Modrina Modrina komentáře u knih

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Nikdy by mě nenapadlo, že se mi bude tolik líbit poklidný, milý příběh, kde neteče krev, nikde nic nečouhá, člověk od začátku ví, na čem je, i kdo s kým a proč. :) No vida, a už jsem vdechla devátý. :) Zkrátka - za mě pět. :)

30.11.2022 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Pěkně rozehrané, děj člověka vcucne, protože se snaží chytat několik zajíců najednou. :) Jen občas malinko kostrbaté. Každopádně na další příběh vetešníka se slavným jménem a ostatními se moc těším. :)

24.11.2022 4 z 5

Mrtvá v Temži Mrtvá v Temži Matthew J. Costello

Zaujala mě obálka a perex, tak jsem to zkusila. A jsem ráda. :) Vůbec to nebylo špatné, byť nijak objevné. Ale já jsem spokojená a další díl si určitě přečtu. :)

10.11.2022 4 z 5

Neděle jako stvořená pro vraždu Neděle jako stvořená pro vraždu Zdena Frýbová

Po letech jsem se k téhle knížce vrátila. A ač mám nějaké výtky, ostatně stejné jako k leckteré jiné knížce paní Frýbové, příběh jsem si opět užila.

08.11.2022 4 z 5

Smrt lehkovážné milenky Smrt lehkovážné milenky Věra Fojtová

Knížka se mi velmi dobře četla a bavila mě, jen ten závěr byl takový nemastný neslaný.

17.10.2022 3 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Vlastimil Vondruška

Výtky, které tu zaznívají, nejsou od věci. Přesto se mi příběh líbil, i když byla zamotaný, že jsem málem začala podezírat sama sebe. :) Postav opravdu bylo jak ve špičce v metru, ještě lehce matoucí jména, ale já jsem se neztratila. Kokořínsko je krásné, těším se na příští výlet, jak budu hledat, kudy se ti lidi toulali. :) Zkrátka já jsem docela spokojená.

12.10.2022 4 z 5

Píseň beze slov Píseň beze slov Veronika Černucká

Taru já můžu, takže jsem při koupi knížky nepochopitelně přehlédla, že se dotýká války - tématu, které fakt nemám ráda a takové knihy prostě nečtu. Ale příběh se mi moc líbil, byť mi byl vrah jasný o dost dřív než vrchnímu inspektorovi. :) Čtu hlavně ve vlaku, takže jsem moc ráda, že jsem ani jednou nepřejela. :)

29.09.2022 5 z 5

Milostí prezidenta Milostí prezidenta Zdena Frýbová

Po letech jsem po téhle knížce sáhla znovu, jestli se můj pohled na ni nezměnil. No, rozhodně se nezlepšil - některé (všechny?) postavy mě dráždily víc než při prvním čtení a příběh sám byl přiblblý. Tehdy jsem dala dvě hvězdy, teď to cítím s bídou na jednu.

22.09.2022 1 z 5

Zlatý skarabeus Zlatý skarabeus Edgar Allan Poe

Není to špatná povídka, ale šifra je obdobná jako v příběhu Sherlocka Holmese Tančící fugurky - a v tomto srovnání u mě vyhrává Sir Doyle.

12.09.2022 3 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Tady se mi bude komentář psát těžko. Jak mlže být knihomolem někdo, kdo si pořádně nepřečte perex... Já nemám ráda válečné příběhy, proč jsem si tedy tuhle knihu koupila, je mi záhadou. Ale začetla jsem se takřka okamžitě a děj mě vcucl. Střídání časových rovin se mi líbí. Ale na konci mě moje nechuť k válečným příběhům asi dohnala, nesedl mi ani konec současné linky. Možná mě tahle knížka jen zastihla ve špatném rozpoložení, ale prostě moc spokojená nejsem.

A to nepočítám příšernou práci korektora, byl-li nějaký.

30.08.2022 3 z 5

Tajemství zámku Ashmore Tajemství zámku Ashmore Cynthia Harrod-Eagles

Škoda, opravdu mě hodně mrzí, že jsem na tuhle knihu nenarazila v době, kdy má aspoň pět pokračování. Knihu jsem brala jako oddechovku, ale vcucla mě do děje tak, že jsem nechápala, že jsem na poslední stránce. :) Ovšem korektor - byl-li nějaký - by měl vrátit školné.

29.07.2022 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Po přečtení prvního dílu jsem do dalších už neměla chuť. Leč když jste na nějakou dobu poněkud znehybněni a můžete jen číst, přijde k lizu leccos. :) No, ani tento díl mě nepřesvědčil. Ale kdo ví, třeba se dopracuji i k dalším dílům.

12.07.2022 2 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Agatha to není, ale to nemusí být nutně na škodu. Nenáročná záležitost, ale další díl si určitě přečtu.

29.06.2022 4 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Adam ze Zbraslavi a případ královny vdovy Rejčky Hana Whitton (p)

První díl se mi líbil, tenhle možná ještě víc. Příběh plyne bez zbytečných tanečků velmi uvěřitelně, na konci si říkáte, že byste si klidně pár kapitol ještě dali, Pěkné.

27.06.2022 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Tentokrát příběh plynul lehce, jak na obláčku. To v některých minulých dílech nebylo. Člověk se neustále rozhlížel, odkud vyleze bubák - a on vylezl, ale odjinud. Jen doufám, že to nebyl poslední díl, ale přece by něco - cokoli! - nekončilo čtrnáctkou! Pěkné, moc pěkné!

26.06.2022 5 z 5

Pro hrst dukátů Pro hrst dukátů Juraj Červenák

Setkání s přáteli vždy potěší. :) Skvělý příběh napsaný skvělým jazykem, poklona patří i překladateli - prostě velmi doufám, že autor trpí grafomanií. :)

25.06.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Jsou knihy, u nichž je pět hvězd zoufale málo - a tohle je jedna z nich. A že je dlouhá? No, občas - např. když si zablokujete krční páteř a nemůžete dělat vůbec nic - je milé mít po ruce něco víc než leporelo. Skvělé, prostě skvělé.

23.06.2022 5 z 5

Návrat psa baskervillského Návrat psa baskervillského Miroslav Macek

No... Byla jsem zvědavá. Tak má dušička pokoj. Třetina knihy je převyprávěný (nechci napsat opsaný) původní příběh, zbytek tak nějak divně pokulhává. Ale dočetla jsem to, aniž jsem se vzteky přeskočila, takže tu ty dvě hvězdy nechám. Ovšem i nadále nechápu, proč autor - když už chce psát - musí napsat "pokračování bestselleru", proč nenapíše něco svého.

20.06.2022 2 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

Autor sype z rukávu jednu knížku za druhou, takže ne všechny jsou literárním výkvětem. Ale tahle se mi hodně líbila. V reálu by sice pana z Dobronína už dávno dala inkvizice upálit, ale kdo by neměl rád pohádky. :) Rozhodně doporučuji k přečtení.

20.06.2022 5 z 5

Mrazivé vraždy Mrazivé vraždy Agatha Christie

Všechny povídky známe, autorka holt už nice nenapíše, ale sáhnout po kterékoli její knížce je sázka na jistotu. Některé povídky jsou slabší, to je pravda, ale nevychutnáte si kaviár, když si někdy nedáte buřty s cibulí. :) Já jsem byla spokojená.

20.06.2022 5 z 5