Osudy moudrých

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Publikace představuje čtenářům v populárně podaném výkladu lidské myšlení a zejména filozofii nejen jako lásku k moudrosti, ale nabízí jim zároveň i osudy jedněch z nejvýznamnějších myslitelů evropského myšlení, jako byl Pythagoras, Sokrates, Giordano Bruno, Francis Bacon, François Marie Voltaire a další. Poutavým způsobem přibližuje dvacet pět století otázek po základu a smyslu života a světa i hledání odpovědí na ně, spolu se soukromým a občanským životem hrdinů této dlouhé cesty plné tápání, velkých zápasů, vítězství i proher. Publikace oslovuje především studenty a učitele středních škol spolu se všemi zájemci o dějiny lidského myšlení. Vychází již v šestém vydání a je vybavena bohatým obrazovým dokumentačním materiálem, malou galerií slavných filozofů, chronologickým přehledem světové historie, ale i těmi nejslavnějšími a nejzajímavějšími aforismy, sentencemi a výroky známých myslitelů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48719/big_osudy-moudrych-DSn-48719.jpg 3.721
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Osudy moudrých

anntine
20.01.2019

Vcelku dobrý přehled filozofů a jejich myšlenek. Občas mi chyběl hlubší vhled do problematiky a na některé (podle mě ne tak významné) filozofy byl dáván větší důraz, než je potřeba.

jiri2737
16.08.2018

Velmi srozumitelný přehled filosofů a jejich učení v čase od starověku až po Marxe.


Mušketýr007
25.02.2015

Díky knize jsem si uvědomil, že kdyby nebylo Marxe a Engelse, mohlo být na světě lépe. Nerealizovatelná idealistická myšlenka, která se dá bez větších problému zneužít a nasměrovat špatným směrem. Škoda, mysleli to dobře.