miuk miuk komentáře u knih

Hodinky od Ašera Hodinky od Ašera Zuzana Dostálová

Kniha je "jakoby" o ničem, ale přitom je to super. Perfektní vykreslení postav, běžného života dnešních třicátníků, tak, jak život běží a leží.

28.03.2019 4 z 5

Žít sama a užít si to Žít sama a užít si to Marjorie Hillis

Roztomilá kniha, vypadá to, že ženy se měly dříve lépe - jednodušeji. Nějaké zaměstnání v obchodě, pak nakoupit, a bavit se. Žádný korporát, držet si sebevědomí i když jsem na dně. Nic, jen pohoda a klid. Nemuset se popírat jako žena.

25.03.2019 4 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Dobrá kniha, netradiční námět, přečteno jedním dechem. Konec mě dostal, nečekané.

25.03.2019 4 z 5

Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů Moudrost psychopatů: Praktická lekce od svatých, špionů a sériových vrahů Kevin Dutton

Zajímavá kniha, ale zbytečně dlouhá.

25.03.2019 2 z 5

Skrytá těla Skrytá těla Caroline Kepnes

Ze začátku nuda, pak se to docela rozjelo. Konec mě překvapil. Líbilo se mi to více, než první kniha.

18.03.2019 3 z 5

Ty Ty Caroline Kepnes

Přečteno po shlédnutí seriálu, docela dobře psané, má to spád.

15.03.2019 3 z 5

Maturitní srazy radši ne! Maturitní srazy radši ne! Miroslava Besserová

Kniha na dlouhé odpoledne. Nic převratného, ale pobaví.

13.03.2019 3 z 5

Dravec Dravec Marek Epstein

Dalo se to číst, ale věrohodnost mizivá.

11.03.2019 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Perfektní kniha, autorka opět nezklamala. Nejen obsah, ale i forma je dokonalá.

11.03.2019 5 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Kniha nejen o smrti z technického hlediska, ale je zde i duchovní rozměr. Docela na mě kniha zanechala dobrý dojem, nad něčím mě donutila přemýšlet...a přehodnotit.

11.03.2019 5 z 5

Domina Domina L.S. Hilton

Bylo to ještě horší než Maestra.

11.03.2019 2 z 5

Monstru podoben Monstru podoben Viktorín Šulc

Perfektně napsané, k tomu komentáře. Ale některé příběhy mrazí...zvlášť, když zjistíte, že v jednom příběhu je oběšenec nalezen v bytě, který pak koupili mí příbuzní...

07.03.2019 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Nenápadná knia, která mě nakonec nadchla. Pohled na vesnici, jazyk, jakým je psána, vše prostě perfektní. Vrátila jsem se do dětství.

26.02.2019 4 z 5

Maestra Maestra L.S. Hilton

Nesympatická hlavní hrdinka, hra na umění a dokonalou high society...Trapné, sláma všude, kde se člověk podívá...

19.02.2019 1 z 5

Dům krásy Dům krásy Melba Escobar

Prostředí exotické - nejne salon krásy, ale i země. Ale jinak jsem se v příběhu, teda hlavně postavách ztrácela. Nic moc.

18.02.2019 2 z 5

Jídlo jako šance Jídlo jako šance Ruediger Dahlke

Dobře napsané, nenásilně píše o faktech spojených s jídlem, dietami apod. Určitě nijak nepoučuje, je to dobře napsané. Každý najde, co potřebuje.

18.02.2019 3 z 5

Pohřbení Pohřbení Graham Masterton

Tady není co řešit, kvalita jako vždy. Jen mi nějak připadá, že přibývá více popisování politiky...

18.02.2019 5 z 5

Pátý element Pátý element Jørgen Brekke

Na začátku chaos, dost jsem se ztrácela, ale na konci to všechno do sebe krásně zapadne. Za mě OK.

18.02.2019 4 z 5

Cikáda Cikáda Shaun Tan

Dokonalé ilustace, smutný příběh.

18.02.2019 4 z 5