Maturitní srazy radši ne!

Maturitní srazy radši ne! https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207241/bmid_maturitni-srazy-radsi-ne-fUt-207241.jpg 3 22 3

Soubor 25 povídek o bývalých spolužačkách jedné holčičí třídy na gymplu s rozmanitými životními osudy, jež mohly a můžou potkat každého z nás. Pojítkem fiktivních příběhů jsou pomaturitní srazy.

LišákPlyšák
30.04.2021 3 z 5

Nějak mne to neoslovilo , ani styl psaní ani příběhy. Kdybych to nepotřebovala do výzvy , tak bych skončila u 2. povídky.

miuk
13.03.2019 3 z 5

Kniha na dlouhé odpoledne. Nic převratného, ale pobaví.

Burák
12.12.2016 2 z 5

Po knize jsem sáhla, protože mě zaujal její název. Motiv třídních srazů, setkání přátel po letech a kontrasty minulosti a současnosti ukázaných na obyčejných lidských osudech mám ráda nejen v literatuře.
Autorka se asi snažila o jakousi výpověď její generace, což se ji snad i podařilo. Jednotlivé kapitoly popisují "v kotce" životní osudy jejích spolužaček z dívčího gymnázia. Osudy to nejsou nijak přikrášlené, naopak jsou docela uvěřitelné, protože podobné příběhy znám i ze svého okolí (a to se nepohybuju v "kumštu" jako spisovatelka).
Kapitoly jsou relativně krátké, psané jednoduchým srozumitelným jazykem, na sebe nenavazují - za to určitě plus.
Na druhou stranu tak víceméně odpadá motivace knihu dočíst, protože už po pár příbězích máte slušnou představu v jakém duchu budou ty další. Nějak to po přečtení všechno splyne.
Škoda.

Miroslava Besserová
česká, 1946 - 2017
2004  43%Snowboarďáci
2000  82%Takový byl Jiří Sovák
2011  71%Cesty domů
2007  89%Boris Rösner
2014  55%Maturitní srazy radši ne!

Kniha Maturitní srazy radši ne! je v