vypadalo to realisticky, nebyla nouze o napětí a archetypy v postavách :). Akorát poměrně smutný konec, ale aspoň to vypadá realističtěji...

05.04.2023 4 z 5

Pod znakem orla Pod znakem orla Simon Scarrow

Po předchozí knize, kterou jsem přečetla, jsem se rozhodla, že tuto sérii vezmu popořadě. Jsem spokojená s dostatečnou reálností světa i děje. V sérii budu pokračovat dál.

15.02.2023 4 z 5

Pařížská pomsta Pařížská pomsta Steve Berry

Líbí se mi ze v knížkách jsou zmíněny různé historické detaily. Na autora už jsem zvykla a na až trochu moc neuvěřitelnou akcnost taky. Sérii čtu napreskacku a když jsem se podívala na pořadí titulů, překvapilo mě, ze tenhle není poslední.
Berry u mě vždycky vyvolá touhu navštívit místa o kterých píše

10.01.2023 3 z 5

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Řekla bych průměrná detektivka. Neurazí, nenadchne. Odehrává se v prostředí Cyberpunku, ale nepochopila jsem, navzdory grafice, jestli patří k oficiálnímu merchi hry. A grafika obálky je vážně povedená a kniha obsahuje i plakát. Co se tyče příběhu jako takového, připadal mi poměrně genericky a nabízí velmi otevřený konec.

01.02.2022 2 z 5

Malé sladké lži Malé sladké lži Caz Frear

Na to, ze se v knize jmenuje rada hlavních postav podle autorek knih pro ženy (Steel, Kinsella???)… nebo to byla jen náhoda? No, knížka byla vcelku ctiva a připadalo mi, ze ani v příběhu nejsou žádné očividné nesmysly, postavy zůstávaly ve svých charakterech. Řekla bych, ze řemeslně velmi dobře zpracovana knížka…

20.11.2021 2 z 5

Koupili jsme ZOO Koupili jsme ZOO Benjamin Mee

Zajímavý příběh, na jehož základě byl natočen Hollywoodský film. Příběh se ale odehrává v Anglii. Popisuje život hlavního protagonisty po tom, co koupil zkrachovalou Zoo a zatímco ji připravoval na otevření. Je psaná poměrně strohým stylem, bez nějakého humoru navíc. Je to pochopitelné, protože autor je původní profesí novinář. Za mě zajímavá knížka a možná se i jednou do Dartmoorske Zoo podívám :)

19.08.2021 3 z 5

Mistr: Druhá část životního příběhu Johanna Georga Fausta Mistr: Druhá část životního příběhu Johanna Georga Fausta Oliver Pötzsch

Jsem velkým fanouškem faustovské tematiky. Minulý díl (Kejklíř) mě bavil, bavil mě i tenhle. Oba byly v podstatě taková "roadmovie" ze středověku. Děj mi připadal dostatečně realistický, i když v tomto díle už mírně klišovitý. Jediná postava, která se mi v podstatě nelíbila, byl v tomto díle Mistr, protože byl až příliš béčkově hororový, bez jakéhokoli propracovaného charakteru. Na závěr se dozvíte opravdu zbytek odpovědí, na které jste se po celý příběh mohli ptát. To je mimochodem jedna z největších deviz autora - postupně staví řadu otázek, které v průběhu příběhu zodpovídá, avšak tvoří otázky další a další, takže vás nutí číst dál a dál, abyste na ně nalezli odpovědi. Shrnu to tím, že příběh se mi velmi líbil mimo Mistrových pasáží.

29.06.2021 3 z 5

Ekonomické bubliny Ekonomické bubliny Dominik Stroukal

Čtivá knížka srozumitelná i pro laiky. Ačkoli jsem od ni čekala spíše popisy jednotlivých ekonomických bublin, nebyla jsem zklamaná. Knížka se z velké části zabývá historií centrálních bank a jejich vlivem na ekonomické bubliny a dále ukazateli, které mohou bubliny naznačovat - vše ve velmi jednoduché formě.

28.05.2021 3 z 5

Tajemný Vesuv Tajemný Vesuv Caroline Lawrence

Vcelku prima knížka pro děti. Neobsahuje příliš modernismů, které by působily rušivě a nenásilnou formou čtenáře seznámí s událostmi kolem katastrofy při pohřbení Pompejí lávou. Zároveň příběh bude pro děti napínavý. Ačkoli už to bylo na mě moc jednoduché, hodnotím kladně.

22.02.2021 2 z 5

Císařova hrobka Císařova hrobka Steve Berry

Kniha mě bavila, opět jde o james-bondovsky akční detektivku s historickými realiemi, tentokrat z prostředí Činy. Na dovolenou ideální jednoduchá četba, kde se třeba i něco nového dozvíte.

03.09.2020 3 z 5

Vyděrač Vyděrač Felix Francis

Klasická francisovka. Oddechová detektivka, která se dá přečíst za den nebo dva, odehrává se v dostihovém prostředí - tentokrat částečně a obsahuje romantickou dějovou linii. K dobru lze přičíst to , že jsem do posledních stránek nevěděla kdo je vrahem.

22.08.2020 3 z 5

Tři mušketýři po dvaceti letech Tři mušketýři po dvaceti letech Alexandre Dumas, st.

Trochu jsem se na začátku bála, aby to nebylo jako u tolika "druhých" dílů - které ve srovnání s původním dílem za nic nestojí. U této knihy se to ale nestalo. Vyprávění se čte krásně, kapitoly jsou tak akorát dlouhé a postavy jsou uvěřitelné - až na pár maličkostí. Vlastně mi u té knížky vadí jen 2 věci - všichni potřebují staré mušketýry z minulé knihy, ač když se na ně podíváme z globálu, byli vlastně jen obyčejní vojáci. A druhá věc, úhlavní nepřítel (nebudu naschvál psát, kdo to je) je až archetypální ďábel.
Kromě toho se snad nadá Dumasovi nic vytknout. Je to opravdový mistr pera, dokonce bych řekla po těch staletích stále ještě král dobrodružné brakové literatury - a vůbec to u něj nemyslím pejorativně.

06.04.2020 3 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Touto knížkou jsem dokončila ságu o Zaklínači. Jako další hodnotitelé mám pocit, ze bylo až zbytečně moc postav a sekvence, kde se něco děje byly protínány spoustou takových, kde se nedělo zhola nic. Zkratka Zaklínači v Sapkowskeho podání sluší daleko víc povidkovy formát, a to včetně Bourkove sezóny. Svět jako takový je krásně promyšlený, což vyniklo zejména ve hře Witcher 3. Dej týkající se hlavních postav je ukončen mlhavě, takže každý si může některé věci domyslet po svém. Co mi v sáze vadilo, je menší nekonzistentnost hlavních postav, například co se tyče věku nebo některých událostí.

21.02.2020 2 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Ačkoli nejsem příznivcem milionu ras, tisíců království a vymyšlených jmen, která ani nejdou vyslovit, jde o dobře čtivou a nenáročnou knížku. Je na ní z větší části založen děj první série Netflixového seriálu.

29.01.2020 2 z 5

Tři mušketýři 2. díl Tři mušketýři 2. díl Alexandre Dumas, st.

Čtivé a jednoduše napsané, stejně jako první díl. V tomhle jsem ale trošku přeskočila, protože už mě nebavily sáhodlouhé pasáže o milady. Nicméně to jejímu charakteru dodalo hloubku (aby o ní na konci knížky zase se vší parádou přišla). Nejlepší filmové zpracování druhého dílu je asi to anglické. Tady se mi i nejvíce líbila postava kardinála, která je opět v knížce o něčem trochu jiném než ve filmu. Knížka není náročná, je určitě vhodná na dovolenou, či nenáročnou zábavu.

13.01.2020 3 z 5

Profesor a šílenec Profesor a šílenec Simon Winchester

Zajímavá knížka, která byla úplně něčím jiným, než co jsem čekala podle obalu. Domnívala jsem se, že půjde v podstatě o historickou detektivku a při tom jde o příběhové zpracování průběhu vzniku Oxfordského slovníku angličtiny. Je vidět, že autor si toho o tématu hodně nastudoval a je zajímavé se o tom dozvědět, ještě podstatně zajímavější to pro vás asi bude, pokud studujete třeba lingvistiku. Zápornou stránkou je, že knížka nemá skoro žádný děj a je hodně popisná, nicméně bylo to natolik zajímavé, že zvažuji pořízení dalších knížek tohoto autora.

22.12.2019 3 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Jedna z mála knih, u kterých se mi mnohem víc líbil film, než ta kniha samotná. Ne že by to bylo špatné, ale film byl prostě o hodně lepší...

20.03.2019 2 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Trochu míň zábavné než Bočkova Aristokratka, ale pořád dobré humorné čtení.

20.03.2019 4 z 5