mrkvajda mrkvajda komentáře u knih

Proč? Živote, proč? Proč? Živote, proč? Jarmila Králová

Na jeden život je toho opravdu ažaž. Četla jsem ve vlaku, málem jsem zapomněla vystoupit. Vždycky, když jsem si myslela, že Jarka má konečně štěstí, přišel další zvrat. Od paní Jarky mám v knize věnování: Ať mám každý den důvod k úsměvu. Jarko, přeji vám, ať ten důvod máte každý den také a věřím, že to špatné jste si již vybrala a čekají vás jen samé pěkné zážitky.

23.02.2023 4 z 5

Rozbité štěstí Rozbité štěstí Táňa Keleová-Vasilková

Je to již několikátá přečtená kniha od této autorky. Nejdřív mě skoro nebavila, ale někde od sté stránky, se situace změnila. Hlavně od půlky knihy - nedala se téměř odložit. Zajímalo mě, co ještě osud Terce přichystal. A zajímal by mě další život Terky a jejích dětí. Nemá román pokračování? :-)

22.10.2022 4 z 5

Myslela jsem, že tě znám Myslela jsem, že tě znám Penny Hancock

Nejdříve jsem se nemohla do knihy začíst, ale pak zas přestat číst. Chtěla jsem co nejdřív vědět, jak vše dopadne. Děj částečně předvídatelný, ale dobře napsáno. Doporučuji

08.08.2022 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Ján Štiavnický

celkem dobře se četla

24.11.2020 3 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

Přečteno díky Čtenářské výzvě a rozhodně nelituji. Už se těším, až si půjčím i druhou knihu autorky. Četla jsem ve vlaku cestou z práce a divím se, že jsem vždy vystoupila správně. Příběh vtáhne do děje od samého začátku.

17.09.2019 5 z 5

Kočky loví v noci Kočky loví v noci A. A. Fair (p)

Souhlasím. Mám také ráda detektivky, kniha se skvěle četla. Dočítala jsem do půl druhé v noci, abych věděla, jak to celé dopadne :-)

14.04.2019 5 z 5

Lekce z nenávisti Lekce z nenávisti Martina Monošová

Četlo se lehce, vcelku napínavý děj, jen ten konec najednou. Vše vysvětleno na pár stránkách, ale...

10.04.2019 4 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Kniha se četla jedním dechem, měla spád. Řekla bych, že pro mě zatím nejlepší díl.
Těším se na další příběhy Eriky a doufám, že to bude brzy a že Erice se konečně bude dařit i v soukromí :-)

23.03.2019 5 z 5

Povídej, co vidíš Povídej, co vidíš Joy Fielding

První přečtená kniha od této autorky. Mně se kniha líbila. Kdo bude násilníkem mě napadlo celkem brzy. Při čtení dalších událostí, jsem myslela, že jsem se spletla a napnutě jsem čekala na závěr, jak vše dopadne.

22.02.2019 4 z 5

Žij, dokud to jde Žij, dokud to jde Camille Pagán

Byla jsem mile překvapena knížkou - formou vyprávění, obsahem. Konec jsem četla s napětím a lítostí, i slzičky jsem uronila.
Připojuji se k magnolii - smazala bych štítek nekromancie, o vyvolávání duchů kniha opravdu není.

11.07.2018 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Další napínavá kniha autora. Jen jsem asi něco přehlédla, protože nevím, jak pachatelka vypátrala "Vévodu"...

11.04.2018 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Povedená kniha. Četla jsem ji se stejným napětím jako Dívku v ledu. Chybělo mi však, že nebyl zmíněn důvod, proč se vrah zaměřil zrovna na tento typ dívek. Nejen v tom souhlasím s komentářem georginaa a dalších

11.04.2018 5 z 5

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Knihu jsem měla půjčenou od kamarádky, ale už jsem si ji zakoupila, protože k té se určitě vrátím. (Jen jsem později zjistila, že mám starší, tedy cenzurované vydání.) To snad ani není možné, aby toto vše prožila jedna žena. Klobouk dolů před paní doktorkou Kálalovou. Je to velice silný příběh. A také jí závidím, kolik zvládla naučit se jazyků. Někdo je takto nadaný a někdo neumí pořádně ani jednu cizí řeč.

24.02.2018 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Dočteno v noci na dnešek. Takhle už jsem se dlouho u žádné knihy nezasmála. Smíchy jsem až brečela. Manžel se po mně jen udiveně díval, co se děje :-) Již mám vyhlédnuto, kde si koupím následující dva díly a moc se na ně těším. Doufám, že budou stejně dobré

30.12.2017 5 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Tuto autorku jsem četla poprvé. A musím říct, že hodně zajímavé čtení. Nemohla jsem se dočkat, až budu číst, co nového se Alici přihodilo, očekávala jsem, co se stane, až se jí paměť vrátí, tedy pokud se jí vrátí. Kniha pobavila a zároveň nutí k přemýšlení. Konec pak byl najednou rychlý, ale přesto se mi kniha líbila a doporučuji ji.

20.11.2017 5 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Nemohla jsem se dočkat konce, abych se dozvěděla, co všechny ty lidičky spojuje. Krásné a zajímavé čtení, doporučuji.

20.11.2017 4 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Do knihy jsem se nějak nemohla pořádně začíst, trvalo dlouho než jsem ji dočetla. Bestsellerem bych ji tedy rozhodně nenazvala. Své čtenáře si ale určitě najde, každému se líbí něco jiného.

20.11.2017 2 z 5

Horší už to nebude... Horší už to nebude... Iva Hlaváčková

Doporučuji. Kniha se dobře čte a nejen pro to, že hrdinka je mého věku :-) Smutek, humor. Každý si něco najde. Konec téměř pohádkový, ale proč ne.

20.11.2017 4 z 5

Lovec osudů Lovec osudů Iva Hlaváčková

Souhlasím s Thebookmanem. Napínavé, výborně napsané. Ráda se ke knížce vrátím. Mám vůbec ráda knihy Ivy Hlaváčkové.

20.11.2017 5 z 5

Rozpusť vlasy, otevři bránu Rozpusť vlasy, otevři bránu Anna Šochová

Tohle téma pro mě zvláštní. Souhlasím s tím, že na jednu vesnici čarodějnic až moc. Dočetla jsem, byla jsem zvědavá, jak to vše skončí

20.11.2017 2 z 5