Neplakala jsem, když táta zemřel

Neplakala jsem, když táta zemřel https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43983/bmid_neplakala-jsem-kdyz-tata-zemrel-JqO-43983.jpg 4 59 9

Autorka s nevídanou otevřeností nastolila tabuizovaný problém incestu. Oliviina cesta k vlastní identitě je autentickým zážitkem Iris Galeyové, která se na základě dokumentárního filmu o incestu rozhodla skončit s mlčením a odhalit tragédii svého života.

Literatura světová Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Ikar (ČR)

Ich weinte nicht als Vater starb , 1992

Nofar197
08.12.2022 4 z 5

Obdivuji autorku, že našla odvahu ukončit mlčení a promluvit o tragédii svého života. Její příklad může pomoci jiným dívkám ve stejné nezáviděníhodné situaci.

martin3554
21.01.2020 4 z 5

Další z těch knih o zneužívaní vlastních dcer otci.

Morrighan
28.10.2015 4 z 5

Obrovský duševní masakr! Celou knihu jsem tápala ve vlastních pocitech a v čtení mezi řádky i v nich, kniha byla opravdu těžký a bolestivý oříšek. Ale jako svědectví opravdu důležité a odvaha autorky jít do toho takto se musí ocenit.

dark.ma93
28.12.2014 3 z 5

Ocenění autorky za to, co prožila a jak o tom dokáže psát a postavit se k situaci. Je jen málo lidí, kteří prožili krutosti a dostali se z toho. Obdivuji, že autorka prožila tak drsné dětství a zvládla to. Kniha se mi dobře nečetla, nemělo to spád a čtivost, takže 3 hvězdy :)

Pivka1
04.08.2014 5 z 5

Autobiografická kniha při které máte husí kůži od začátku až do konce. Trauma prožité v dětství autorku bohužel provází celý život.

sabca
14.07.2014 4 z 5

Obdivuji autorku, že se dokázala s tím co prožila v dětství vyrovnat a napsat o tom tuto knihu. V těchto případech nechápu nevšímavost matky a asi bych to nedokázala odpustit. Kniha stojí za přečtení.

erikson
07.07.2014 3 z 5

Kniha je autobiografická a o to se čte hůř. Žádný smyšlený příběh, ale hrůzné zážitky z dětství, které pak byly spouštěčem dalších problémů a negativně ovlivnily autorčin život. Bolestné čtení, které jsem si občas musela dávkovat...

Alca007
31.12.2013 5 z 5

ach jo.
co za hnusy se děje v rodinách.
Obět sexuálního týrání si nese následky celý život. Brr.
Měla štěstí na lidi co jí pomohli. díky bohu

Vlastula.P
07.03.2013 4 z 5

Konečně jsem knihu dočetla, trvalo mi to docela dlouho :) Příběh jsem chvílemi opravdu "hltala", nicméně se mi kniha nečetla moc dobře. Musela jsem se přemlouvat, abych pokračovala ve čtení. Proto nedám pět hvězd,ale pouze čtyři. Obdivuji autorku, že měla tu odvahu knihu napsat a tím skončit s minulostí. Zasloužila si to

sebevražda zneužívání znásilnění rodinné vztahy incest otec rodinná tajemství

Autorovy knížky

Iris Galey