mpb1913 mpb1913 komentáře u knih

Seznam smrti Seznam smrti Frederick Forsyth

Věhlas FF se donesl i k mým barbarským uším, tak sem ho prubnul. Asi jsem nezačal tou největší peckou a musím přiznat že mi dlouho trvalo než jsem knize a především tématu přišel na chuť. Pro stopaře není problém během dopoledne zařídit hovor mezi Bílím domem a Downing Street číslo 10, do 24 hodin má v Somálsku k dispozici nejlepší britské speciální jednotky, spousta dronů, autistický počítačový guru o kterém niko neslyšel a spousta dolarů. Tomu se věří dost těžko, i když FF dobře ví o čem píše, ale možná ještě nemám tu správnou paranoiu. Poslední čtvrtina knihu dost vylepšila. Dám ještě jednu a uvidím jestli se zařadím do zástupu čtenářů pana Forsychta nebo u mě skončil.

09.04.2015 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Nuda protkaná nechutnostma. Nestává se mi abych něco nedočetl, ale tohle bylo vo fous.
Nevím jestli autorka chtěla knížku vulgaritou a sexem ozvláštnit, ale nefungovalo to, spíš naopak.

16.03.2015 1 z 5

Bílý havran Bílý havran Robert Low

Lepší než jednička i dvojka. Autor už dokonce nechal přežít i jiné postavy než jen Orma, u mě jednoznačně vede Koňská hlava.

09.09.2014 5 z 5

Velrybí cesta Velrybí cesta Robert Low

Divoká akční jízda z raného středověku. Postavy padají jako mouchy po biolitu a hvězda Orma Medvědobijce prudce stoupá.

24.08.2014 4 z 5

Alan je takovej mix Járy Cimrmana a Foresta Gumpa. Prostě borec co hýbal dějinami 20 století, už mi tam chyběla jen večeře s papežem a anglickou královnou. :-)

03.06.2014 4 z 5

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

Teda brutální popis jedné ( pro spoustu lidí) neznámé bitvy středověku.

13.04.2014 5 z 5

Zjevení Zjevení Christopher John Sansom

Já sem z celé série fakt nadšenej, dostal sem se náhodně k Rozpuštění a od té doby na Shardlakovi ujíždím.

05.03.2014 5 z 5

Díky, Jeevesi Díky, Jeevesi Pelham Grenville Wodehouse

Mě ta kniha prostě nebavila, je tam pár světlejších chvilek, ale čekal jsem víc.

05.03.2014 3 z 5

Temný oheň Temný oheň Christopher John Sansom

Podle mě nejslabší kniha s Mattew Shardlakem, přesto opět vynikající.

05.03.2014 5 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Tak Hynek nám trochu zestárl a zfotrovatěl. Přestože poslední díl je slabší než první dva, ze staré známosti musím dát 5*.

21.02.2014 5 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

A jízda pokračuje. Hynek opět válí.

21.02.2014 5 z 5

Cesta sněžných ptáků Cesta sněžných ptáků Robert Lyndon

Zrovna jsem neměl do čeho píchnout tak sem v krámě šáhnul po téhle knížce a byl sem mile překvapen. Jednoduše napsáno, děj má koule, těším se na pokračování.

06.02.2014 5 z 5

Vnitřní oko Vnitřní oko Wilbur Smith

Tak tohle je neuvěřitelná sračka. Když už jsem strávil s Taitou zhruba 2000 stránek, přeci jen k němu člověk získá nějaký vztah, ale takhle to zakončit? No ty vole...

06.02.2014 odpad!

Bratrstvo neohrožených Bratrstvo neohrožených Stephen Edward Ambrose

Nemám moc rád knihy z první nebo druhé světové, ale tohle je pecka.

23.01.2014 5 z 5

Spartakus: Před námi boj Spartakus: Před námi boj Jarmila Loukotková

Měl sem trochu strach z toho, že se u knihy budu nudit, přece jen příběh Spartaka je všeobecně známí a tak se nějaké překvapivé zvraty nedaly očekávat. Překvapení líbila se.

23.01.2014 4 z 5

Povídky z jedné kapsy Povídky z jedné kapsy Karel Čapek

Příjemné jednoduché oddechové.

22.01.2014 4 z 5

Malý český bordel Malý český bordel Pavel Frýbort

Je to čtivé, ale na můj vkus trošku přitažené za vlasy.

22.01.2014 2 z 5

Fotbal nemá logiku (Velký československý anpfiff) Fotbal nemá logiku (Velký československý anpfiff) Vladimír Zemánek

Knížky o fotbale ty já můžu. Pohled trenéra který nechal na střídačce srdce (doslova).

21.01.2014 4 z 5

John Haugland John Haugland Daniel Porazil

Excelentní. Nádherné fotografie, velmi čtivé. Tahle kniha pro fanouška Rally nemá chybu.

11.12.2023 5 z 5

Hitler Hitler Šigeru Mizuki

Moje první manga. Knihu předcházela skvělá pověst, ale já z ní nijak vystřelený nejsem. O vizuální stránce to tak úplně není, informačně to průměrnému středoevropanovi taky nic nového nepřinese, příběh jsem v knize nenašel a pokud tam byl nějaký humor, tak jsem ho nepochopil. Já si knihu neužil, škoda.

02.12.2023 3 z 5