Mr.Fox Mr.Fox komentáře u knih

MANA Mini-Bible MANA Mini-Bible * antologie

Na první seznámení s Biblí to ušlo. Nejedná se o nic náročného. Výcuc nejznámějších a nejdůležitějších příběhů “vyvolených” či “osvícených” spolu s všeobecně známými citacemi Starého a Nového zákona. Bez širšího duchovního výkladu jde však opravdu o pouhé krátké příběhy, doplněné o dětské ilustrace. Zkrátka čtení pro nejmenší.

01.11.2018 2 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Na této knize je úžasné, že ať už ji budete číst několikrát a v různých životních etapách, vždy ve vás zanechá něco jiného. Za mě kniha, která by vám neměla chybět. Kór pokud tápete a řešíte životní změnu - zaměstnání, vztah, studium, ztrátu blízkého člověka, budoucnost apod. Velmi mě oslovil styl vyprávění, kdy se nejedná o pár ucelených rad (jako např. v knize Čtyři dohody), ale o souvislý tok pozitivních myšlenek, zasazený do příjemného prostředí, ze kterých si každý “vycucne” pro sebe to potřebné. Mnoho jsem načerpal. Perfektní. Obohacující. Doporučuji každému, kdo právě prochází v životě velkou změnou a hledá inspiraci, motivaci.

31.10.2018 5 z 5

Encyklopedie pohlavního života 10-13 let Encyklopedie pohlavního života 10-13 let Christiane Verdoux

Poučná i pro dospělé. Oproti dnešním publikacím stručná a jasná. Jednoduchá grafika. Dospělým poslouží jako návod, jak vhodně prezentovat dané téma svým dětem. Dětem zas k rychlému nalezení odpovědí na otázky, na které se bojí zeptat.

28.10.2018 4 z 5

Německý ovčák Německý ovčák Helmut Antesberger

04/10 - Čtvrtá z deseti knih o NO, kterou čtu před jeho pořízením. Prozatím na TOPu! Informační obsah rozsáhlý a srozumitelný (má hlavu i patu pro absolutního lajka), minimum fotografií a kreseb, které jsou stejně většinou naprosto k ničemu. Je znát, že autor danému plemenu rozumí a ví o něm mnoho. Nenašel jsem v ní žádný nesmysl, jako v předešlých knihách. Naopak mnoho praktických podnětů ke správně výchově psa a znalosti plemene. Perfektní!!

08.12.2017 5 z 5

Štěstí Štěstí * antologie

Útlá knížečka, která zaujme již svou úvodní anotací. V podstatě nejde o žádný knižní zázrak, ale pro milovníka Malého prince a poučných citací za těch pár korun rozhodně stojí. Obsažené úryvky připomenou kdysi čtenou povinnou školní četbu a alespoň na chvíli donutí k zamyšlení. Ke štěstí totiž opravdu stačí velmi málo. Krátké a poučné.

03.12.2017 3 z 5

Jak pracovat? Jak pracovat? Tomáš Garrigue Masaryk

Svým způsobem nadčasové dílko, tento soubor přednášek a úvah TGM. Nicméně mimo kapitoly o školství a práci jako takové mě nijak nezaujaly. Akorát závěrečný slovník cizích/starších slov byl fajn. Autora uznávám, ale zde hodnotím aktuální přínos díla - a ten je pro mě téměř nulový.

30.11.2017 1 z 5

Německý ovčák Německý ovčák Bruce Fogle

03/10 - Třetí z deseti knih o NO, kterou čtu před jeho pořízením. Pořekadlo "do třetice všeho dobrého" se zde rozhodně nekonalo. Přes 300 fotografií na 80-ti stranách bylo opravdu příliš. Na jedné dvoustraně se občas objevilo i 12 fotografií/obrázků naráz, které několikrát dokonce překrývají samotný text! Text je pak kapitola sama o sobě, korektura zde silně selhala, pokud se vůbec nějaká konala. V porovnání s předešlými přečtenými knihami na toto téma slabší soudek. Kladné body si u mě zaslouží za výpis plemenného standardu a krátké kapitoly věnované první pomoci a výstavám, za víc bohužel ne...

29.11.2017 2 z 5

Dlouhá cesta dolů Dlouhá cesta dolů Nick Hornby

Dle anotace jsem očekával, že se děj bude odehrávat na vymezeném místě. Respektive, všichni čtyři budou sedět na římse s houpajícíma se nohama nad propastí, pojídat pizzu a několik hodin si vyprávět, co je zavedlo na toto místo. A nakonec přijdou na to, že co je sem dohnalo, není neřešitelný "problém". Kniha však v tomto tempu jela jen chvíli, což je pro mě zklamání. Vcelku jsem se musel přemáhat, abych ji dočetl. Bylo pár částí, které děj popohnaly kupředu, ale filozofické monology/úvahy jednotlivých postav mě občas vyčerpávaly. Stejně jako užívaný slang, sprostota a následné: "Promiňte, Maureen." - které mi lezlo krkem...

Zhlédl jsem následně i filmové zpracování. Žel, stejně slabé, jen jinak pojaté.

20.11.2017 2 z 5

Německý ovčák Německý ovčák Esther Verhoef Verhallen

02/10 - Druhá z deseti knih o NO, kterou čtu před jeho pořízením. Velice obsáhlá, plná užitečných informací. Rozhodně se k ní v budoucnu vrátím. Toto je přesně publikace, která je lehce pochopitelná, zvládne se přečíst za pár hodin a v člověku něco zanechá. Zájemcům o pořízení NO určitě doporučím.

18.11.2017 4 z 5

Německý ovčák Německý ovčák Diana Van Houten

01/10 - První z deseti knih o NO, kterou čtu před jeho pořízením. Na úvod jsem si ji vybral s ohledem na krátký rozsah. Žel, dalo mi to málo. Kromě pár zajímavostí mě kniha ničím neobohatila. Obsažené informace jsou obecné, necílené na NO. Knihu vnímám jako žánr publikace pro děti a mládež, nikoli pro dospělého vyzrálého člověka, chystajícího se pořídit si toto plemeno. Kladem jsou obsažené fotografie, informační obsah nikoli.

09.11.2017 2 z 5

Hochštapler Hochštapler Rudolf Černý

Zajímavý příběh. Škoda jen, že vnitřní obálka prozradí celý obsah... Zajímalo by mě, zda autor čerpal částečně z vlastní zkušenosti, vyprávění jiné osoby, či je vše naprosto smyšlené. Realističnost zmiňovaných stran, hnutí, představitelů vlády apod. neposoudím. V této části historie se příliš neorientuji. Nicméně mě to bavilo, a to je hlavní. Gajer byl patolízal, který se dokázal prosadit a přežít. Svým způsobem mi byl sympatický, leč na každou svini se vaří voda...

05.11.2017 3 z 5

Znamení rukou Znamení rukou Jan Dobraczyński

Kniha ve skutečnosti pojednává o partě mladých, dospívajících chlapců, kteří v poválečném Německu, které se snažilo udržovat dobré mezinárodní vztahy a opět prosperovat, ztropí jednoho večera "klukovinu" - malují po městě hákové kříže. Klukovina přeroste v mediální bublinu, kterou je třeba politicky řešit. Případ dostane na starost jistý prokurátor, dosud poměrně malá ryba, kterému důvěra v jeho schopnosti lichotí a těší se z očekávaného uznání, které po letech práce konečně přijde. Jenže jak se postupně seznamuje s případem, vylézají na povrch zjištění a komplikace, díky kterým se dostává na rozcestí, kdy musí volit mezi uznáním, morálními hodnotami a láskou.

Skvěle napsaná kniha. Pokud máte doma v knihovně, doporučuji přečíst. Kniha je poměrně útlá. Četla se sama. Postupně se odkrývající vztahové propletence mezi jednotlivými postavami táhly děj spolehlivě kupředu. Závěr vyzněl tak nějak do prázdna. Vybudování postav a vztahů si jistě zasloužilo obsáhlejší a zajímavější konec. Ale i tak velice příjemné jednorázové čtení, které neurazí.

28.10.2017 3 z 5

Zbavte se nepořádku s feng-šuej Zbavte se nepořádku s feng-šuej Karen Kingston

Inspirující a motivační. Určitě si své místo v knihovně zaslouží. Přestože jsem člověk pořádný, věcí mám pomálu, hecla mě kniha k vyhazování a úklidu. Účel tedy splnila. Obavy z masírování a přesvědčování o technice feng-šuej a jí podobných se rozplynuly po pár stranách - bod navrch. Další za několik opravdu neuvěřitelných a vtipných citací dopisů od čtenářů, které mě dostaly do kolen. Bonusem knihy je, že nabízí i úklid tělesný a duševní. Ten tělesný je třeba brát s nadhledem, ale něco na tom bude... A ten duševní - ruku na srdce, každý sám dobře ví, v čem by mu prospěla změna. Fajn čtení!!

25.10.2017 5 z 5

Image ženy - Poradce úspěšné ženy Image ženy - Poradce úspěšné ženy Mary Spillane

Kniha by jistě potřebovala aktualizovat. Avšak vzhledem k oboru - v tomto případě, co je trendy a v módě nyní, bude za 10 let opět zcela jiné - by se stala za pár let dalším nostalgickým pohledem do historie odívání. Tak jako tak, v knize se našlo stále dosti rad aktuálních a inspirujících. Obsahem je vhodná pro pracující ženy na vyšším hierarchickém žebříčku společnosti, příp. na nižším, které mají chuť platově a kariérně růst, popř. si alespoň udržet svou pracně vydobytou pozici. Kladně hodnotím univerzálnost, rady a tipy se dají aplikovat i v našem českém prostředí za běžných platových podmínek.

22.10.2017 3 z 5

Čtyřicetiletá Čtyřicetiletá Leck Fischer

Velké zklamání. Přečetl jsem pouze do poloviny a dál už jsem nemohl. Neustálý splín hlavní hrdinky, který působí jako autobiografie - napsat jí žena. Děj se do poloviny nikam neposunul, hlavní hrdinka se nevyvinula. A tak ač nemám ve zvyku nedočítat, zde bohužel musím. Jinak souhlasím s komentářem níže, text vyžaduje koncentraci, autor často přeskakuje.

15.10.2017 1 z 5

Příběh kriminálního rady Příběh kriminálního rady Ladislav Fuks

Sakra!!... Autor mou pozornost v rámci příběhu tolikrát zlehka svedl nepodstatným směrem, tolikrát nepřímo poukázal na možného vraha, aby mě v dalších kapitolách donutil vše přehodnotit a mé podezření vyvrátil. A nakonec, když už se zdálo, že v tomto duchu bude vedena celá kniha a já se uklidnil, přivykl, a čekal na finále, mě na posledních pár stranách takto zničil!!...

Příběh se stane naprosto dokonalým až ve chvíli, kdy jej dočtete a vracíte se k jednotlivým kapitolám. To odhalení propracovanosti příběhu je v tuto chvíli geniální. Odhaluje, co jste nevnímali jako podstatné. Najednou - i když zpočátku nevěříte, že co autor naznačuje, je pravda - zjistíte, že to tak vskutku mohlo být. Vše do sebe krásně zapadá. Je otázkou, zda mu uvěříte - či spíše, komu z hlavních postav uvěříte.

Zkrátka a dobře, naprosto perfektní dílo. Už si ani nevzpomínám, proč jsem knihu vzal do ruky. Nejspíše to bylo na základě komentářů zde uvedených. Myslím, že by si kniha zasloužila více pozornosti, než se jí dostává. Jde o jedno z mála děl, které mě donutilo hodinu po přečtení listovat knihou a přemýšlet. Co mi uniklo a co jsem přehlédl?! A v tom to právě je - možná, že vůbec nic... Nakonec, konec si každý můžeme přebrat po svém. A o tom to právě je.

12.10.2017 5 z 5

Beran Beran neznámý - neuveden

"...je vytvořena tak, aby vystihovala co nejkomplexněji všechny rysy vašeho znamení." - ano, a proto na mě sedí tak 10% obsahu knihy. Nečekal jsem stoprocentní přesnost, ale tohle bude obecné pro každého. Což je logické u každého horoskopu. Takže má vůbec smysl ji pročítat?

Zajímavá je snad pouhá část "Beran a partnerství", kterou je ideální nahlas citovat v kolektivu opačného pohlaví a pousmát se % výměře shody mezi znameními a tím, jak je horoskop v této části asi nejpřesnější.

04.10.2017 1 z 5

Weissova navigace sexem Weissova navigace sexem Lucie Ondřichová

Přiznávám, knihu jsem zakoupil na základě názvu a taktéž, po prvotním prolistování, mi přišla přehledná a četba tak dopředu působila lehce stravitelně (nechtěl jsem nic myšlenkově náročného...).

Překvapil mě styl psaní. Skutečně je vedena, jak je již v úvodu avizováno, jako původní rozhovor novinářky se sexuologem. S tím rozdílem, že je promítnut do dvou set stran. Četla se mi jako internetový článek. Rozdělený na 12 kapitol. Těmi jsou: Orgasmus, Monogamie, Partnerství, Dobrovolnost, Transsexualita, Deviace, Zneužívání, Dysfunkce, Komunikace, Preference, Výchova v sexu, Terapie.

Četla se mi dobře. Až překvapivě. Nejde o žádné složitosti. Zaujal mě autorův přehled a nadhled na jednotlivá témata. Nečekejte zacházení do detailů, kapitoly jsou probírány obecně a tématicky okrajově. Vždy však sledují linku názvu a neopakují již zmíněné. Navigaci sexem v doslovném smyslu v ní nenajdete, avšak třeba informace k transsexualitě a deviacím jsou zajímavé. Stojí za povšimnutí, obzvláště v dnešní době, kdy média nevhodně škatulkují x-témat/pojmů a masírují nás tak mylnými a zavádějícími informacemi. Některé kapitoly jsou slabší, nic nepřinášející. Korekce ve druhé polovině knihy hodně slabá. Není divu, že je k dostání v nejmenovaném knižním řetězci za pár korun...

03.10.2017 3 z 5

Potkala jsem psy, útulek a lidi Potkala jsem psy, útulek a lidi Ivana Pavlisková

Hledal jsem na toto téma - psí útulky - více knih, ale překvapivě jsem našel pouze tuto jednu. Ke čtení mě přivedla myšlenka, že si psa z útulku adoptuji. A jelikož čas raději trávím s knihou, než pročítáním x-webových stránek na toto téma, byla to jasná volba. Takže díky za ní!!

Kniha je v podstatě zkráceným přepisem života autorky - přesněji řečeno, po psí stránce. Sledujeme první kontakt se psem v domácím prostředí v mládí autorky, přes trápení a životní cestu s vlastním psem, až po x-letou zkušenost se psy z útulku v místě bydliště autorky. První třetina knihy mě zaujala nejvíce, byla čtivá, popisující vzpomínky na vlastní psy. Zbylé dvě třetiny knihy se už profilují na útulek, místní psy a venčitele/adoptující. Rady pro adoptujícícho - tedy mě samotného - jsem v knize doslovně nenašel. Ale to nevadí, kniha mě obohatila jinak.

Kniha bude potěšením především pro lidi kolem autorky, kteří jsou, či byli se zmíněnými pejsky ve styku. Pro širší veřejnost je to oddychová četba na pár hodin, vedoucí k zamyšlení. Každopádně cením, že si autorka dala práci a knihu sepsala a vydala vlastním nákladem. Průběžné fotografie zmiňovaných psů knihu velmi obohatily. Rád doporučím k četbě, avšak spíše "zasvěceným".

28.09.2017 4 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Kniha bude přínosem pouze tomu, kdo má otevřenou mysl. Otevřenou hlavně pravdě - že vskutku je vše v životě tak jednoduché, jak se píše. Jen my sami si jej děláme o tolik složitější.

Knihu jsem vzal do ruky z důvodu, že mám chuť něco v životě změnit a zároveň si u čtení oddychnout. Již jsem ji v minulosti jednou četl. Asi jsem se ale potřeboval dostat v životě o kus dál, aby mi dala to, co nyní.

Z knihy se rozhodně nedá doslovně vycházet, ale obsahuje jednoduché pravdy, které lidé v dnešní době už zapomněli, či odmítají vidět/přiznat. Vše je v životě tak jednoduché a složité, jaké si to uděláme. A stačí pouze chtít, věřit a všímat si světa kolem, a vše je možné.

Obálka nakladatelství IKAR je stejně magická, jako příběh samotný. Pohodové večerní čtení, které bych přirovnal k Malému princi v "dospělejším" vydání.

Rozhodně doporučuji přečíst každému a nenechat se nikým a ničím odradit. Názor by si měl udělat každý svůj vlastní.

30.08.2017 5 z 5