Cena za rozkoš

V roce 1850 v bouři ztroskotá anglická loď Serendipity. Třináctiletá Victoria Dearbourneová, její matka a Victoriina mladá pragmatická vychovatelka Cammy Scottová jako jediné přežijí a moře je vyplaví na neobydleném ostrově v Oceánii. Nedlouho poté Victoriina matka podlehne zraněním a mladé ženy si musejí poradit samy. O osm let později najme Victoriin dědeček kapitána Granta Sutherlanda, aby zjistil, zda někdo z jeho příbuzných zkázu Serendipity přece jen nepřežil. Devět předchozích záchranných výprav se vrátilo s prázdnou, ale Grant nakonec Victorii i Cammy na exotickém ostrově najde. Po letech strávených v divočině však dělá Victorii potíže přizpůsobit se upjatým pravidlům viktoriánské společnosti. A kromě toho se zdá, že se do toho nesnesitelného kapitána zamilovala…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47871/cena-za-rozkos-47871.jpg 3.859

Sutherland 2.

Vydáno, Ikar (ČR)

Price of pleasure, 2004

Kniha Cena za rozkoš

Květinka008
22.06.2018

Jsou harlequinky, které jsou propracované tak, že si nezaslouží být jen paperbackem, a pak knihy jako tato, které se tváří jako historický román a hodily by se jen na paperback. Historické podklady žádné, rozhovory i chování jsou zcela současné a v kontextu doby, do níž autorka děj zasadila, velmi nedůvěryhodné. Kniha mi námořním tématem připomněla i Woodiwissovou (Květy na vodě, Plamen a květ) - kdo může srovnat, vidí propastný kvalitativní rozdíl. Oddechovka ano, děj pěkný, ale výše uvedené ošizenosti mě rozčilovaly. Domnívám se, že by americká autorka měla radši psát o geograficky a mentálně bližší oblasti než o viktoriánské Anglii.

Eliskass
21.04.2018

Celkem slušná oddychovka.

keiko33
17.05.2017

Krasny pribeh, milujem ked to medzi hlavnymi hrdinami poriadne iskri. Tento druhy diel sa mi pacil o kusok viac ako prvy. Skoda ze to nema pokracovanie, teda o Ienovi.

havrmoni
21.10.2016

Moc pěkné. Oba díly,docela jsem zvědavá na Iena,ale nevím jestli bude nebo je další díl.

Paithe
03.02.2014

Super kniha! :D Říkala jsem si, jak se s tímto tématem autorka popere.. Musím přiznat, že jí to fakt povedlo... :)))

Wahlker
10.10.2013

Mne sa páčil Kapitán rozkoší aj táto kniha.

pirin
09.07.2012

Namet zajimavy...ale to je vse! Na rozdil od prvni dil serie Kapitan rozkosi, tento pribeh me vubec nechytl. Skoda, cekala jsem od toho vic.

modranka
16.05.2012

Príbeh ma ničím neupútal, nudila som sa. Škoda slov aj na komentár.