mjmoonwalker mjmoonwalker komentáře u knih

Za humny nejsou lvi Za humny nejsou lvi Milena Holcová

(SPOILER) Občas si půjčím knihu, o které vážně nic nevím, ale něčím mě na první pohled zaujme. Todle byl trochu úkrok stranou. Paní se snaží popsat stylem "všude jsem byla a všechno znám" jejích x cestovních zážitků z čehož v konečném důsledku vzniká jen mix nějakých náhodných plků o několika kulturních zvycích..., todle se hodí maximálně tak do statusu na facebook nebo maximálně blog. Uf, "cestopisné knihy" se píšou prostě jinak, a o takovýchto názorech lze mluvit jen s kamarádkou u kafíčka... Stačilo by to. Paní se prostě na 200 stránkách snaží popsat povrchně asi 100 problémů, které jsou v roce 2020 už mnohem závažnější (kniha z roku 2003). Chvíli plácat o Talibanu, chvíli o lenosti a nudě, chvíli o situaci ve Rwandě nedává bez dalších souvislostí moc smysl. Možná jsem moc kritická, ale nechápu tolik pozitivního hodnocení.

20.10.2020 1 z 5

Umění po roce 1900: Modernismus, Antimodernismus, Postmodernismus Umění po roce 1900: Modernismus, Antimodernismus, Postmodernismus Hal Foster

Pro studenty umění nutnost, pro nadšence přehledná kniha s bohatým obrazovým doprovodem.

30.08.2020

Nový svět Nový svět Shaun Tan

Jedním slovem - nádhera. Škoda, že se od Shauna zatím na český trh nedostaly další jeho díla.

26.09.2013 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Když ležíte nemocní v posteli a nemáte co dělat, máte to prolítlé za chvíli. Nikdy bych po takové knize díky jejímu názvu nesáhla ale nakonec jsem byla mile překvapena. Jednoduchý děj a myšlenka na mě teda zabrala... Nemyslím si, že je to nějaké literární dno. Někdo rád vdolky jiný holky.

26.09.2013 4 z 5

Zabte ošklivé Zabte ošklivé Vernon Sullivan (p)

Asi jsem očekávala příliš mnoho, kniha mi připadala dost průměrná, spíš jen taková hrr hrr slátanina a to jsem podle mě četla dost knihy bez hlavy a paty. Asi jsem navíc z názvu čekala něco více zvráceného, ale po celou dobu mě kniha nechala naprosto v klidu, nehodnotím záporně, ale ani kladně.

26.09.2013 3 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Zpočátku jsem se nudila ale pak to dostalo spád přestože se prakticky vše odehrávalo na moři. Už se těším na film ;-)

08.08.2011 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Ještě nikdy jsem tak rychle nepřečetla knihu...

20.04.2011 5 z 5

Temné vody Temné vody Kodži Suzuki

Oproti jediné povídce (kruh) byl tohle pro mě slabý odvar

27.03.2011 3 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

S touhle knihou už budu mít navždy spojený tábor, kde jsem ji přečetla za pár odpoledních klidů. Skvělá atmosféra, která stále víc a víc gradovala...

27.03.2011 5 z 5

Šen-čen: Cestovní deník z Číny Šen-čen: Cestovní deník z Číny Guy Delisle

Skvělé kresby velmi vtipně vystihují tamější atmosféru! 90%! :-)

26.03.2011 5 z 5

A: román A: román Andy Warhol

Pokud se nezajímáte o Warhola a jeho lidi okolo tuto knihu rozhodně nečtete... Pro fanoušky jistá povinnost ;-)

25.03.2011 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Skvělé, jen máme na rozdíl od britské verze strašný přebal...

25.03.2011 5 z 5

V podzemních vodách V podzemních vodách Mary Woronov

Myslím, že Mary přesně vystihla jejich peklo ve kterém se utápěli a sami nevěděli jestli si to vůbec uvědomují... R.I.P Ondine

20.03.2011 5 z 5

Kuriózní lenoška a jiné příběhy Kuriózní lenoška a jiné příběhy Edward Gorey

Morbidní to humor ;-)

21.02.2011 4 z 5

99 klasických filmů pro lidi v kalupu 99 klasických filmů pro lidi v kalupu Henrik Lange

Skvělé :D sice vám to práci abyste nemuseli koukat na všechny filmy vůbec neulehčí ale pobavíte se :-) nejlepší je E.T a doktor živago :-)

26.01.2011 5 z 5

Američan čínského původu Američan čínského původu Gene Luen Yang

Skvělé ilustrace, skvělý příběh :-)

21.12.2010 5 z 5

Domácí zubař Domácí zubař Andy Riley

Taky je to v pohodě :-) Koupila jsem ji taťkovi na Vánoce a myslím, že radost určitě mít bude.

20.12.2010 5 z 5

Andy Warhol - jeho vlastními slovy Andy Warhol - jeho vlastními slovy Mike Wrenn

Opravdu nesmírně zajímavý člověk :-) otázkou je jestli se to dá poznat, protože jak řekl Paul Morrissey: "Byl bych překvapen, kdyby některý z mnoha jeho životopisců byl schopen zachytit jeho prazvláštní povahu. Nepodobal se nikomu, ani co by se za nehet vešlo. "
Ale Andrew je... prostě skvělý ♥

17.12.2010 5 z 5

Chci víc Chci víc Iggy Pop

Přesně tak, ... kdo se o Iggyho zajímá je to vlastně jediná kniha o něm, která je zatím v češtině. Ale byla super :-)!

16.12.2010 5 z 5

Smeťák- šílenej život obyčejnýho cvoka Smeťák- šílenej život obyčejnýho cvoka Jeremy Strong

Super knížka :D! Celkem jsem se nasmála + pěkné ilustrace :-)

16.12.2010