MoireDeTardis MoireDeTardis komentáře u knih

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Tahle knížka mi způsobila tak trochu čtenářskej blok :D Vůbec tenhle žánr nečtu, tak mi to zase tolik nešlo. Ale ona nebyla špatná, nakonec vlastně byla i zajímavá a konec byl fakt mrazivej, jak píšou v komentářích níže. Ti, který tenhle žánr baví, si knížku určitě užijou :)

23.10.2021 3 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Moc jsem se na knížku těšila, z vytuněné zásilky jsem vzala tuhle jako první a musím říct, že jsem byla trochu na rozpacích. Totiž Kříďák byl takový surovější, více detektivní. Stejně jako v Jámě tam byl takový hrdina - antihrdina, který udělal pár špatných rozhodnutí, ale nakonec jste mu fandili. U Jámy se pak začaly objevovat nadpřirozené prvky, které jsem tam moc nečekala, bylo to zvláštní, pořád jsem čekala nějaké logické vysvětlení... No, Ti druzí byli podobnější Jámě, ale zase to dotáhli kousíček dál. Já ve skrytu duše ale doufala, že se vrátí zase zpátky ke stylu Kříďáka... bohužel pro mě se to nestalo. Nebylo to špatný, dlouho jsem se nemohla začíst a pak mě to chytlo, ale prostě... měla jsem trochu jiný očekávání...

05.09.2021 3 z 5

Odkaz lidské rasy Odkaz lidské rasy Radek Sterakdary Starý (p)

(SPOILER) Po přečtení ve mně převládá jedna myšlenka - bylo to uspěchaný. Ze začátku si člověk ani nestihl vybudovat vztah s postavami a dějem, až moc rychle šlo všechno do kytek. Objeví se Macy, šup šup, je mrtvá a najednou se dozvíme - jejda, to byla Dreyova holka. Myšlenka knihy byla obecně dobrá, je fajn, že na konci nás opět čekal zvrat, kterej nikdo nečekal, ale nevím... První kniha probíhala pomaleji, Drey i Eled se učili o aracích, budovali si vztah s Atym, skoro mi to připadalo blízko ke Spasiteli od Andyho Weira. Druhej díl mě zase tolik nezaujal, asi jsem měla jiný očekávání. Teď jen doufat, že Ely dá tý příští knize šmrnc a že trilogie bude mít dechberoucí závěr.

24.02.2024 3 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

První kniha od Paoliniho, kterou jsem přečetla. Příjemný překvapení. I když nitrozpytu Kiry je občas přespříliš, užila jsem si každej kousek knihy. Jako vždy chvíli trvá, než se člověk do postav vžije, ale když se to stane, nemůžete se odtrhnout. Kniha má spoustu zvratů, nečekaných událostí, ale hlavně pracuje s postavami a rozvíjí je i jejich vzájemný vztahy. Ještěže když jsem začala číst, měla jsem po ruce hned druhej díl, abych plynule navázala. Skvělá promyšlená četba.

20.02.2024 4 z 5

Fraktální šum Fraktální šum Christopher Paolini

Po "Spát v moři hvězd" jsem k Fraktalnímu šumu přistupovala s velkým očekáváním. Přeci jen "Spát v moři hvězd" byla napínavá smršť plná skvělých postav s vývojem, úžasným i když vražedným prostředím a především zajímavým tématem. Škoda, že Fraktální šum na to nenavázal. Kniha je o vyrovnávání se se ztrátou, o vnitřním boji se sebou sama, depresi a ztrátě motivace dělat cokoliv. I když se autor snažil zakončit pozitivně (nebo aspoň good enough), nevím, jestli mi to stačí. Pořád jsem četla dál a dál, nemohla jsem přestat, protože jsem doufala, že konec za to bude stát. Bylo to pro mě ale těžký, nedokázala jsem se sžít s jedinou postavou. Ve "Spát v moři hvezd" jste se zamilovali do kolektivu, do posádky Šneka, jejich soudržnosti a přátelství přesahující překážky. Ve Fraktálním šumu není sympatická ani hlavní, ani vedlejší postavy, kolektiv neexistuje, každý jede sám za sebe. Všichni byli na pěst a to se vlastně skoro nezměnilo za celou knihu. Věřím ale tomu, že lidem procházejícím podobnou situací jako Alex, jeho cesta, nitrozpyt a následný rozuzlení může pomoct.

Co můžu rozhodně ocenit je ale obálka, ta je opět perfektní.

20.02.2024 2 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Začátek byl vyloženě pain, ale nakonec to bylo vlastně dobrý :) Pořád mám trochu psychickej problém akceptovat 24 letýho profesora na univerzitě, ale krom toho vlastně dobrý. Umím si představit, že na to autor naváže a týhle partě připraví další případy. Vlastně jsou to totiž fajn lidi :)

29.01.2023 3 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-3 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 1-3 Elisabetta Gnone

Příjemná vzpomínka na dětství. Překlad působí občas trochu strojeně. Grafika pěkná a zajímavá, škoda že příběhy jsou vyprávěny dost povrchně. Je to taková hezká naivní dětská knížka a v tomhle ohledu určitě splňuje všechny náležitosti. Jako malá jsem Witch milovala, bylo fajn se k tomu zase vrátit :)

21.09.2022 3 z 5

Ledový drak Ledový drak George R. R. Martin

Příjemná krásně ilustrovaná pohádka. (Četla jsem verzi ilustrovanou Luisem Royem.) Pěknej kratičkej příběh. Na můj vkus trochu moc dlouhý souvětí, ale jinak všechno v pohodě.

10.02.2022 3 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Klasická Marsonsová. Ráda Ráda si ji přečtu kdykoliv, líbí se mi postavy, jejich problémy a vývoj, má fajn zápletky. Zajímavé téma. Kniha pro mě ale ze série nijak zvlášť nevyčnívá, Angela si drží svou kvalitu.

Trojpovídky Trojpovídky * antologie

Velice různorodá směsice autorů a témat. Koncept sám o sobě se mi líbí. Zjistila jsem ale, že jsem si už odvykla číst povídky, takže mi ten formát zase tolik nevyhovoval... Byly asi dvě nebo tři povídky, které se mi vyloženě hodně líbily. Pak bylo pár průměrných a několik, které se mi četly dost špatně - jak kvůli formě nebo stylu autora, tak kvůli obsahu - spousta z témat mě vyloženě neoslovila. Počin je to nicméně zajímavý a pokud nejsem zaměřeni vyloženě na fantasy, scifi a detektivky jako já, tak se vám to bude líbit :)

Cyberpunk Znovuzrození Cyberpunk Znovuzrození Andrzej Ziemiański

Tahle knížka byla pro mě Cyberpunkovou premiérou. Hru jsem nehrála, nic extra jsem o tom nevěděla, ale i tak jsem to zkusila. Potěšila mě detektivní zápletka, tu bych nečekala. Malinko mě zklamalo, že ten cyberpunk svět tam nebyl až tak dobře vyobrazen. Styl autorova vyprávění pro mě byl malinko hůře čitelný a trvalo mi delší dobu než jsem se začetla. Nakonec to byl ale solidní výkon a není mi líto, že jsem si ji přečetla.

Fialová Fialová Anna Šuláková

Fajnový young adult postapo sci-fi. Dvě hlavní hrdinky, jedna na Zemi, jedna ve vesmíru. Svět už není co býval, ze Země se stalo nehostinné prostředí a lidi se museli přesunout na vesmírnou loď mimo planetu. Ti, co se neodletěli, buď zůstali a dožili, a nebo se mohli dostat do bunkrů s inkubátory a labyrintem určeným k jejich rozvoji během doby, co budou spát. Ale ono nic není jak se zdá. Spící se začínají probouzet a vesmířani si toho zase začínají všímat. Co by se mohlo stát, když tam pošleme jednu malinkou výpravu že?

Fialová je peckovní knížka, která rozhodně stojí za přečtení. A mě je ctí, že jsem mohla být jednou z těch, co přispěli na její vydání. Je to první fyzicky vydána kniha autorky a jsem moc ráda, že se ji rozhodla takhle zhmotnit, protože ebook bych si asi nepřečetla. Nicméně když už teď vím, že existuje nějaký prequel, resp. první kniha k tomuhle příběhu, tak se možná hecnu a přece jenom na ebook mrknu.

16.05.2021 4 z 5

Dvojníci Dvojníci Rebecca Hanover

Několik negativních recenzí mě nejdřív trochu odradilo, ale nakonec jsem po předchozí knize potřebovala něco trochu lehčího, co se mi bude dobře číst a bude mě bavit. A nemohla jsem sáhnout po ničem lepším. Myslím si, že postavy přesně splňují young adult - občas se chovají jako děti, a občas jsou zase dospělejší než většina lidí. Mělo to náboj, napětí a zvraty a hlavně emoce. Když už to nemůžu zažívat v reálu, ráda si o tom přečtu, o tý začínající lásce, zklamáních, napětí... Já s tou holkou žila a prožívala všechno za ni. Takže ať si každej říká, co chce, ale mě se to strašně líbilo.

25.10.2020 5 z 5

Ledový strach Ledový strach Mads Peder Nordbo

Příběh mi přišel lepší než první díl, ale tím, že jsem to četla po delší době od první knihy, tak jsem horko těžko vzpomínala na její děj. Spisovatel se sice snažil paměť naťuknout, ale musím se přiznat, že i v první knize jsem některé pasáže proletěla asi s menší mírou ukládání informací, takže mi to tolik nepomohlo. Všeobecně jsou pro mě problematické Grónské názvy i jména. Věřím ale, že pokud se na další díl vrhnu brzy po dvojce, tak by zážitek mohl být o něco vyšší.

23.09.2020 3 z 5