Morrighan

Bylo mi dvanáct let...Bylo mi dvanáct let...N. Schweighoffer

Tak tohle je přesně kniha, jakou člověk potřebuje přečíst! Úžasně napsáno, ta tvrdá syrovost a upřímnost všech prožitků i pocitů autorky-hrdinky, byla perfektní pro to, aby člověk získal přesně ty informace, které potřebuje. Skvělé.

Po ValentýnuPo ValentýnuE. J. Ending

Nejen bezkonkurenčně nejlepší kniha ze všech tématických, které jsem pro svou práci již přečetla, ale stala se z ní též jedna z mých oblíbených knih úplně. Rain, Ty jsi já. Nebo jsem já Ty? A Ocean, můj drahý Ocean, také mám toho svého v králičím oblečku navždy. :( Obrovská poklona autorce za tento literární počin!

28.10.2015

Noc nic nezadržíNoc nic nezadržíD. d. Vigan

Ne nejlepší z tématických knih, které jsem četla, ale rozhodně zásadní kniha do seznamu a její matce vidím až do nejhlubšího kousíčku srdce. Bohužel.

IncestIncestC. Angot

Moje první kniha v rámci mé rozsáhlé práce o sexuálním zneužívání. Mám k ní hodně silný vztah, protože na první kousek z mnoha byla opravdu velice přesná, až to ve mně budilo hrůzu. Ovšem tak to má vypadat, zcela otevřeně a upřímně, jinak by to nemělo smysl. Každopádně k hlavní hrdince jsem si vytvořila za celou dobu četby silně nenávistný vztah a jako osoba mě opravdu děsila. Hodně silné čtení.

Slepá skvrnaSlepá skvrnaT. Damhaug

Inu, pro skandinávské kousky mám zvláštní slabost. Toto je opravdu perfektní kniha, obsahující vše, co by měla a ještě mnohem víc. Syrové, svým způsobem silně necitelné... a to je ono!

29.10.2015

Tati, prosím ne!Tati, prosím ne!B. Naughton

Barbara je úžasná a moc si přeji, aby byla v životě už jen šťastná! Její výpověď je tak drastická, tak upřímná a tak přínosná! Skvělá kniha, děkuji za ni, opravdu jsem ji potřebovala...

VykoupeníVykoupeníS. Lannert

Výborná kniha, Stacey si u mě našla velikou podporu a pochopení, silný pocit znechucení nad tím, jak její život začínal i pokračoval a poté, co jsem viděla jakýsi dokument o jejím příběhu, jsem znechucena ještě více. Bojuj, holka, zasloužíš si to!

29.10.2015

Bezcitné útoky ňaderBezcitné útoky ňaderP. Nachtmanová

No to snad ne! Už jsem s tématikou sexuálního zneužití četla i jiné dívčí romány a více či méně měly smysl, ale tohle? Slečinka nesympatická až do morku kostí, kniha napsaná zcela hrozivým jazykem, nemálo pravopisných i slohových chyb, prostě hrůza! (Poprvé, co jsem po všem, co jsem na toto téma přečetla, cítila jakési nesprávné potěšení z toho, že ji život nakopl, aby se vzpamatovala). Hrozné!

29.10.2015odpad!

Dům se slepou verandouDům se slepou verandouH. Wassmo

Zase jednou jedna krásná skandinávská záležitost. Ubírám hvězdičku kvůli občasným zásekům z mé strany a těžké čitelnosti, ale co se obsahu a kvality týče, nemám námitek, výborné!

29.10.2015

Sexuální zneužívání - Pachatelé a obětiSexuální zneužívání - Pachatelé a obětiP. Weiss

S Petrem Weissem v mnoha věcech nesouhlasím, ale zrovna na tomto tématu se shodneme. Dobře napsáno, kvalitní informace, je dobře, že i v ČR taková literatura existuje, leč je jí žalostně málo.

PolibekPolibekK. Harrison

Z této knihy jsem byla dost na rozpacích. Na jednu stranu popsáno přesně tak, jak má, na tu druhou dělala oběť tolik životních přešlapů, až to hraničilo s bláznovstvím a člověk mnohdy nechápal, jak mohla dojít až tak daleko...

Zraněné srdceZraněné srdceD. B. Allender

To duchovno mi v knize opravdu silně nesedlo, nejspíš proto hodnotím níž, než bych hodnotila pouze dle získaných poznatků. Byly tam hodně dobře napsané momenty, ale jako celku tomu něco chybělo a něco nadbývalo.

28.10.2015

Neplakala jsem, když táta zemřelNeplakala jsem, když táta zemřelI. Galey

Obrovský duševní masakr! Celou knihu jsem tápala ve vlastních pocitech a v čtení mezi řádky i v nich, kniha byla opravdu těžký a bolestivý oříšek. Ale jako svědectví opravdu důležité a odvaha autorky jít do toho takto se musí ocenit.

IncestIncestJ. Tichá

Opravdu velice zvláštně napsaná kniha. Bohužel nikoliv v pozitivním smyslu slova. Nepobírala jsem.

28.10.2015

První láska, poslední pomazáníPrvní láska, poslední pomazáníI. McEwan

Věru zvláštní kniha, všechny jednotlivé povídky měly něco do sebe a z každé jsem si něco nového, pro mne důležitého odnesla. Převleky, Motýli, Rozhovor s mužem ze skříně, Doma je doma a Prostorová geometrie - pro mě nejzásadnější části.

28.10.2015

Vražda duše: incest a jeho terapieVražda duše: incest a jeho terapieU. Wirtz

Nečetlo se mi to zrovna nejlépe a to ani v realitě toho, že se knihy tohoto tématu nikdy nečtou dobře. Některé informace mi připadaly mírně zcestné a nesouhlasila jsem, ale pořád musím uznat, že tam bylo dost věcí, které naopak přínosné byly.

Tichý pláčTichý pláčJ. Peters

Ano, tohle jsem potřebovala! Navíc výpověď muže, to je opravdu výjimka v této tématice. Joe je velký bojovník a věřím, že bude jeho život o to kvalitnější, oč horší byl ve svých počátcích. Skvělá kniha.

29.10.2015

Sexuální zneužívání dětíSexuální zneužívání dětíP. Weiss

Tak zase Petr Weiss a zase kvalitní kus tématické literatury faktu. Jsou drobnosti, které považuji za zásadní dílky skládačky a které mi tam chyběly, ale jako celek opravdu dobré.

SíťSíťH. Nesser

Nějak mi tato kniha příliš nesedla. Není špatná, to rozhodně ne, ale k mému stylu bohužel velmi daleko, což je u skandinávské literatury dost podivuhodné, ale výjimky jsou třeba.

MalinaMalinaI. Bachmann

Jedním slovem: psycho. Obrovské, nepochopitelné psycho a nejspíš proto tolik působivé. Těsně po přečtení jsem si nebyla jistá svým postojem k této věci, ale postupem času jsem v stylu knihy našla zalíbení.

29.10.2015

Když padá nebeKdyž padá nebeŠ. Junková

Na dívčí románek bezesporu hodně dobrá kniha, ale co se témat týče, byly tam velké nepřehlédnutelné mezery. Přesto i tak díky, že se něco takového objevilo v této literární oblasti.

29.10.2015

Nikdy o tom nemluvNikdy o tom nemluvK. O'Beirne

Další z knih, která ve mně zanechala nesmazatelnou stopu plnou bolesti, zoufalství a znechucení nad lidmi, světem, životem... Důležité, děkuji!

SpasitelSpasitelJ. Kellerman

Špatně se mi četla, zbytečné detaily a naopak chybějící zásadní věci, připadalo mi počas celé četby. Dobré, ale nic víc.

29.10.2015

Jak ochránit své dítěJak ochránit své dítěM. Elliott

První kniha tohoto stylu, jakýsi rádce s problémy dětí pro rodiče, kterou jsem četla. Tehdy jsem si říkala, proč takhle? A připadalo mi to opravdu místy hloupé. Po dalších pár podobných knihách musím uznat, že tohle je ještě jeden z těch lepších kusů. Přesto místy opravdu nepochopitelné informace...

KlinikaKlinikaH. Denker

Ocenila bych více retrospektivních pasáží souvisejících s problematikou zneužívání, ačkoliv samozřejmě, ono to s tím souviselo do posledního slova vše. Ale dalo se z toho vytřískat o něco víc, holt. A Kitzi, ach, Kitzi... celou dobu jsem nad tebou zadržovala slzy, protože ti rozumím.

29.10.2015

Malé věci, velké věciMalé věci, velké věciM. Drijverová

No, tedy, na dívčí román dobré. Konečně něco, co mělo téma, smysl a nebylo to jen hloupé patlání se v srdíčku dospívající slečinky. Problém ovšem shledávám v tom, že Janino přemýšlení mi přišlo na čtrnáctiletou slečnu až příliš vyspělé. Tedy, ne že bych takové případy neznala (schovává hlavu v dlaních), ale v porovnání s jejími ostatními zálibami a názory, mi v těch "dospělých" momentech připadala opravdu neuvěřitelná, doslova.

Tygře, tygřeTygře, tygřeM. Fragoso

Divím se většině zdejších komentářů. Holt, když to člověk chápe z trochu jiného úhlu pohledu, má na to asi jiný názor. Skvělá kniha, které nic nechybí a opravdu je to správná sonda do problematiky, jíž se zabývá.

29.10.2015

Panenka, která řekla ne!Panenka, která řekla ne!G. Valkova

Místy mi připadalo, že autorka-hrdinka se se vším vyrovnává tak nějak hůř, než by správně měla a zbytečně se v tom plácá. Takové lidi znám a vím, že každým dalším takovým dnem se ztrácí jejich možnost na normální fungování v životě. Na druhou stranu tomu rozumím. Inu, je to těžké...

29.10.2015

Už žádná tajemstvíUž žádná tajemstvíC. Adams

No tedy! To mělo být co, toto? Rady? Ani náhodou! Jak se vůbec mohly autorky opovážit něco takového pustit do světa a jak to někdo mohl vydat? Mám sto chutí jim rozbít cihlu o hlavu, aby se jim v nich rozsvítilo. Ne, rozhodně nedoporučuji. Příšerné a ponižující.

29.10.2015odpad!