Andy Warhol - jeho vlastními slovy

Soupis výroků a citátů hlavního představitele POP-artu Andyho Warhola. Dále útržky z jeho života a rozhovory se slavnými osobnostmi + mnoho fotografií.

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56963/andy-warhol-jeho-vlastnimi-slovy-BFa-56963.jpg 413
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Champagne Avantgarde

Andy Warhol - In His Own Words

Kniha Andy Warhol - jeho vlastními slovy

amaenium
18.07.2019

O životě Andyho Warhola jsem věděla jen málo a jelikož se zrovna takhle kniha ocitla v mé knihovně, tak jsem začla s ní. Dojem, jaký Warhol budil – takový nedosažitelný umělec, s kterým se každý chce seznámit a místy až arogantní, se tu nabourává a poprvé jsem snad cítila z tohoto umělce i něco “za oponou”. Bylo z něj cítit větší lidství.
V knize jsem našla pár zajímavých myšlenek (například o filmech nebo bydlení v pyramidách) a jsem ráda, že alespoň na fotce zde byl Keith Haring.

Schullerka
26.11.2016

Krátká biografie poslepovaná z výroků, faktů a fotek. Rozhodně to bylo zajímavé. Upřímně nevím, co si o Warholovi myslet. Z toho, co jsem zatím posbírala za informace na mě působí jako někdo, kdo má poruchu autistického spektra a to pravděpodobně Aspergerův syndrom. Vzhledem k tomu, že nikdy nepodstoupil vyšetření se už se ale nikdo nedozví jestli trpěl poruchou nebo jestli mu bylo všechno jedno. Tak trochu tím narážím na jeho vztah nevztah k Edie Sedgwick. Rozhodně zajímavá a hlavně zvláštní osobnost.

mjmoonwalker
17.12.2010

Opravdu nesmírně zajímavý člověk :-) otázkou je jestli se to dá poznat, protože jak řekl Paul Morrissey: "Byl bych překvapen, kdyby některý z mnoha jeho životopisců byl schopen zachytit jeho prazvláštní povahu. Nepodobal se nikomu, ani co by se za nehet vešlo. "
Ale Andrew je... prostě skvělý ♥

Warhol, Andy, 1928-1987