Moňa69 Moňa69 komentáře u knih

K moři K moři Petra Soukupová

Líbí se mi Soukupové věcný styl psaní. K moři mě zdeptalo méně než jsem čekala, přesto bylo zajímavé přečíst si něco s absencí citů.

21.03.2014 4 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Už jako dítěti mi Broučci připadali hrozně depresivní a ponuří, ale co naplat, stejně jsem je pořád četla, dokud se prastará kniha nerozpadla:) jestli je vhodná pro děti nevím, asi bych taky raději volila něco méně "přísného" a upjatého, ale to už těžko objektivně posoudím. Já Broučky miluju.

09.03.2014 4 z 5

Královna této říše Královna této říše Jean Plaidy (p)

Věřím tomu, že i ve skutečnosti byla má nejoblíbenější panovnice takhle vyčůraná jako beruška:) Zajímavý pohled na tehdejší politiku i společnost.

Uťatá hlava Uťatá hlava Iris Murdoch

Perverz extra speciál! To bych chtěla vidět to pozdvižení, které kniha při prvním vydání musela vyvolat:)) Doporučuju všem milovníkům úchylného britského humoru!

09.03.2014 5 z 5

Drzá podvodnice Drzá podvodnice Helen Tucker

Skvělá inspirace do života, když nejste spokojeni s vlastním:D

Modrá krev: o upírech a lidech Modrá krev: o upírech a lidech Daniela Mičanová

Svého času mě uchvacovalo všechno s upírskou tematikou, no dnes už mi hlava nebere, co mě na této knize tak bavilo, že jsem ji četla třikrát.

Nápady svaté Kláry Nápady svaté Kláry Pavel Kohout

Četla jsem to na základce, kdy bylo středobodem vesmíru trauma z matiky, a takovou spolužačku jsem si hrozně přála:D Kohout má hrozně zvláštní, specifický humor, který v tomto případě pobavil.

Hodina tance a lásky Hodina tance a lásky Pavel Kohout

Pozoruhodné, co všechno se může odehrát během jediného letního dne. A že hnusný nácek může mít úplně humánní dceru.

09.03.2014 4 z 5

Taneční hodiny pro starší a pokročilé Taneční hodiny pro starší a pokročilé Bohumil Hrabal

Chm, takhle jednou větou těžko své pocity vyjádřit, úchylný Pepine:D

09.03.2014 3 z 5

Kantůrčice Kantůrčice Karolina Světlá (p)

Steklač v Pekelné třídě vkládá do úst Boříka prima věty o tom, jak Bořík kdysi četl knihu o strašně hodném chlapečkovi, který měl vždy nablýskané knoflíky, čisté ponožky a nikdy nezlobil, a že ta kniha byla dost pruda. Z Kantůrčice mám stejné dojmy, vždy poslušná, vždy ví co se patří. Tfuj.

09.03.2014 1 z 5

Kříž u potoka Kříž u potoka Karolina Světlá (p)

Pořád to není můj šálek čaje ale ten mord tomu dodává tak tříhvězdičkový půvab.

Kritiky a glosy Kritiky a glosy Zbyněk Hejda

K psaní bakalářky vítaná pomoc.

09.03.2014 2 z 5

Znamení moci Znamení moci Jan Zahradníček

Tak mé básnické střevo zřejmě zůstalo kdesi na sále pěkně po boku toho slepého, ale vyloženě negativně to hodnotit nemůžu. Autorův pohnutý osud mi zkalil zrak soucitem a musela jsem verše zkrátka vnímat trochu shovívavěji.

09.03.2014 2 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Jednou mi to jako děcku vnutila paní knihovnice. Už ji nemám ráda.

09.03.2014 1 z 5

Prolitá krev Prolitá krev Åsa Larsson

Možná to bude způsobeno tím, že jsem Prolitou krev četla bezprostředně po bestiálnostech typu Ptáčník a Pečovatel, ale sakryš, na mě je to moc něžné a málo morbidní:(

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Hmmmm, tak tentokrát "jen" čtyři hvězdy, jako vždy napínavé čtení, ale tentokrát ne "nad očekávání", po šílených třech předchozích dílech jsem čekala ještě o kapku mrazivější krimi. Nějak se nedokážu sžít s Adler-Olsenovým cítěním s vrahy, u Zabijáků, Ženy v kleci a Vzkazu v lahvi jsem neměla tak silný pocit, že bych měla ty psychouše litovat, kdežto u Složky 64 jsem dávala za pravdu spíše Nette než obětem, zcela logicky vzhledem k situaci. Jussi si u mě nicméně trochu šplhnul v závěru, kdy se stav věcí nečekaně obrátil. Samozřejmě velký aplaus za humor, pořád platí, že u žádné detektivky si tolik nepotrápím bránici, tentokrát se mi vtípky zdály ještě o level fekálnější než dříve:) A ještě něco: Asad je nerozbitný? Terminátor? Nikomu nepřeju smrt méně než jemu, patří k mým nejoblíbenějším postavám vůbec, ale trochu mě děsí jeho nárazuvzdornost, ohnivzdornost a další vzdornosti:D

Slepé oko Slepé oko Stuart MacBride

Poláky já nerad, šup se Slepým okem na seznam!

09.03.2014

Pečovatel Pečovatel Mo Hayder

Tak ale to byl moc velký hnus i na mě. Fuj.

SPOILER
Začínám být přesvědčená o tom, že co se stalo s Ewanem se už Jack nedozví.

04.03.2014 5 z 5

Ostrov sviní Ostrov sviní Mo Hayder

Óóóó ano, to je SLAST! Mnohem lepší než Ptáčník, trochu míň k blití a trochu víc ultrapsychotropní, teprve tady se vlastně hodí výraz "prasárna". Konec mě teda dostal nejvíc, čekala jsem úplně jiný
závěr.

03.03.2014 5 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Na mě moc psychotropní, už se mi stíral rozdíl mezi skutečností a fantazií.

02.03.2014