mynamail mynamail komentáře u knih

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Četla moje 11 letá dcera na doporučení spolužačky. Její hodnocení:
Moc se mi to líbilo. Bylo to velice zajímavé, na konci knihy jsem byla zaskočena. Kniha byla vtipná a reálná, žádná pohádka. Přečetla jsem za tři dny (a to nejsem nijak vášnivý čtenář...).
Doporučuji všem.
Půjčula jsem si teď i Pana Smraďocha. Tak uvidím.

08.01.2017 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Vý-bor-né! Fakt se mi knížka zalíbila, i když vraždy byly docela nechutné. Je zvláštní, že první podezření na šíleného vraha mě napadlo hned na začátku, ale zdálo se mi tak nepravděpodobné, že jsem pak od svého podezření upustila. Ze mě prostě detektiv nebude. Takže ani nápovědy mi nepomáhaly....
Nicméně: napínavé, super psané, žádné psychologické zdlouhavé rozbory postav ( i když i ty tam samozřejmě jsou), fandila jsem páru detektivů a určitě od autora ještě něco přečtu.
Doporučuji, nudit se nebudete.

08.01.2017 5 z 5

Magický únik Magický únik Rene Denfeld

Bohužel výběr téhle knížky byl krok vedle :-(
Vůbec jsem nechápala, o co zde má jít. Zavánělo mi to psychozpovědí nebo nevím, jak to nazvat.
Odložila jsem knížku a určitě ji dočítata nebudu...

01.01.2017 odpad!

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Knížku jsem si vybrala podle hodnocení a byl to dobrý tah. Četla se výborně. Asi od půlky jsem tušila, kdo a proč se za vším skrývá, ale to vůbec nevadilo. Fandila jsem těm dvěma "bláznům" z oddělení Q, aby na to taky přišli... :-) ...
A mám ráda šťastné konce, takže za mě dobý.

01.01.2017 4 z 5

Temné lesy Temné lesy Harlan Coben

Nevím, čím to je, ale nějak jsem z toho nesedla na zadek... že by to bylo tím, že jsem knížku četla relativně dlouho a po maličkých kouscích? Že bych tím pádem neměla čas zapadnout do děje? Nevím. Každopádně vracet se k něčemu, co bylo, obvykle nepřináší světlejší zítřky. Obvykle to jen rozbolí staré jizvy, rány začnou krvácet. A to platí i o Temných lesích. Hledání starých viníků? Hledání nových viníků? Cope je mi sympatický, narozdíl od jeho dávné lásky, která mi vůbec nesedla (potvora jedna...). Rozuzlení na konci bylo i pro mě vysvobozením. Posledních 20 stran už mě nebavilo vůbec. No a ještě ta "politická zápletka" s Ruskem, KGB... tak tohle jsem už nestrávila vůbec. Škoda. Knihu hodnotíte hodně dobře. Tak uvidím, co přinese další Coben na mém reading listu.

14.12.2016 3 z 5

Pomsta nosí Pradu Pomsta nosí Pradu Lauren Weisberger

Strana 118. Končím. Byla to naprostá ztráta času.
Pořád jsem si říkala, už to přece musí začít být zajímavé, ale stále nic.
Možná film by byl lepší, nevím, ale kniha za mě strašná.

25.11.2016 1 z 5

Ceny Ceny Erich Segal

Tři postavy, které se na začátku příběhu neznají jejichž osud zdánlivě nesouvisí. O to víc se chce číst a zjistit, co je spojuje. Těšíte se na to, jak to vše skončí.
Lepš než dobrý.

Centrum Centrum David Shobin

To je prostě stará dobrá "klasika". Výborné čtení z lékařského prostředí On to prostě umí. Nemusíme číst jen Cooka, přesto budeme spokojeni.

Zázračný lék Zázračný lék David Shobin

Knížku jsem četla v době dychtivého čtení všeho, co se odehrávalo v lékařském prostředí.
Celkem jsem ji zhltla.

Riskantní známosti Riskantní známosti Diana Stainforth

Z prostředí londýnské banky, podezřelé finanční machinace, láska s finančním magnátem, nespravedlivá obvinění, pátrání po pravdě.
Myslím, že jsem po této knížce sáhla kvůli změně tématu. Chtěla jsem změnu. A vyplatilo se.
Za mě příjemné čtení, mně složitost bankovních podvodů nevadí - teda jen jako námět!

20.11.2016 4 z 5

Fentonova zima Fentonova zima Ken McClure (p)

Lékařské prostředí mě prostě baví.
McClure mě prostě baví.
I tahle knížka mě baví.
Má vypravěčský talent.
Doporučuji!

20.11.2016 5 z 5

Jak bodá štír Jak bodá štír Ken McClure (p)

Lékařské prostředí mě prostě baví.
McClure mě prostě baví.
Tahle knížka mě prostě baví.
Má vypravěčský talent.
Doporučuji!

Polib mne a zemřeš Polib mne a zemřeš Ira Levin

Úžasný děj, v jehož středu stojí neuvěřitelně ambiciózní, ale zcela chladnokrevný muž.
...ups, tak trochu mi připomínal některé lidi... :-(
je to dobré, i když celkem nenáročné čtení, které zaujme. Dá se tudíž číst jedním dechem. Děj má rychlý spád, žádná hluchá místa.

20.11.2016 3 z 5

Velmi působivý popis pocitů a prožitků děvčátka.
Žádné další postavy.
Děj se omezuje na líčení dnů hledání aděvčátka, a to velmi realisticky, jak to King koneckonců umí. Ano, dýchá to na vás.
Dobré, ale už jsem od Kinga četla lepší.

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Mně se líbi námět, ale nějak i vadilo to "politikaření a obchodní intriky". Nemám to ráda ani v reálném životě a nemusím to ani moc v knížkách. I když vím, že to k době - bohužel - patří.
Ale četlo se mi to dobře. Kdo má Haileyho rád, měl by si přečíst i toto. Knížku bych zařadila tak do druhé půlky oblíbenosti jeho autorské dílny.

Věž Věž Gregg Hurwitz

Kniha je docela brutální. A to i vzhledem k tomu, že i popisované činy jsou brutální. Začnete mít pocit, že to už není možné a je potřeba to zlo dopadnout.
Mně se četlo dobře (pomíjí opravdu tu brutalitu, hodnotím knihu jako celek).
Myslím, že stojí za přečtení.

Poslední vůle Poslední vůle John Grisham

Už jste četli knihu od Grishama, která by stála za prd? Já ne.
Boj o dědictví 11 mld USD je zajímavou zápletkou. Samozřejmě jednou z havních postav je opět právník.
Prostě ho čtu ráda.

Hra se smrtí Hra se smrtí Nancy Fisher

Protože mám ráda Cooka (ale už jsem ho asi "přesycená"), líbilo se mi o tohle počteníčko. Trochu změna - prolíná se sport a medicína.
Dobré čtení.

Kam se poděly děti Kam se poděly děti Mary Higgins Clark

Zapomenutá minulost se opakuje, Nancy se opět ztratily děti, příběh starý 7 let se opakuje.
Dobře napsáno, má to spád, rozhodně jsem se u čtení nenudila.

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Tento neskutečně tragický příběh, celé téma, je popsáno tak jednoduše. Opravdu jako vyprávění někoho, s kým se člověk potká a naslouchá jeho zážitkům. I ty nejkrutější pasáže jsou popsány čtivě. Nedá se přestat číst. Mrazí v zádech. Chce se plakat. Kroutila jsem nad tím hlavou. A ani ty nejfantastičtější představy nás čtenářů se nemohou srovnat s tím, jak to tehdy doopravdy bylo.
Doporučuji číst i závěrečné pasáže. Vysvětlují politickou situaci té doby. Proč se něco dělo a proč naopak byly státy nečinné. Popisuje možnosti, úvahy.
A asi si budu muset doplnit své historické znalosti, protože mnohé jsem ani netušila.
Čtěte. Hlavně vy mladí čtěte.

18.11.2016 5 z 5