Monisek.B Monisek.B komentáře u knih

Legenda Legenda Marie Lu

Kniha mě bavila. Není to sice žádný zázrak a celkem zajímavý námět by mohl být rozveden lépe, ale příběh je to pěkný a vlastně se to čte uplně samo. Rozhodně si přečtu celou sérii, zrovna jsem zahloubaná do druhého dílu a musím uznat, že je to prostě fajn. Zase jedna příjemná dystopie.

03.06.2014 1 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Další naprosto úžasná kniha, jejíž příběh mě opět tak vtáhl do děje, že jsem tu ohromnou bichli prostě nemohla odložit. Četla jsem snad v každém volném okamžiku. Miluju způsob, jakým nám autorka vše popisuje, její ukončení kapitol v napínavých scénách, zápletky, zádrhele... no prostě všechno. Čtvrtého dílu se snad nedočkám, ještě taková doba!!

25.05.2014 5 z 5

Jsem zlomená Jsem zlomená Tahereh Mafi

I druhý díl se mi moc líbil a pokračování už se nemůžu dočkat. Příběh je velice zajímavý a tak jiný, než cokoliv jiného, že jsem se při čtení asi pořád usmívala. Tu jednu hvězdu srážím za pár nesmyslů a naivitu hlavní hrdinky.

12.05.2014 4 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Je to tu znovu, opět mě nějaká kniha naprosto dostala. Ze začátku jsem si musela na styl psaní zvykat, ale netrvalo moc dlouho a do příběhu jsem se opravdu zažrala. Jedná se o příběh promíchaný několika různými druhy žánrů, že vlastně ani nevím, kam ho pořádně zařadit, ale o to je to vlastně ještě zajímavější! Jsem celkem i ráda, že jsem čtení této knihy docela dlouho odkládala, protože se díky tomu můžu ještě dnes začíst do druhého dílu! :D

01.05.2014 5 z 5

Na půl cesty do hrobu Na půl cesty do hrobu Jeaniene Frost

Tak 3,5 hvězdy... Čtyři jsou totiž moc. Bylo to celkem čtivé, ale až moc mi to připomínalo Pravou krev. Prostě jen další upírská story. Akorát je tentokrát hlavní hrdinka něco víc, než jen obyčejný člověk, ale do nemrtvých má daleko. Příběh celkem zajímavý, ale ne až tolik propracovaný. Prostě by se z toho dalo vytřískat víc. Dám si chvíli pauzu a asi si i další díl přečtu :) Uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet.

26.04.2014 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Ačkoliv je závěr knihy opravdu nečekaný a zdá se, že do příběhu typově nezapadá, o trochu vylepšil mé celkové dojmy z třetího dílu. Střílí se tu, vybuchují bomby a lidé umírají, to jo, ale jinak jsou tak 4/5 knihy o ničem. Jen samé tlachání, emoce a další tlachání. Nemůžu si pomoct, ale od závěru akčně nabité trilogie jsem prostě čekala něco víc. Tris už tu sice není tolik facku jako v druhém díle, ale pořád činí rozhodnutí, nad kterými kroutím hlavou. A stejně tak Tobias. Celkově je to však napsané hezky a čte se to skoro samo. A možná se k této sérii i někdy vrátím. Nebo taky ne. Uvidíme. :)

20.04.2014 3 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

I když mě druhý díl neuchvátil tolik jako ten první, nemůžu jinak, než knihu hodnotit plným počtem. Příběh mě okamžitě vtáhl do děje a euforie z něj přetrvává i po jeho dočtení. Poslední zaklapnutí knihy bylo bolestné, protože se opravdu nemůžu dočkat dalšího dílu této božské, tedy ehm, pardon, měsíční série... Knihu jsem každou větou, každou kapitolou.. prostě vším hltala a fandila jsem snad úplně všem jejím kladným hrdinům. A to autorka jistě zamýšlela, takže klobouk dolů a palec nahoru. Kdyže to vyjde Cress? :D

12.04.2014 5 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Tak u této knihy jsem nad hodnocením opravdu hodně váhala. Nakonec přeci jen 4 hvězdy nad třemi zvítězily, ale jen díky celkovému konečnému dojmu. Příběh se mi opravdu hodně líbil a celkem snadno mě strhl svým dějem. A ten konec!! No to mě pos... :)
Bohužel k tomu mám ale i výhrady. Od čtení mě vyrušovaly především chyby v textu, mám na mysli hlavně uvozovky na místech, kde žádná přímá řeč nebyla nebo nebyla ukončena. A to ani nemluvím o chybě, která jistě není jen otázkou překladu, ale už takto byla napsána - v jedné chvíli se Isabela zmiňuje, jak byli ve Veridianu teprve včera v noci, ale následně nám vysvětluje, že už několik večerů usíná nad Věštbou...
Jsou to jen maličkosti, ale u mě prostě celkový dojem z knihy snižují.. Na druhý díl se však velice těším a rozhodně to nebude moc dlouho trvat a za oblíbenými Strážci času zavítám znovu.

02.03.2014 4 z 5

Pokoj smrti Pokoj smrti Jeffery Deaver

Deaver opět nezklamal. Pokoj smrti mě mile překvapil a řadím ho tak k lepším kouskům této série. Bude další? :)

23.02.2014 4 z 5

Na útěku Na útěku Rachel Ward

Tuto knihu jsem si chtěla už dávno přečíst. Velice mě lákal příběh, který mi přišel neobyčejný a hrozně zajímavý. Jakmile jsem se ale do knihy začetla, zjistila jsem, že je to vlastně uplně něco jiného, než co jsem čekala. Námět mi stále přijde skvělý, ale samotné zpracování mě opravdu zklamalo. Dalo by se z toho vyždímat mnohem víc. Příběh je takový unylý a nezáživný. Spíš vlastně neuvěřitelný. Do role hlavní hrdinky jsem se nevžila a tím jí ani nijak nefandila.. Mno uvidíme, jak se vyvine druhý díl, který si přečtu jen proto, že je součástí mé knihovny :)

27.12.2013 3 z 5

Jaro Jaro Rod Rees

První díl mě hrozně moc bavil, ale u této tragédie jsem několikrát usnula a málem to ani nedočetla... První půlku knihy jsem četla asi měsíc a ten zbytek dala během víkendu, protože už jsem to chtěla mít z krku..

21.12.2013 2 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Na tuto knihu jsem narazila úplně náhodou a hned si řekla, že si jí asi někdy přečtu. Ještě tentýž den jsem se dozvěděla, že půjde do kin její filmové zpracování, takže jsem ihned běžela do knihovny a do příběhu se pustila. Ten se mi líbil, ale kniha jako taková už zas až tolik ne. Styl psaní mi moc nesedl a taky jsem měla občas problém uvěřit, že desetileté dítě může takto dospělácky přemýšlet... Celkový dojem je ale mírně nadprůměrný, takže se pravděpodobně k dalším dílům časem dopracuju :)

04.11.2013 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Chtěla jsem si to přečíst především kvůli rozporuplným hodnocením. Tuhle knihu buď čtenáři milují nebo nenávidí... A musím uznat, že obě strany mají pravdu. Na knize mi líbila především její čtivost. Zvládla jsem jí přečíst během několika málo dní a během samotného čtení jsem do toho byla zažraná. Co se ale týče příběhu, musím uznat, že stojí za starou bačkoru. A stejně jako oba hlavní hrdinové mi přišel za vlasy přitažený. Ráda bych těm dvěma, ne naplácala na zadek, ale vyložene nafackovala!! Další díl si pravděpodobně přečtu, ale opět jen ze zvědavosti a s dostatečním odstupem :)

26.10.2013 3 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

Jako pěkné to celkem bylo... Ale váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami. Je to tak na tři a půl. Nakonec se ale spíš přikláním k těm třem. Kniha je čtivá, zhltla jsem jí během pár dní, ale musím říct, že bříběh už mě tolik nebavil. Nevím proč, ale prostě z toho nejsem tak nadšená, jak jsem si původně myslela. Zakončení je to důstojné a nechává nám dost prostoru pro naši představivost. To se mi na jednu stranu líbí, ale na druhou bych si konec přála trochu méně otevřený..
Celou sérii ale hodnotím kladně a nejspíš se k ní i někdy v budoucnu vrátím.

18.10.2013 3 z 5

Zima Zima Rod Rees

Nemůžu si pomoct, ale tahle kniha mě prostě chytla! A nepustila ani po dočtení posledního řádku. Velice zajimavý nápad, barvitě popsaný příběh se skvělými postavami. Už se těším, až si přečtu další díl! :)

24.08.2013 5 z 5

Mlhovina Mlhovina Amy Kathleen Ryan

Kniha byla velice čtivá, ale mám k tomu pár výhrad, takže je mé hodnocení značně ovlivněno současným rozpoložením. Nevím, jestli to bylo překladem, ale občas mi věty přišly strašně kostrbaté, úsečné, prostě sem tam hrozně jednoduché, žádná souvětí... Příběh pěkný, promyšlený, ale zpracování nic moc. Vůbec nic nebylo vysvětleno! Můžeme jen doufat, že si autorka veškeré informace schovává na závěr série, protože na konci knihy jsme se nedozvěděli lautr nic. Zůstává otevřeno snad úplně všechno. Nu uvidíme, kam se bude další díl ubírat, rozhodně si ho přečtu :-)

09.08.2013 3 z 5

Agenti chaosu II.: Zatmění Síly Agenti chaosu II.: Zatmění Síly James Luceno

Kniha opět velice čitvá a příběh průměrný. Dochází tu k pár nečekaným zvratům a také k pár naopak očekávatelným. Prostě další SW ;-) Už se těším na následující titul.

04.08.2013 3 z 5

Agenti chaosu I.: Hrdinova zkouška Agenti chaosu I.: Hrdinova zkouška James Luceno

Stejně jako u ostatních knih této série jsem první půlku přetrpěla a druhou spolka jako malinu. Příběh je celkem zajímavý, po čase vás vtáhne do děje a i když je konec očekávaný, překvapí vás tak, že na další díl se budete těšit!

02.08.2013 3 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

I druhý díl této série je úžasně čtivý. Skvělý příběh o Árii a Perrym pokračuje. Kniha je to rozhodně zajímavá a stojí za přečtení, protože vás znovu úplně pohltí. Sama jsem ji zhltla během dvou pracovně nabitých dní. Mám z toho ale rozporuplné pocity. Na jednu stranu se mi to hrozně moc líbilo a jsem vlastně nadšená, na druhou tomu mám co vytknout. Zklamaná jsem byla především délkou, autorka nás podarovala "pouhými" 220 stránkami. Co mi však vadilo nejvíc je to, že vydavatelství v ČR na těchto 220 stránkách textu nechalo neskutečné množství chyb a překlepů, které poklidné čtení prostě rušily. Celkový dojem z knihy je však více než dobrý a na další díl se opět hrozně těším :)

12.06.2013 4 z 5

Temný příliv II. : Pád Temný příliv II. : Pád Michael A. Stackpole

Dobře napsané, zajimavě podané a především velice čtivé. Rozhodně si přečtu další :)

09.06.2013 4 z 5