Kate Hanniganová

Dr. Rodney Prince ještě nikdy nepoznal dívku, která by do bídy a špíny chudinské čtvrti zapadala hůř než Kate Hanniganová. Věděl, že trpěla v rukou mužů: Tim Hannigan, její "otec", byl zvrácený surovec a John Herrington, úlisný vemlouvavý svůdník, ji přivedl do jiného stavu a potom opustil. Rodney Prince si snad kdysi přál rodinu, ale tu touhu spolehlivě uhasila manželka, která by radši žila na Harley Street a ne v chudinské čtvrti Tynesidu. Naopak Kate Hanniganová, která svou srdečností a laskavostí zastínila chladnou krásu Stelly, dokázala zaplnit prázdné místo v jeho srdci. A tak se mezi Rodneym Princem, zámožným mužem uvězněným v nešťastném manželství, a Kate Hanniganovou, nemanželským dítětem špinavých uliček, zrodila láska, která se protivila všem společenským konvencím na počátku dvacátého století…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32568/kate-hanniganova-32568.jpg 4.221

Kate Hannigan (2005)

Vydáno:, Ikar (ČR)

EvikU.
04.04.2017

Tato autorka píše moc hezky, do jejích knih se člověk dostane hned. Ani tato kniha mě nezklamala. Doporučuji.

helenkan
11.01.2017

Hezký příběh. Prožili hodně krutých chvilek než mohli být konečně spolu.

Koka
29.10.2016

Poměrně silný sociálně-kritický náboj nedovolil, aby příběh úplně sklouznul do červené knihovny. Ze životopisu autorky je zřejmé, že se inspirovala vlastním příběhem a že zobrazované prostředí dobře znala - popis moha charakterů je opravdu přesvědčivý. Iritoval mě však ten styl psaní, kdy některé epizody jsou popsány detailně, včetně vykreslení každičkého volánku na šatech, a vzápětí je jejich rozuzlení, které v příběhu nastalo za několik let, "oznámeno" ve třech větách.

Kamiliana
08.09.2014

Já čekala podle obálky nějakou červenou knihovnu a ono ejhle. Sociálně laděný román zavání realismem, prostředí bídy a chudoby je vylíčeno velice realisticky. Mezi nejsilnější momenty (pro mě) patří překotný dialog na nádraží, kdy Kate a doktor mají na sebe jen několik málo minut (scéna mi připomíná podobnou situaci v Pokání). Jiný než dobrý konec by byl k nepřežití :-)

Andulienka
09.01.2013

Krásny, hoci smutný príbeh....ten šťastný koniec to ale vyvážil. Cooksonová píše zaujímavo, do deja sa ihneď vžijem, súcitím s hlavnými postavami, mám dokonalú predstavu prostredia, odporúčam !

modranka
22.05.2012

Nádherná kniha. Tak trochu sociálny román. Koniec koncov, všetky príbehy Cooksonovej sú sociálnymi románmi.

maruna
01.02.2012

Zajímavý příběh, není to typická romantika, smutný osud Kate i doktora, ale vše se v dobré obrátí. Prima oddychovka.