Morrighan Morrighan komentáře u knih

Už žádná tajemství Už žádná tajemství Caren Adams

No tedy! To mělo být co, toto? Rady? Ani náhodou! Jak se vůbec mohly autorky opovážit něco takového pustit do světa a jak to někdo mohl vydat? Mám sto chutí jim rozbít cihlu o hlavu, aby se jim v nich rozsvítilo. Ne, rozhodně nedoporučuji. Příšerné a ponižující.

29.10.2015 odpad!

Panenka, která řekla ne! Panenka, která řekla ne! Galina Valkova

Místy mi připadalo, že autorka-hrdinka se se vším vyrovnává tak nějak hůř, než by správně měla a zbytečně se v tom plácá. Takové lidi znám a vím, že každým dalším takovým dnem se ztrácí jejich možnost na normální fungování v životě. Na druhou stranu tomu rozumím. Inu, je to těžké...

Tygře, tygře Tygře, tygře Margaux Fragoso

Divím se většině zdejších komentářů. Holt, když to člověk chápe z trochu jiného úhlu pohledu, má na to asi jiný názor. Skvělá kniha, které nic nechybí a opravdu je to správná sonda do problematiky, jíž se zabývá.

Dům se slepou verandou Dům se slepou verandou Herbjørg Wassmo

Zase jednou jedna krásná skandinávská záležitost. Ubírám hvězdičku kvůli občasným zásekům z mé strany a těžké čitelnosti, ale co se obsahu a kvality týče, nemám námitek, výborné!

Bezcitné útoky ňader Bezcitné útoky ňader Petra Nachtmanová

No to snad ne! Už jsem s tématikou sexuálního zneužití četla i jiné dívčí romány a více či méně měly smysl, ale tohle? Slečinka nesympatická až do morku kostí, kniha napsaná zcela hrozivým jazykem, nemálo pravopisných i slohových chyb, prostě hrůza! (Poprvé, co jsem po všem, co jsem na toto téma přečetla, cítila jakési nesprávné potěšení z toho, že ji život nakopl, aby se vzpamatovala). Hrozné!

29.10.2015 odpad!

Malé věci, velké věci Malé věci, velké věci Martina Drijverová

No, tedy, na dívčí román dobré. Konečně něco, co mělo téma, smysl a nebylo to jen hloupé patlání se v srdíčku dospívající slečinky. Problém ovšem shledávám v tom, že Janino přemýšlení mi přišlo na čtrnáctiletou slečnu až příliš vyspělé. Tedy, ne že bych takové případy neznala (schovává hlavu v dlaních), ale v porovnání s jejími ostatními zálibami a názory, mi v těch "dospělých" momentech připadala opravdu neuvěřitelná, doslova.

Klinika Klinika Henry Denker

Ocenila bych více retrospektivních pasáží souvisejících s problematikou zneužívání, ačkoliv samozřejmě, ono to s tím souviselo do posledního slova vše. Ale dalo se z toho vytřískat o něco víc, holt. A Kitzi, ach, Kitzi... celou dobu jsem nad tebou zadržovala slzy, protože ti rozumím.

Jak ochránit své dítě Jak ochránit své dítě Michele Elliott

První kniha tohoto stylu, jakýsi rádce s problémy dětí pro rodiče, kterou jsem četla. Tehdy jsem si říkala, proč takhle? A připadalo mi to opravdu místy hloupé. Po dalších pár podobných knihách musím uznat, že tohle je ještě jeden z těch lepších kusů. Přesto místy opravdu nepochopitelné informace...

29.10.2015 2 z 5

Spasitel Spasitel Jonathan Kellerman

Špatně se mi četla, zbytečné detaily a naopak chybějící zásadní věci, připadalo mi počas celé četby. Dobré, ale nic víc.

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Další z knih, která ve mně zanechala nesmazatelnou stopu plnou bolesti, zoufalství a znechucení nad lidmi, světem, životem... Důležité, děkuji!

Když padá nebe Když padá nebe Šárka Junková

Na dívčí románek bezesporu hodně dobrá kniha, ale co se témat týče, byly tam velké nepřehlédnutelné mezery. Přesto i tak díky, že se něco takového objevilo v této literární oblasti.

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Ne nejlepší z tématických knih, které jsem četla, ale rozhodně zásadní kniha do seznamu a její matce vidím až do nejhlubšího kousíčku srdce. Bohužel.

Vykoupení Vykoupení Stacey Lannert

Výborná kniha, Stacey si u mě našla velikou podporu a pochopení, silný pocit znechucení nad tím, jak její život začínal i pokračoval a poté, co jsem viděla jakýsi dokument o jejím příběhu, jsem znechucena ještě více. Bojuj, holka, zasloužíš si to!

Tati, prosím ne! Tati, prosím ne! Barbara Naughton

Barbara je úžasná a moc si přeji, aby byla v životě už jen šťastná! Její výpověď je tak drastická, tak upřímná a tak přínosná! Skvělá kniha, děkuji za ni, opravdu jsem ji potřebovala...

Malina Malina Ingeborg Bachmann

Jedním slovem: psycho. Obrovské, nepochopitelné psycho a nejspíš proto tolik působivé. Těsně po přečtení jsem si nebyla jistá svým postojem k této věci, ale postupem času jsem v stylu knihy našla zalíbení.

Síť Síť Håkan Nesser

Nějak mi tato kniha příliš nesedla. Není špatná, to rozhodně ne, ale k mému stylu bohužel velmi daleko, což je u skandinávské literatury dost podivuhodné, ale výjimky jsou třeba.

Sexuální zneužívání dětí Sexuální zneužívání dětí Petr Weiss

Tak zase Petr Weiss a zase kvalitní kus tématické literatury faktu. Jsou drobnosti, které považuji za zásadní dílky skládačky a které mi tam chyběly, ale jako celek opravdu dobré.

Slepá skvrna Slepá skvrna Torkil Damhaug

Inu, pro skandinávské kousky mám zvláštní slabost. Toto je opravdu perfektní kniha, obsahující vše, co by měla a ještě mnohem víc. Syrové, svým způsobem silně necitelné... a to je ono!

Tichý pláč Tichý pláč Joe Peters

Ano, tohle jsem potřebovala! Navíc výpověď muže, to je opravdu výjimka v této tématice. Joe je velký bojovník a věřím, že bude jeho život o to kvalitnější, oč horší byl ve svých počátcích. Skvělá kniha.

29.10.2015 5 z 5

Vražda duše: incest a jeho terapie Vražda duše: incest a jeho terapie Ursula Wirtz

Nečetlo se mi to zrovna nejlépe a to ani v realitě toho, že se knihy tohoto tématu nikdy nečtou dobře. Některé informace mi připadaly mírně zcestné a nesouhlasila jsem, ale pořád musím uznat, že tam bylo dost věcí, které naopak přínosné byly.