Alchymista

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159643/big_alchymista-wRQ-159643.jpg 3.96622
Žánr:
Literatura světová, Romány, Duchovní literatura

Vydáno: , Argo
Originální název:

Alquimista, 1988


více info...
Nahrávám...

Komentáře (894)

Kniha Alchymista

SoukromyNosanek
19. dubnaodpad!

Ó, Poutníče a věčný hledači Pravdy, střez se tohoto plytkého příběhu s nesmyslně použitými velkými Písmeny a třib raději své Myšlenky obděláváním Zahrady své nebo hovory s Bližními.

Knihomolka506
13. dubna

"Z pravěku"
Pohádkový příběh o námaze,  vytrvalosti a dosažení svého životního cíle. To je putování španělského pastýře. Zajímavé myšlenky, nutí čtenáře více přemýšlet,  do hloubky. Osud nebo snad znameni ? :)


Waldhans
22. března

Hezky napsaná a poučná kniha se zajímavým dějem. Rozhodně doporučuji.

bookwoman
19. března

Knihu jsem četla v rámci maturitní četby, protože mi byla velmi doporučována jako skvělá knížka, kterou prostě potřebuju mít na seznamu těch přečtených. Ano, příběh obsahoval zajímavé myšlenky a jsem ráda, že jsem knihu přečetla, nicméně jsem čekala víc. Chvílemi mi to přišlo takové o ničem, i přesto mám pár částí, které se mi líbily. Možná, jestli se ke knížce někdy v životě vrátím, se mi budou její myšlenky líbit více. Taky jsem v průběhu čtení zjistila, že mé oblíbené citáty jsou z právě této knihy, například "Nejtemnější chvíle nastává vždy před úsvitem" anebo můj velmi oblíbený "Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys toho dosáhl". A u vydání, které jsem četla, musím taky zmínit překrásné ilustrace v celé knize.

Iva2911
17. března

Krásná kniha na začátek "nové" cesty k sobě...

V.Lenka
09. března

(+ SPOILER) Musím souhlasit s komentářem LLLuky (viz níže). Ačkoli jsem na knihu slyšela pět jenom chválu, tak mne opravdu nikterak neuchválila. Jsou tam sice zajímavé myslenky, to se popřít nedá, ale očekávala jsem výhradně duchovní poklad (třeba zrovna tu lásku, anebo zjištění, že všude dobře doma nejlíp), nikoli poklad materiální povahy. Očekávala jsem výraznější duchovní a charakterovyý přerod hlavní postavy. Ale on byl už na začátku knihy na takové duchovní úrovni, kam se někteří nedohrabou za celý život. I mluvit o hlavní postavě jako o chlapci mi přišlo podivné, jednalo se o mladého muže / mladíka. Věřím tomu, že na střední škole by mne kniha byla bývala zaujala, ale ted mi kniha nesedla.

JoMia
08. března

Kniha tak na jedno odpoledne. Krásně se četla, ale čekala jsem od toho malinko více.

JointlieKat94
18. února

4* za dobrej příběh. Ale je spousta podobných knih, které mě chytly o něco více. Tady mi přišly některé pasáže až moc neuvěřitelné..

Ale na druhou stranu se mi četlo dobře. Kapitoly jsou kratší, trošku jsem se nad tím zamyslela, a nebylo to tak zlé. Spíš jsem uvažovala nad 3*.. ale budiž. Iritovalo mě neustálé opakování věty o tom, když si něco přeji, celý vesmír se spojí.. a tak. Jasný, věřim tomu, ale nemusím o tom tolikrát číst v jedné knize.

Takže by to vlastně byla spíš tří a půl hvězda.

1 ...