LadyCotton LadyCotton komentáře u knih

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Mám moc ráda knihy ze série Romantické útěky. V tomto díle budete znát 2 postavy z předešlého dílu (Cukrárna v Paříži) a to Maddie a Nicka.
Stejně jako všechny předešlé díly, tak i tento má společné: hygge, cestování, romantiku a slabost pro jídlo.
Julie Caplin je skvělá vypravěčka a i když je příběh relativně snadno předvídatelný, tak stejně se nemůžete od něj odtrhnout. Autorka to totiž vyváží skvělým povídáním o hygge, skvělým popisem daného místa a jídle.
Skvělá oddechovka na letní dovolenou popř. na dlouhé zimní večery :-)
Moc se těším na další díl (Hotýlek na Islandu).

16.07.2020 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Autorova prvotina mě pobavila, hlavně poslední část knihy. Četla jsem i všechny aristokratky, Deník kastelána je trochu něco jiného i když podobné prvky najdete.
Děj se odehrává na přelomu roku 1995 a 1996 a na příběhu je to znát.
Je to kniha pro muže i ženy, pánům určitě nebude vadit trochu hrubý slovník autora :-) ale je to prostě ze života...

14.07.2020 4 z 5

Život je takový, jaký si ho uděláme Život je takový, jaký si ho uděláme Peter Buffett

Velice pěkná knížka nad kterou budete přemýšlet ještě dlouho po dočtení.
Motivace je cítit z každé stránky. Autor nepoučuje ale ukazuje na svém vlastním životě (popř. Na příběhu někoho známého) názorně příklady.
Nečekejte nějaké snobacke rádoby rady od miliardářova synáčka-ne, naopak. Tento pán to má v hlavě vše srovnané a slova jako pokora mu rozhodně nejsou cizi

13.07.2020 4 z 5

Roger Federer: tenisový král Roger Federer: tenisový král David Kozohorský

Přiznám se, že mne kniha vůbec nebavila, což mne velice mrzí jelikož jsem se těšila na knihu od českého autora. Prvních cca 150 stran bylo vyloženě utrpení - ty jsou věnované převážně Laver Cupu v Praze a věčným soupeřům Federer&Nadal.
Kniha je psaná takovým tím stylem alá novinový článek: nadpis (téma kapitoly) a dlooouhý článek ve kterém se dozvíte o daném tématu prakticky minimum....
Nejsem si jistá, zda-li jsem se z knihy dozvěděla něco co bych předtím nevěděla/netušila a to sleduji převážně ženský tenis.

08.07.2020 3 z 5

Najdi Rebeccu Najdi Rebeccu Eoin Dempsey

Četla jsem jsem i knihu Růže bílá, Černý les a u ní jsem si říkala, že některé pasáže moc realistické nebyly. Ovšem u tohoto díla mě to napadalo poměrně dost často.
Kniha se čte pěkně. Autorův styl je velice čtivý, je vidět že si s příběhem skutečně pohrál (má vynikající smysl pro detail). Ale....
Netvrdím, že to je blábol alá Tater z Osvětimi, ale ten příběh (hlavně ten konec) mi přišel... No ne, že by se to nemohlo stát... Ale přišlo mi to velice nepravděpodobné :-) Přesto se mi kniha četla dobře a jsem ráda,že jsem ji přečetla

07.07.2020 4 z 5

Cesta na Dakar Cesta na Dakar Gabriela Novotná

Kniha je krásně graficky zpracovaná. Při četbě mi občas vadilo poskládání kapitol (čtěte Gabiny příběh a najednou bum, je tam kapitola věnovaná historii Dakaru apod.).
Co se týče knihy samotné... Je to velice čtivý příběh mladé ženy, která je sice neuvěřitelně cílevědomá, odvážná a je schopna obětovat pro svůj sen cokoliv ale taky je neuvěřitelně naivní. Úplně nevím zda-li je Gabin příběh zrovna inspirativní (je to taková česká dakarova Popelka)... ale přes to všechno: knížka stojí za přečtení. Už jen kvůli zákulisním informacím :-) které jsem třeba v knize Olgy Roučkové značně postrádala.
Ta čtvrtá * je za grafické zpracování knihy a nádherné fotky, kvalitní papir. Bylo vidět že autoři chtěli knihu skutečně "vymazlit" a s porovnáním s podobnou knihou - Olgy Rouckove (Dakar-ctyrkolky) se jim to povedlo.

06.07.2020 4 z 5

Princezna Kate a její styl Princezna Kate a její styl Caroline Jones

Po knize jsem sáhla i když mi byl "proti srsti" její název, jelikož ona (ještě ani v roce 2020) NENÍ PRINCEZNA. Přitom stačilo jediné - držet se anglického originálu.
Kniha je dnes relativně stará - obsahuje fotky max. z roku 2012, tedy dobu před svatbou a těsně po ní. Ale i přesto je to pěkná kniha, inspirativní. I když se může zdát, že to je návod "jak vypadat jako Kate" tak to tak není. Kniha je spíš návodem jak si najít svůj vlastní styl a cítit se v něm dobře (stejně jako to udělala vévodkyně) a je fuk jestli jste britská aristokratka nebo holka z maloměsta.
Záleží tedy jen na vás, jak knihu pojmete. Buď jí prolistujete jako časopis (budete si prohlížet pěkné šaty a šperky) a nebo se do ní ponoříte, necháte se inspirovat a zamyslíte se nad svým vlastním stylem.
Pokud by autorka napsala novější knihu, ráda bych po ní sáhla.

04.07.2020 4 z 5

Jak si zařídit domov Jak si zařídit domov Jana Pěkná

Tuto knihu by měli dávat jako dárek k hypotékám.
Autorka stručně, jasně vysvětluje co, jak a proč musíte vědět při zařizování vašeho bydlení. Hned na začátku vám vymluví zběsilé nakupování věcí které se vám líbí a musíte je mít teď hned. Knihu doporučuji si pořídit i v případě, že pro tvorbu svého domova využijete služeb bytového designera (v knize totiž najdete tipy co od nich čekat/nečekat).
Možná se vám po přečtení knihy bude zdát, že to je "všechno tak strašně zbytečně pracné a není to vůbec pro vás...". Ne, nebojte. Knihu si nejdřív přečtěte (celou najednou) a pak jí používejte jako praktického průvodce, který vám pomůže krok za krokem jak máte postupovat.

02.07.2020 4 z 5

Roztomilá knížka, relativně vtipných hlášek z knihkupectví.
Jako oddechovka do MHD proč ne, ale mít ji v knihovně? Není důvod.

26.06.2020 3 z 5

Máta Máta Lenka Tréglová

Pěkná malá knížečka, ideální jako dárek. Kniha má krásnou grafiku. Je prakticky totožná s druhou knihou autorek o levanduli. Takže: dozvíte se jak a kde jí pěstovat, do čeho všeho mátu použijete, vymalujete si antistresovou (a mátovou) omalovánku, inspirujete se mátovými doplňky do bytu či jak vytvořit mátový outfit.

23.06.2020 3 z 5

Holanďanka Holanďanka Ellen Keith

Autorka má příjemný styl psaní. Příběh byl uvěřitelný. Rozhodně se mi kniha četla lépe než třeba Elizino tajemství, které má stejné téma.
Doporučuji si nejdřív přečíst kapitoly Marijke a Karla a až poté kapitoly věnované jeho synovi , které se odehrávají v roce 1977. Jeho příběh je tam totiž (zbytečně) navíc...

23.06.2020 4 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Nejsem skalní fanousek seriálu, takže mne některé informace v knize zaujaly. Nejvíce kapitoly věnované hercům (jak se dostali ke svým rolím) a pak ty, které byly věnované každé sérii.
Nicméně si myslím, že cca 1/4 knihy byla (pro mě) nezajímavá (bylo strašné vidět to, že knihu napsala Američanka - a hlavně pro Američany), velice mi tam chyběli také fotky.
Kniha se čte dobře, ale je pravda, že jsem si pod textem "vše o nejoblíbenějším seriálu všech dob" také představovala něco jiného :-)

19.06.2020 3 z 5

Černobyl 01:23:40 Černobyl 01:23:40 Andrew Leatherbarrow

Kniha se mi četla velice dobře, protože autor zvolil laicky styl psaní o Černobylu a katastrofě.
Kniha se liší od jiných tím, že autor líčí i svůj zážitek z cesty do Černobylu a připomíná i další nehody jaderných elektráren. Celkově je kniha velmi aktuální (data k prvnímu pololetí 2019).
Jediné co bych knize vytkla bylo to, že kapitoly o Černobylu a kapitoly z návštěvy se střídaly- to mě značně rušilo, kdyby byla kniha rozdělena na 2 části bylo by to mnohem komfortnější :-)

17.06.2020 4 z 5

Levandule - Vše, co nutně potřebujete vědět... Levandule - Vše, co nutně potřebujete vědět... Lenka Tréglová

Roztomilá malá knížečka, věnována levanduli. Kniha je pěkně graficky zpracovaná, dozvíte se pár zajímavostí, upecete si levandulové sušenky, budete vědět jak vystrojit levandulovou svatbu apod.
Nicméně při četbě jsem měla pocit, že čtu nějaký časopis-kniha obsahuje sice relativně dost informací, ale je to takové hodně "letem světem". A hlavně: obsahuje jen samé fotky z Depositphotos (proto to evokuje časopis).
Jako dárek pro milovníci levandule proč ne, ale pokud si chcete založit na zahrádce levandulový záhon...

09.06.2020 3 z 5

Zahradničení po celý rok Zahradničení po celý rok Erika Börner

Kniha se mi moc líbila - má příjemný formát, informace jsou tam jasné, srozumitelné. Se zahradničením teprve začínám a kniha mi byla skvělým pomocníkem, rozhodně jí doporučuji začínajícím zahrádkářům pořídit si do knihovničky.
Ačkoliv je kniha od zahraniční autorky, text byl velmi čtivý - z textu bylo jasně cítit autorčino zaujetí pro věc, takže vás četba namotivuje "pracovat" se svou zahrádkou víc a víc.
Kdyby byla kniha ještě více obsáhlá, vůbec bych se nezlobila :-D Ale pro začátečníka skutečně ideální.

06.06.2020 4 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Roman není ani tak o salonu pani Podolské jako spíše romanem z 50. let. Místy je až depresivní, hlavně v případě když si uvědomíte, že jsme se my jako národ prakticky vůbec nezměnili :-(
Tuto knihu by si měly přečíst čtenářky nejen z generace 55+ (je to o jejich rodičích) ale i podstatně mladší...
Dějová linka je stavěná z vícero hlavních hrdinů, ale jejich příběhy se přirozeně prolínají, text se čte dobře...

02.06.2020 4 z 5

Připraveno do 30 minut Připraveno do 30 minut Lucie Kubrová

Věrní čtenáři časopisu Apetit budou spokojeni. A myslím, že právě pro ně byla kniha hlavně vytvořena.
Kniha má krásnou grafiku, nádherné fotky... Jsou to takové ty sexy recepty, které vypadají krásně, u některých nedokážete (velká část obyvatelstva) ani pořádně vyslovit název a ingredience budete na malém městě shánět horko těžko.

29.05.2020 3 z 5

Kaligrafie: Ukázkové techniky a cvičení Kaligrafie: Ukázkové techniky a cvičení Laura Toffaletti

Pokud s kaligrafií začínáte a můžete si dovolit investovat pouze do jedné knihy, vřele doporučuji tuto. Kniha je velmi pěkně graficky zpracovaná, kapitoly na sebe logicky navazují. V knize jsou dopodrobna a velmi srozumitelně uvedeny naprosté základy, smysl kaligrafie, jednotlivé postupy, spousty druhů stylů pisma ale i návody jak vytvořit krásné obálky, kartičky, krabičky apod. Samozřejmě nechybí písanka.
Text je navíc psán takovým velice "nakažlivým" stylem, že máte už během četby chuť vzít do ruky pero a začít tvořit.

29.05.2020 5 z 5

Viktorie Viktorie Daisy Goodwin

Kniha je stejně jako seriál balzám na duši. Nicméně nečekejte, že se v knize dozvíte něco co v seriálu nebylo. Naopak, v knize chybí např. dějová linka příběhu Skerretove a kuchaře Francatelliho. Kniha vypráví hlavně příběh královny.
Příjemnou četbu mi jen kazilo velké množství překlepů v knize. Obsahově tato kniha koresponduje s první sérii serialu.
Pokud milujete seriály typu : The Crown nebo Panství Downton, neváhejte si knihu pořídit

28.05.2020 5 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Já vlastně ani nevím co si o této knize myslet. Obálka slibuje "strhující poválečný příběh". No.... poválečný sice ano (odehrává se 20 let po válce), ale strhující? Na to jsem čekala min. 200 stran a i tak ten děj byl strašně předvídatelný. Moc jsem nechápala existenci dějové linky sestry hlavní hrdinky.
Je pravda, že kniha se hezky, plynule čte. Nápad (téma) na knihu to bylo velice originální, ale to zpracování... Chvílemi mi to přišlo jako beletrie pro ženy, akorát že se tam sem tam řešilo něco ohledně koncentračního tábora v Osvětimi.

22.05.2020 3 z 5