Psychologie

Podtitul: "Včetně vývojové psychologie a teorie výchovy" Kniha renomované rakouské autorky představuje důkladnou, ale přístupně zpracovanou učebnici psychologie, která je již řadu let úspěšně užívána na středních školách v Rakousku. Analyzuje tuto společenskou vědu v celé její šíři (dějiny psychologie a její základní metody a směry, problematiku vnímání, učení, paměti, inteligence, motivace a emocí, konfliktu a jeho zpracování atd.) a přibližuje ji i pomocí bohatého ilustračního materiálu. Práce M. Fürst (v českém překladu máme už její učebnici filozofie) se stane užitečnou příručkou pro každého, kdo se chce seznámit se základy důležité a atraktivní vědní disciplíny, kterou psychologie představuje. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/67_/67941/psychologie-67941.jpg 3.220

Psychologie (einschließlich Entwicklungspsychologie und Erziehungslehre) (1991)

Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Votobia

Formol

Knihu jsem četl jako svoji první přehledovou učebnici psychologie a přišla mi jako skutečně hodně ochutnávková. Neztrácel jsem se v ní a ilustrace řady jevů uměním má něco do sebe. Dnes už je možná trochu neaktuální, ale jako odrazový můstek je celkem dobrá.

kk_proste
21.12.2015

Velmi povrchní učebnice psychologie (říkám si, jestli se to tak dá opravdu nazvat) zahalená do spousty cizích slov (v jejichž významu se podle mě sama autorka ztrácí), jmen, citátů a pokusů. Autorka se často opakuje a některé části popisuje pro mě až směšným způsobem (např. funkce masmédií). Nepochopila jsem ani citace, či časová určení u některých osobností/knih, která se podle mě absolutně nemohou shodovat. Celkově mi připadá, že editaci a korekci knihy nikdo nevěnoval pozornost, je plná překlepů, a to jsem laik, tudíž jsem možná objevila jen malé množství chyb. Rozhodně velmi nešťastná volba pro první kontakt s touto podle mě velmi zajímavou vědou. Na druhou stranu, učebnice je již více jak 18 let stará... Z celé knihy se mi líbila jen kapitola o vnímání a částečně kapitola o sociální psychologii.

Matiniela
11.07.2013

Výborná učebnice pro úplný základ psychologie. Autorka vše vysvětluje srozumitelně.

Mušketýr007
18.04.2013

Jako náhled do problematiky psychologie dobré a pro laika jistě dostačující, základ se čtenář dozví.

Perhonen
18.06.2012

Autorka se v knize zabývá psychologií poměrně dost okrajově. Našla jsem místa, kde se dle mého názoru vyčerpávala zbytečnými údaji na úkor základních pojmů, které sotva dokázala vysvětlit. Způsob, jakým Maria Fürst čtenáři informace podává, je sice na jednu stranu dobře stravitelný - dalo by se říci až primitivní, nicméně pro lidi zajímající se o psychologii delší dobu, neuspokojující a pro žáky na středních školách svým způsobem degenerující.

Dominik_13
27.03.2012

Možná zajímavé jako doplňující četba, ale jako učebnice naprosto nevhodné. Nedokáži si představit, že tohle by měl být můj úvod do psychologie. Uspořádání kapitol mi přišlo chaotické, ani samotné podání není příliš šťastné.

Maria Fürst

Maria Fürst