Prázdná náruč

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když rodiče Cissie Brodieové zemřeli v roce 1832 na choleru, patnáctiletá dívka zůstala sama s devíti mladšími sourozenci, bez prostředků a bez střechy nad hlavou. Přestože takové neštěstí by porazilo i mnoho dospělých, Cissie se vzchopila, odvedla sourozence na nehostinné vřesoviště a odhodlaně začala budovat pro rodinu domov. Byl to jen přístřešek z hrubě opracovaného kamene, ale stačil k tomu, aby děti neskončily v sirotčinci. Ani laskavost přátel, mladého koláře Matthewa Turnbulla či mlynáře Watsona, je však nedokáže vždycky uchránit před krutou životní realitou a lidskou zlobou. A tak je Cissie postavena před nejtěžší rozhodnutí svého života – aby zachránila bratry a sestry, musí se vzdát svého malého synka. Podaří se Cissii vychovat a zabezpečit všechny své sourozence? A co dítě, které je v panském domě obklopené luxusem a pohodlím – nebude se jednou stydět za matku, která živořila v chudobě a je téměř negramotná? Nezapomene na ni? A bude ona sama po prožitých útrapách ještě někdy šťastná po boku někoho, kdo ji bude skutečně milovat?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1698/prazdna-naruc-1698.jpg 4.330
Žánr
Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Ikar (ČR)
Orig. název

Dwelling place, 1971

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Prázdná náruč

Přidat komentář
Len2očka
31.10.2017

Pěkná a čtivá knížka,patří k těm mým lepším od této autorky.

EvikU.
09.04.2017

Smutný příběh od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Moje nejoblíbenější kniha od této autorky.


bábuška
17.02.2017

Včechny romány této autorky jsou krásné, přenesete se v duchu do staré Anglie a prožíváte s hrdinkami jejich osudy, povětšině hodně smutné.

TaLu
08.11.2016

Nejlepší z knih autorky, alespoň mi to tak připadalo. Čtivé, napínavé, krásná zápletka a zajímavě vykreslené vztahy a propletené osudy. Již jsem přečetla před několika lety, ale vzpomínám si jasně, že se mi opravdu líbila, takže mohu doporučit.

Andulienka
02.06.2013

Pre mňa najkrajší román od Cooksonovej.....zavŕtal sa mi hlboko do pamäte a len tak rýchlo naň nezabudnem ! Pamätám si z neho veľa, dokonca konkrétne frázy či dialógy, jednoznačne ma zasiahol...Cooksonová to vie poriadne zamiešať, už-už by sa dal záver očakávať podľa vašich predstáv, no v tom nastane zvrat.....a toto mám u nej rada. Jej svojský záver ma ešte nikdy nesklamal, ani nezarmútil.....hoci zopár postáv mi bolo aj ľúto......Kiežby bolo do češtiny preložených oveľa viac jej románov, ak nie všetky (napísala ich vyše 90 !!!! )....
.....a ano, aj ja som si pri ňom poplakala...

modranka
22.05.2012

Pri tejto knihe si možno aj poplačete. Taký Mark Twain v sukni. Fakt nádherné a každá žena, by si túto knihu mala prečítať.

Doporučujeme

Nana
Nana
Hospoda Jamajka
Hospoda Jamajka
Růže bílá, černý les
Růže bílá, černý les
Katalánec
Katalánec