Mufka Mufka komentáře u knih

Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Úpis - Prachy. Sex. Kariéra. Michelle Miller

Zajímavé téma a svět úplně mimo mé chápání, ve kterém bych se rozhodně necítila dobře a nechtěla se v něm ocitnout ani náhodou.. Začátek mě moc nebavil, ale pak jsem se do děje dostala a byla zvědavá, jak bude vše pokračovat. Nakonec hodnotím pozitivně :-) Navíc se mi hodí do výzvy, což jsem zjistila až téměř na konci čtení :-)

13.02.2019 4 z 5

Tři vánoční dárky Tři vánoční dárky David Kaps

Knížka se mi líbila. Nikdy jsem nečetla nic od autorky Körnerové, ale mile mě to překvapilo. Líbí se mi příběhy z téhle doby, kdy se ještě lidé chovali přece jen jinak. Druhý příběh byl fajn, ale ten konec byl poněkud.. smutný? Zvláštní? Asi smutný, bylo mi z něj smutno. Třetí příběh už byl takový úsměvný, prostě klasika.. :-) Za mě tedy kniha ano :-)

29.01.2019 4 z 5

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Četla jsem všechny autorčiny knihy, takže jsem tuto nemohla vynechat. Moc mě to ze začátku nebavilo, nemělo to takový šmrnc, jako její jiné knihy. Ale možná se jen nacházím v jiném rozpoložení, než u ostatních jejích knih. Zbytek příběhu mě bavil, i když konec byl docela jasně předvídatelný.

29.01.2019 3 z 5

Můj divoký hokejový život Můj divoký hokejový život Luboš Brabec

Výborná kniha, nečekala jsem, že se bude tak dobře číst a že se u ní tolik pobavím. Můžu jen doporučit :-)

16.01.2019 5 z 5

Manžel nikdy nespí Manžel nikdy nespí Alena Jakoubková

Přečteno rychle, taková autorčina klasika. Nic závratně překvapujícího. Jen úplně netuším, podle čeho vznikl název, ale to asi není až tak důležité.

30.12.2018 4 z 5

Experiment (milostný) Experiment (milostný) Myrto Azina Chronides

V průběhu čtyř - pěti let jsem se ji snažila přečíst, dočíst, pochopit... :-) Vždycky jsem si dala pauzu tak rok, rok a půl.. :-) Ale teď, kdy jsem ji znovu vzala do ruky a přečetla ji od začátku do konce na jeden zátah - nevím úplně, co o ní napsat ani co si myslet.. :-)

19.12.2018 1 z 5

Lékařkou v Zambii Lékařkou v Zambii Marie Krausová

Kniha se mí líbila.. je jiná, než současné knihy o působení mezi lékaři bez hranic.. :-) Je sestavena z dopisů, posílaných domů, takže je jasné, že tam bude také trápení a problémy, které autorku aktuálně sužovaly a chtěla se spřízněným duším svěřit.. :-) A že si stěžovala na málo peněz, ale přitom jezdila po výletech (i do okolních) zemí? Život je o prioritách.. chtěla něco vidět a něco zažít a dopřát tuto zkušenost i malé dceři, takže ano, kdyby nejezdila, nemusela by si na nedostatek financí stěžovat, ale život je přeci o zážitcích, takže proč ne :-)

19.12.2018 4 z 5

Populární snadno a rychle Populární snadno a rychle Maya Van Wagenen

Znovu jsem se podivila nad svým výběrem, ale přečetla jsem jí během necelého dne. Čtivá, deníkový typ, takže se čte snadno. A co vás dovede k popularitě? :-) Není to ani štíhlost ani mejkap, koneckonců ani ty perly.. :-) Hlavní je nesnažit se být neviditelný a mít zájem.. a na to bych sázela.. opravdu to funguje :-)

19.12.2018 4 z 5

Když láska schází… Když láska schází… Lenka Špačková

Kniha je obsahově zajímavá, ale trochu mě to uvrhlo do menší depky, protože prakticky všechno od začátku knihy - tedy nějakých patnácti let hlavní hrdinky - bylo špatně. Kniha taky končí špatně, i když - je to relativní. Možná pro hlavní hrdinku končí přece jen dobře, protože má vyhlídky na to, že se konečně bude cítit volná a svobodná.. :-) Některé větné konstrukce mě hodně tahaly za oči, tenhle styl vyprávění mi asi až tak nesedí, ale dočetla jsem, protože jsem přece jen byla zvědavá, jestli se to v dobré obrátí.. :-)

11.12.2018 3 z 5

Otázka neznámého manžela Otázka neznámého manžela E. J. Copperman (p)

Růžová obálka a název jsou trochu zmatečné... :-) Ale o to více mě příběh překvapil, pravdou je, že v poslední čtvrtině mi zápletka přišla už trochu překombinovaná, rozhodně se asi kniha dala zkrátit, ale jinak pohodové čtení.. :-)

07.12.2018 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Na začátku mě trochu zarazil fakt, že by se hokejista nebo fotbalista, který hraje svůj sport vrcholově, přihlásil k tomu, že je gay, ale dobře.. :-) Jinak se mi to četlo velmi dobře, je to svěží, má to svůj spád, pokud máte dost času, druhý den už znáte celý příběh. Hezká oddechovka.. :-) Jsem ráda, že mám doma druhu knihu série a že se na ní o víkendu vrhnu. (PS: I když nevím, nevím, jestli se má Blake čím chlubit, když dal v minulé sezóně 21 gólů.. :-) Myslím, že úspěšný hráč by tohle moc nepovažoval za terno.. pokud není gólman :-D )

10.11.2018 5 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Nejdříve mě kniha až tak nebavila, ale ještě před polovinou jsem se do ní dostala. Některé myšlenky mi přišly zajímavé, jiné zcestné. Hlavní hrdinka mi nevadila, asi její rozpoložení dokážu pochopit.. O to více mě mrzí konec. I když konec příběhu směřoval právě k tomuto konci, stále jsem tak nějak doufala, že svou situaci vyřeší Anna přece jen jinak.. :-( :-)

08.11.2018 4 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Příběh se mi líbil, bylo to takové milé.. Téma, prostředí, koneckonců i hrdinové. A provedení knihy, "vizážově", je naprosto bomba :-)

08.11.2018 5 z 5

Dvojité salto na talíři Dvojité salto na talíři Michala Jendruchová

Kniha mě bavila :-) Nenapadlo by mě, že existují vtipy i na anorexii, ale asi existují na všechno, tak proč ne na tohle. Bavil mě vhled do osudů ostatních pacientů.

08.11.2018 4 z 5

Knihkupkyně Knihkupkyně Cynthia Swanson

Asi jsem ji měla raději jako Kitty, ale to už je věc názoru :-) Jinak je kniha psaná poutavě.. :-) Co mě na samotném konci knihy zarazilo je medailonek o autorce, kde je napsáno, že kniha Knihkupectví snů je její první román.. :-) Název Knihkupectví snů by se mi hodil vzhledem k obsahu lépe, ale tak.. co už :-)

01.10.2018 5 z 5

Hledání příslibu věčnosti Hledání příslibu věčnosti Jennifer Probst

Ráda jsem sáhla po další knize této autorky, ale .. buď to bylo tím, že předchozí jsem četla už dávněji nebo jí prostě opravdu chyběl trochu šmrnc.. :-) Proto ta hvězdička dolů.. :-) Pokud však vydá další příběh, rozhodně po ní znovu s nadšením sáhnu.

28.08.2018 4 z 5

Samorostka Samorostka Marcela Mlynářová

Knihy této autorky mám prostě ráda a nic se nezměnilo ani po přečtení poslední vydané knihy. Super :-)

28.08.2018 5 z 5

Norská čítanka Norská čítanka * antologie

Zajímavé... do některých ukázek jsem se nemohla moc začíst a ve finále mě vlastně vůbec neoslovily, bohužel to byly hlavně ty, které se dočkaly (i když s několikaletým zpožděním) vydání i v češtině. Naopak mě zaujala ukázka sci-fi (přeloženo všude možně, i v polštině, jen ne u nás) a dvě knihy povídek, které však také nejsou přeloženy. Škoda.. :-)

28.08.2018 4 z 5

Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního kluka Jak holky přicházej o iluze - Aneb Anatomie mýho prvního kluka Daria Sandowsky

Nejdříve jsem byla překvapena, proč byla kniha přeřazena z dětského oddělení v knihovně do "vyhnanství" dospělého oddělení, ale velmi záhy mi to došlo.. :-) Trochu mě mrzí, že několikrát zmiňované přibírání Dominiky nemělo na svědomí trochu něco jiného, to by příběh dostal jiné obrátky, ale budiž.. :-)

28.08.2018 3 z 5

Karibské spojky aneb Tam, kde najdeš poklad, aniž bys hledal Karibské spojky aneb Tam, kde najdeš poklad, aniž bys hledal Kateřina Dehningová

Přece jen mě více bavila až druhá část knihy, samotný pobyt na ostrově Sv. Lucie. Četla jsem knihu, kde hlavní hrdina pocházel z tohoto ostrova, proto mi přišlo zajímavé, že jsem na tuto knihu narazila a dozvěděla se něco bližšího.

31.07.2018 4 z 5