Dům na vřesovišti

Dům na vřesovišti https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32574/bmid_dum-na-vresovisti-AFY-32574.jpg 4 40 9

Od chvíle, kdy Constance Stapletonová poprvé spatřila Shekinah Hall - dům na divokém vřesovišti, cítí k němu zvláštní přitažlivost. Brzy se v domě na blatech zabydlí a sblíží se s podivínskou rodinou O_Conorových. Když však proniknou na světlo šokující zprávy o jejím manželovi, Constance si uvědomí, že její život v domě na vřesovišti je vážně ohrožený...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Solace of sin , 1998

Vatter83
12.06.2023 5 z 5

Krásný napínavý čtivý příběh. Přečetla jsem jedním dechem a vůbec jsem nebyla zklamaná.

alekis
07.03.2021 5 z 5

I bez dnes tak oblíbených popisů sexuálních eskapád sotva hodinu po seznámení dvojice, se dá napsat nádherný příběh plný emocí. Jako kdyby mi by maličko připomněl Větrnou Hůrku a dotknul se Daleko od hlučícího davu.
Opět konstatuji, že to není takové to obvyklé "Pro ženy". Je to zajímavý, skvěle napsaný román, odehrávající se podle mě někdy začátkem 2. poloviny 20. století, plný vztahů a citů různého druhu, od nejkrásnějších po nejhorší. Prostředí, krajina, lidé... všechno je sugestivně přiblíženo.
Mohla bych se tady hodně rozepsat, kniha mě velice oslovila a pobavila (ale nikoliv ve smyslu: jé, to byla legrace!).
Snad tedy jenom stačí říct - vzhůru na vřesoviště!

P. S. Musím dodatečně připodotknout, že anotace nepřibližuje téměř nic z děje, což je na jednu stranu dobře, na druhou ale příliš nenaláká k přečtení - a to je velká škoda :-).

Len2očka
31.10.2017 4 z 5

Pohodové čtení.

helenkan
06.10.2017 5 z 5

Jakmile začnete číst,tak vás zvědavost pohání dál a dál. A nepřestanete dokud neodhalíte ta tajemství,která se tam skrývají. :) Za mě naprostá spokojenost.

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Autorčin styl psaní se mi moc líbí. Její knihy se čtou sami. Napínavý, oddechový čtení.

Illaa
22.07.2014 2 z 5

Tato kniha nějak neměla tu pravou šťávu. Ani vyslovená romantika ani žádné drama či napínavá zápletka. Takové pohodové nenáročné čtivo, které u mě bohužel nevyvolávalo žádné větší emoce. Celou dobu jsem čekala na větší rozvinutí milostného příběhu, to se bohužel dělo až na posledních pěti stránkách.

Andulienka
10.04.2013 5 z 5

Po prečítaní prvej knihy od tejto autorky (kniha Tilly Trotterová) som vedela, že chcem prečítať aj jej ostatné knihy mne dostupné. Zopár mi do zbierky ešte chýba, čo ma mrzí.... Autorka píše úžasné príbehy, z bežného života, vlastne obyčajné príbehy, ale.....ako to vie napísať !!!Každú jej knihu zhltnem za dve noci. Krásne, krásne !!!

kika 13
30.10.2012 4 z 5

Krásné a pohodové čtení.

modranka
22.05.2012 5 z 5

Veľmi krásne napísané. Odporúčam prečítať.

Catherine Cookson
anglická, 1906 - 1998
2004  88%Ztracený anděl
2003  83%Dům na vřesovišti
2004  86%Prázdná náruč
2009  83%Tilly Trotterová
2002  83%Skleněná panenka

Kniha Dům na vřesovišti je v