modranka modranka komentáře u knih

Pastorova dcera Pastorova dcera Catherine Cookson

Kam sa hrabe Austenová. To je pravá romantika so všetkými svojimi krásami a pascami.

Odcizení Odcizení Catherine Cookson

Krásny príbeh, ja si ho určite ešte prečítam. Škoda, že Cooksonovej knihy sa vydávajú tak pomaly. Čo príbeh, to skvelý zážitok.

Kate Hanniganová Kate Hanniganová Catherine Cookson

Nádherná kniha. Tak trochu sociálny román. Koniec koncov, všetky príbehy Cooksonovej sú sociálnymi románmi.

Dům žen Dům žen Catherine Cookson

Kto má rád reálnu romantickú literatúru, pokojne čítajte.

Dům na vřesovišti Dům na vřesovišti Catherine Cookson

Veľmi krásne napísané. Odporúčam prečítať.

Lekce svádění Lekce svádění Gayle Callen

Text síce napísaný pekne, ale námet absolútne neoriginálny, dej sa nehýbal z miesta, príbehu chvíľami chýbala logika. Tak napríklad, syn zdedí celý majetok, teda je dedičom a vlastníkom, ale jeho matka majetok vloží do kariet a nový majiteľ si ho nechá prepísať. Bez vedomia syna. Zvyšok zápletky radšej nechám bez slov, skúste prečítať a posúdiť. Jedinú hviezdičku som dala za to, že je súčasťou série.

22.05.2012 1 z 5

Hříšný polibek Hříšný polibek Jo Goodman

kniha mohla mať pokojne o 100 strán menej. Niektoré scény zbytočné, nudné. Uberám hviezdičku aj za to, že vydavateľ začal vydávať sériu od jej tretej časti. Preto hlavná mužská postava pôspobí plocho.

21.05.2012 3 z 5

Osud na dlani Osud na dlani Linda Lael Miller

Lavestory v tvrdej väzbe. Príbeh sa čítal rýchlo, nič dramatické, hlavnú hrdinku som občas nechápala. Teda, nechápala som jej správanie, príliš veľa nenávisti k človeku, do ktorého bola zamilovaná. Akosi mi to nešlo dohromady. Buď niekoho milujem, alebo nenávidím. Ale odporúčam prečítať, na dlhé zimné večery ako stvorené.

16.05.2012 3 z 5

Cena za rozkoš Cena za rozkoš Kresley Cole

Príbeh ma ničím neupútal, nudila som sa. Škoda slov aj na komentár.

Láska a lož Láska a lož Kresley Cole

Všetky tri časti série sú ako cez kopirák. Iba so zaťatými zubami som sa to donútila čítať, ale je to strata času. Škoda papiera a práce redakcie pre túto autorku. Navyše obálka prvej a tretej časti je s použitím rovnakého domu a rovnakej dvojice. Neviem kde mal grafik oči.

Láska  a nádej Láska a nádej Kresley Cole

Kniha ma absolútne neupútala. Neviem čo je romantické na vraždiacich monštrách. :(

Môj zvrhlý markíz Môj zvrhlý markíz Gaelen Foley

Veľmi pekný príbeh o priateľoch, špiónoch z čias Napoleonskych vojen. Síce trochu banálna a niekoľkokrát otrepaná téma, návrat z vojny a akési povinné hľadanie si manželky, rozmoženie rodu, aby boli ďalší nasledovatelia ušľachtilých činov (nič iné, iba nová armáda pre zbláznený svet) - kruci, prečo musia chlapi stále bojovať??? Charakteristika postáv výborná, hlavní hrdinovia inteligentní, a v tomto príbehu hlavná hrdinka Daphne, síce tvrdohlavá ale nie svojhlavá a drzá. Erotika spracovaná jemne, a najmä, hneď neskákali do postele. Ale od začiatku je tam pár šteklivých okamihov, nebojte sa, užijete si. :)

16.05.2012 5 z 5

Rusovlasá grácie Rusovlasá grácie Connie Brockway

Príbeh sa odohráva v Egypte. Chvíľami som mala pocit, že sa autorka nevie rozhodnúť, či písať z modernej doby, alebo z viktoriánskej éry. V texte je spomínaný rok 1981, letenka I. triedy, čo ma dosť zmiatlo, no dej je postavený tak o sto rokov vopred. Takže môže ísť iba o tlačiarenského škriatka alebo zlý preklad. Kniha je písaná pútavo a dobrodružne. Vykopávky, falošné artefakty, niečo ako Indiana Jones.

11.05.2012 4 z 5

Čarodějka Čarodějka Lisa Jackson

Knižka nevybočuje od rady iných, podobných. Autorkine krimi je podstatne lepšie.

Pokušitelka Pokušitelka Lisa Jackson

Dobre napísané, na sériu málo prepojené, takže sa dá čitať samostatne.

Zrádkyně Zrádkyně Lisa Jackson

Dobre napísané, ale zbytočne pretiahnuté scény na vytvorenie napätia.

Temný smaragd Temný smaragd Lisa Jackson

Dobre napísané, ale je to len jeden z rady iných podobných príbehov.

Tanec větru Tanec větru Nora Roberts

V prvej časti dostatočná dávka metafyziky aj romantiky.

Zakletá země Zakletá země Nora Roberts

Dobre napísané, no rýchly koniec. Knihy sa musia čítať podľa číslovania série. Nadväzujú na seba.

Síla ohně Síla ohně Nora Roberts

Pekne napísané, ale na môj vkus veľa čáry máry fuk! :)