Zabte ošklivé

Zabte ošklivé https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84642/bmid_zabte-osklive-84642.jpg 4 110 7

Crazy crimi erotic science & politic fiction, koktejl namíchaný Transcendentním satrapou Patafyzického kolegia, milovníkem, znalcem a tvůrcem černého a ironického humoru, lyrickou duší, nepřítelem a obětí měšťáctví. BORIS VIAN filozof, technik, spisovatel a básník, jazzový trumpetista a zpěvák, autor šansonů, herec, novinář a filmový experimentátor, přední postava pařížské existencionální avantgardy, střídá v této persifláži americké "tvrdé školy" prostředí a žánry a skvěle se baví a my s ním. Není to Tabu, není to Saint-Germain-des-Prés, je to legrace a hra fantazie, jak si ji jen můžeme přát.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Jota

Et on tuera tous les affreux , 1948

Klamm
12.10.2020 3 z 5

Boris Vian je můj oblíbený autor, ale tady mi ten jeho myšlenkový průjem moc nesedl. I když moment, autor vlastně není Vian, ale Vernon Sullivan. Tak to potom jo...
50%

freejazz
12.12.2019 3 z 5

že by ma to u Viana prekvapilo? ani nie. je to pakáreň, burleska, vaideville, paródia na cliftonky... teda zábava. na jedno popoludnie. dal som za to euro, viac by som nedal.
teraz mám len problém, komu to darovať:)

Terien
27.10.2016 2 z 5

Co si pamatuju tak začátek se mi celkem líbil. No a pak se zvrhlo v takovou nehoráznou blbost že jsem litoval i těch pár peněz co jsem za tohle dal v antikvariátu :D. Prostě nic pro mě, nebijte mě. :)

ziriant
04.01.2015 4 z 5

Borisi, ty´s byl fakt praštěný! Od knihy Zabte ošklivé jsem nečekala nic a dostala jsem všechno. Ani po letech mě neomrzí. A funguje jako skvělá pohádka na dobrou noc.

Eliota
07.07.2014 1 z 5

Dílo mě neuvěřitelně zklamalo, byla to nehorázná slátanina, místy pořádně přitažená za vlasy. Téma je určitě dobré a zajímavé, ovšem jeho zpracování otřesné.

mjmoonwalker
26.09.2013 3 z 5

Asi jsem očekávala příliš mnoho, kniha mi připadala dost průměrná, spíš jen taková hrr hrr slátanina a to jsem podle mě četla dost knihy bez hlavy a paty. Asi jsem navíc z názvu čekala něco více zvráceného, ale po celou dobu mě kniha nechala naprosto v klidu, nehodnotím záporně, ale ani kladně.

Mága
05.03.2013 5 z 5

Podtitul naprosto vystihuje celou knihu. Je to bláznivá, kriminální sci-fi s trochou erotiky a politiky. Vůbec nelituju, že jsem po této knížce sáhla.

francouzská literatura

Vernon Sullivan (p)