myryjam myryjam komentáře u knih

Povídky současných českých autorů Povídky současných českých autorů * antologie

Tak jako každá povídková knížka i tato obsahuje povídky vynikající, povídky průměrné i podprůměrné. Pro mě v tomto souboru asi v poměru 40 40 20. Knihu jsem měla jako audioknihu, vynikající Matouš Ruml a neméně dobrá Tereze Dočkalová.

22.07.2020 4 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Na rozdíl od jiných se mi tento díl líbil moc, právě proto, že tam nebyly potoky krve, bylo to celé takové klidnější, pro mě stejně čtivé jako předešlé díly série.

05.07.2020 5 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Tuhle knihu nebudu hodnotit hvězdičkami, protože to byla čirá hrůza, děsivý poslech - audiokniha - Norbert Lichý opět prokázal svoje mistrovství - po této knize jsem sáhla pro "doplnění vzdělání" a musím konstatovat, že vím, že určitě velmi dlouho nebudu číst žádnou knihu z koncentračního tábora - je to dnes populární - nakonec je to i ve výzvě na databázi. Já mám lehce jiný názor - souhlasím sice s tím, že tuto dobu je třeba připomínat ze zcela zjevných důvodů, ale v současné době se roztrhl pytel s knihami s touto tématikou - a stávají se z toho dobrodružné romány, nikoli mementa minulosti - děkuji za tuto knihu, ta tím mementem je.

04.07.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Tohle mě moc neoslovilo, příliš prvoplánově dojemné a poučné. Chyběl mi tam severský nadhled, trochu toho laskavě ironického humoru, snad jen na konci několik jiskřiček. Asi jsem na tohle moc velký cynik. Připadá mi to promiňte a snad pochopíte - spíš americké.

15.06.2020 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Jak už tady psali mnozí přede mnou, knížka drsným popisem koncentračního tábora není pro každého. Musím přiznat, že jsem se z ní musela vzpamatovávat dost dlouho. Pro mě byla ještě zajímavá další věc, a to psychologie esesáků, která byla velmi dobře popsaná a stejně zrůdná jako jejich činy a jak zpětně jejich činy dál deformovaly jejich duši.
Na rozdíl od některých komentářů, je to kniha, ke které se určitě již nevrátím.

05.06.2020 5 z 5

Dvojí život Heleny Grahamové Dvojí život Heleny Grahamové Anne Brontë

Knihu jsem měla ve verzi audio a musím konstatovat, že i třetí sestra měla velký literární talent. Příběh je méně dramatický než u sester, předvídatelný, ale napsaný tak skvěle, že člověka drží v napětí a vy se přistihnete, že se bojíte nebo se Vám najednou na ústech objeví úsměv.

26.05.2020 5 z 5

Nechtění Nechtění Kristina Ohlsson

Slušná detektivka. Jen asi ve třech čtvrtinách prokazují detektivové absolutní neschopnost. Jak již psali přede mnou, příliš odboček, které nikam nevedou a také divný konec, není tam gradace napětí.

18.05.2020 3 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Úžasná knížka o dětech, možná i víc pro dospělé. Autorka úžasně chápe dětskou duši. Myslím, že její knihy o dětech jsou lepší než ty o dospělých. Knížku jsem měla jako audio a musím přiznat, že jsem několikrát byla úplně naměkko. Knížku bych dala jako povinnou četbu nejen rodičům, ale i všem učitelům, prostě všem dospělým. Přiblíží dětské vnímání a dětský svět lépe než hora psychologických příruček.

21.04.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Opět přibyla autorka, která píše pro mě. Románová kronika přináší osudy lidí, které jsou zajímavé. Neméně zajímavé jsou i osudy místa, dozvěděla jsem se opět něco z utajované historie. Velmi oceňuji u autorky studium doby a pramenů před napsáním knihy.

07.03.2020 5 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Velmi čtivá detektivka, na můj vkus bych jen ubrala trošku popisu mučení.

23.02.2020 5 z 5

Dům na útesu Dům na útesu Rachel Abbott

Tahle knížka byla temná od počátku do konce, absence zcela kladného hrdiny, kterému by člověk držel palce. Ale zcela jiné než předešlé knihy, stejně dobré. Je vidět, že autorka má stále co nabídnout.

31.12.2019 5 z 5

Sny a sekyry Sny a sekyry Jiří Padevět

Moje první setkání s autorem, nevěděla jsem, co mohu čekat. Tohle je umění, jednotlivé příběhy jsou napsané s takovou citlivostí ... Místy právě díky té jednoduchosti neskutečně drsné. Chtěla jsem knihu odložit, nešlo to. Musela jsem číst až do posledního písmenka. U takovéto knihy - bomba. Navíc mě knížka i přinutila trošku zagooglovat a doplnit mezírky ve vzdělání.

19.12.2019 5 z 5

Dokonalá vražda Dokonalá vražda Jude Deveraux (p)

Chtěla jsem do nemocnice čtivou, ale ne drsnou detektivku, ale tohle je červená knihovna. Od počátku předvídatelný konec ... Prostě kniha pro autorčiny čtenářky, to ale já nejsem.

13.12.2019 3 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

audiokniha načtená herci Dejvického divadla. Jedna povídka lepší než druhá. Každá jiná. Vždycky když začala nová, tak jsem si říkala to mě nebude bavit, ale za chvíli jsem se zaposlouchala a říkala si, tahle je ještě lepší ... Chvilku k popukání, chvilku sladkobolné, ale pořád sžíravě ironické. Tohle byl můj šálek ... Ovšem je to kniha z knih, které se někomu hodně líbí a druhému hodně nelíbí, není to kniha typu trochu líbí.

27.11.2019 5 z 5

Chuť na hřích Chuť na hřích Veronika Černucká

slušné detektivní povídky

21.11.2019 4 z 5

Zdar jak sviňa Zdar jak sviňa Honza Žanek Hlaváček (p)

pobavila jsem se, velmi vtipně napsané, bezva grafika, přidám jeden rodinný zážitek s Pražáky: Kluci, já vám ve všem rozumím, ale, co je to ta švíca?

16.10.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

takové smutné to bylo

17.05.2019 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Trošku slabší než předešlé knihy autorky, trošku překombinované, ale opět velmi čtivé, nešlo přestat ...

08.05.2019 4 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

klasická fieldingova nezklamala, ale napsala i lepsi

30.04.2019 4 z 5

Ruzká klazika Ruzká klazika Daniel Majling

Knížku jsem "četla" na radiotéce a opravdu jsem se pobavila, miluji odedávna tu širokou ruskou duši a je tam.... v tom dobrém.

29.04.2019 5 z 5