Mušketýr007 Mušketýr007 komentáře u knih

Je mi smutno z toho co člověk a zfanatizovaná společnost dokáže. Čekal jsem, že to bude těžké čtení, věděl jsem, že stalinistický režim byl tvrdý, nekompromisní a hlavně nespravedlivý, ale to co se opravdu dělo mne šokovalo. Že bolševická demagogie tak dokonale zničí ty nejzákladnější lidské vlastnosti a pudy, že hodnota lidské bytosti klesne na úroveň rozšlapaného poplivaného bláta na Rudém náměstí a že chorá mysl jednoho psychopata (Stalina) tak dokonale zadusí tak silnou duši (nejen) ruského národa. Svině bojovaly o moc a čistá duše, která nechtěla nic jiného než jen žít, plakala. Díky za tuto zpověď, teď už vím, že nemůže být hůř.

06.08.2017 5 z 5

Vlna zločinnosti na zámku Blandings Vlna zločinnosti na zámku Blandings Pelham Grenville Wodehouse

Až si pořídím osobního sluhu do svého panství, tak budu muset oslovit jedině Jeevese, bez něj by to nebylo ono. Zkrátka krásně britsky suché, vtipné, zábavné!

27.04.2017 5 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Aha, takže 42?

20.02.2017 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tolik zoufalství a bezmoci na jednu knihu je silné kafe...

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Krásný a hluboký příběh života.

Vojna a mír I. díl Vojna a mír I. díl Lev Nikolajevič Tolstoj

Po přečtení Sinuheta od Waltariho jsem si myslel, že mne už nic tak nezasáhne. Omyl! Jsem opravdu překvapený, kolik emocí a existenciálního pochopení mne při tomto Veledíle doprovázelo. Napoleonskou dobu miluju a život člověka v tomto neuvěřitelně těžkém období nemohl být popsán lépe. Nekonečná láska Nataši, boží prozření Pierovo, život člověka (prostého i z vyšší společnosti), ale i vojenská a politická mašinérie okolo první velké vlastenecké války mne úplně pohltila. Až mne mrzí, že už je po všem... Určitě na tuto jízdu nikdy nezapomenu, obzvláště ne na krásnou duši a krutý osud Platona Karatajeva!

Sharpův triumf Sharpův triumf Bernard Cornwell

Skvělá. Jen nevím, jak můžou být další díly ještě lepší a čtivější. Tak hrrr na ně!

11.09.2016 5 z 5

Ďáblův sluha Ďáblův sluha Vlastimil Vondruška

Pan Vondruška mne mile překvapil, velice pěkný, čtiví a napínavý kriminální příběh, u kterého se člověk i leccos přiučí. Tak například jsem zjistil, proč jsem byl v dětství téměř bit za to, že jsem čůral vedle domu do soutky... To proto, aby to u nás v ulici nevypadalo jako ve středověku;)

09.01.2016 5 z 5

Dívka, která nepřestala věřit pohádkám Dívka, která nepřestala věřit pohádkám Marcia Grad

Milá ŽENO, nevíš-li si rady se svou láskou, přečti si tento pohádkový příběh a naučíš se Milovat!

14.06.2015 4 z 5

Osudy moudrých Osudy moudrých Jan Halada

Díky knize jsem si uvědomil, že kdyby nebylo Marxe a Engelse, mohlo být na světě lépe. Nerealizovatelná idealistická myšlenka, která se dá bez větších problému zneužít a nasměrovat špatným směrem. Škoda, mysleli to dobře.

25.02.2015 4 z 5

Schody do nebe Schody do nebe Lorna Byrne

Krásná kniha plná andělů, duchovna a zázraků.

07.06.2013 5 z 5

Praktický průvodce kreslení - Lidské tělo Praktický průvodce kreslení - Lidské tělo Barrington Barber

Pro kresbu člověka je důležité pochopit stavbu těla. Výborná pomůcka pro výtvarníky

Základy kresby Základy kresby Barrington Barber

Nutné základy a inspirace pro kreslení tužkou.

Cvičebnice psychologie Cvičebnice psychologie Petr Bakalář

Zajímavé úlohy z praktické psychologie, kde je v podstatě postup jasný: Přečtení daného zadání (otázky) - Zamyšlení se nad ní - Případný rozbor problému s další osobou - Nalezení možných odpovědí na konci kapitoly. Myslím si, že jako inspirace k přemýšlení je tato cvičebnice velice dobrá.

Psychologie Psychologie Maria Fürst

Jako náhled do problematiky psychologie dobré a pro laika jistě dostačující, základ se čtenář dozví.

18.04.2013 4 z 5

Kouzla a čáry aneb Kouzelníkem snadno a rychle Kouzla a čáry aneb Kouzelníkem snadno a rychle Mary Fischerová (p)

Spousta zábavných návodů jak se pobavit a ohromit společnost ;)

18.04.2013 4 z 5

Život je jen náhoda Život je jen náhoda Leonard Mlodinow

Náhoda v našich životech hraje zdánlivě velkou roli stejně jako teorie pravděpodobnosti. Ovšem z pohledu Božích je to jen iluze. Kniha je zaměřena čistě na materiální svět, ve kterém vypadá, že je vše řízeno člověkem a jeho psychologií. Stačí pouze vnímat intuici a člověk se do statistik nemusí vměstnat. Jinak je to velmi poutavé čtení, doplněno spoustou příkladů ze života.

18.04.2013 4 z 5

Nauka o seberealizaci Nauka o seberealizaci Šrí Šrímad A. Č. Bhaktivédánta Svámí Prabhupáda

Otázky a odpovědi vlivné osobnosti a zakladatele Mezinárodní společnosti pro vědomí Krišny o chápání boha z pohledu východní nauky. Je v ní spousta pravdy, avšak jednosměrně zaměřené na jejich pojetí univerza prostřednictvím Krišny.

Pavučina snů Pavučina snů Stephen King

Můj první King v životě. Když jsem knihu četl, věděl jsem, že bude první, ale ne poslední. Snad jen to zfilmování nebylo úplně ok...

17.04.2013 5 z 5

Život: Vybrané citáty Život: Vybrané citáty Paulo Coelho

Výtažek těch nejlepších citátů, plných pravdy a naděje, ze spousty jeho příběhů.

17.04.2013 5 z 5