Morrighan Morrighan komentáře u knih

Po Valentýnu Po Valentýnu Esther J. Ending

Nejen bezkonkurenčně nejlepší kniha ze všech tématických, které jsem pro svou práci již přečetla, ale stala se z ní též jedna z mých oblíbených knih úplně. Rain, Ty jsi já. Nebo jsem já Ty? A Ocean, můj drahý Ocean, také mám toho svého v králičím oblečku navždy. :( Obrovská poklona autorce za tento literární počin!

28.10.2015 5 z 5

První láska, poslední pomazání První láska, poslední pomazání Ian McEwan

Věru zvláštní kniha, všechny jednotlivé povídky měly něco do sebe a z každé jsem si něco nového, pro mne důležitého odnesla. Převleky, Motýli, Rozhovor s mužem ze skříně, Doma je doma a Prostorová geometrie - pro mě nejzásadnější části.

Bylo mi dvanáct let... Bylo mi dvanáct let... Nathalie Schweighoffer

Tak tohle je přesně kniha, jakou člověk potřebuje přečíst! Úžasně napsáno, ta tvrdá syrovost a upřímnost všech prožitků i pocitů autorky-hrdinky, byla perfektní pro to, aby člověk získal přesně ty informace, které potřebuje. Skvělé.

28.10.2015 5 z 5

Incest Incest Jindra Tichá

Opravdu velice zvláštně napsaná kniha. Bohužel nikoliv v pozitivním smyslu slova. Nepobírala jsem.

28.10.2015 2 z 5

Neplakala jsem, když táta zemřel Neplakala jsem, když táta zemřel Iris Galey

Obrovský duševní masakr! Celou knihu jsem tápala ve vlastních pocitech a v čtení mezi řádky i v nich, kniha byla opravdu těžký a bolestivý oříšek. Ale jako svědectví opravdu důležité a odvaha autorky jít do toho takto se musí ocenit.

Zraněné srdce Zraněné srdce Dan B. Allender

To duchovno mi v knize opravdu silně nesedlo, nejspíš proto hodnotím níž, než bych hodnotila pouze dle získaných poznatků. Byly tam hodně dobře napsané momenty, ale jako celku tomu něco chybělo a něco nadbývalo.

28.10.2015 3 z 5

Polibek Polibek Kathryn Harrison

Z této knihy jsem byla dost na rozpacích. Na jednu stranu popsáno přesně tak, jak má, na tu druhou dělala oběť tolik životních přešlapů, až to hraničilo s bláznovstvím a člověk mnohdy nechápal, jak mohla dojít až tak daleko...

28.10.2015 3 z 5

Sexuální zneužívání - Pachatelé a oběti Sexuální zneužívání - Pachatelé a oběti Petr Weiss

S Petrem Weissem v mnoha věcech nesouhlasím, ale zrovna na tomto tématu se shodneme. Dobře napsáno, kvalitní informace, je dobře, že i v ČR taková literatura existuje, leč je jí žalostně málo.

Incest Incest Christine Angot

Moje první kniha v rámci mé rozsáhlé práce o sexuálním zneužívání. Mám k ní hodně silný vztah, protože na první kousek z mnoha byla opravdu velice přesná, až to ve mně budilo hrůzu. Ovšem tak to má vypadat, zcela otevřeně a upřímně, jinak by to nemělo smysl. Každopádně k hlavní hrdince jsem si vytvořila za celou dobu četby silně nenávistný vztah a jako osoba mě opravdu děsila. Hodně silné čtení.