MiskaMa MiskaMa komentáře u knih

Kdo o tom ví? Kdo o tom ví? Lesley Kara

Ideální oddechovka na víkend :)
Hodnotím jí asi stejně kladně, jako autorčinu knížku Fáma.

22.06.2021 4 z 5

Láska – vybrané citáty Láska – vybrané citáty Paulo Coelho

Knížku jsem dostala jako dárek. Co se mi líbilo asi nejvíc, tak to jsou ilustrace od Cataliny Estrady. Knížky od Paula Coelha jsem kromě Alchymisty nečetla, takže citáty šly tak trochu mimo mě. 3*

25.05.2024 3 z 5

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Knížka byla poměrně čtivá a napínavá. Jak už bylo napsáno níž v komentářích, předešlá knížka autorky se mi líbila o dost víc. Postava Alice mi moc nesedla, pachatele jsem vcelku rychle odhadla. Jako čtení na dovolenou dobré, ale nálepku světový bestseller bych ji asi nedala.

26.07.2022 3 z 5

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Váhala jsem, jestli dát tři hvězdičky nebo čtyři. Knížka se dobře četla, druhá půlka byla napínavá, atmosféra pochmurná a postavy všechny nesympatické. U příběhu Alex mi to přišlo až moc překombinované a těžko uvěřitelné. Anotace ale lákala na hru na vraždu, které tam podle mě moc prostoru věnováno nebylo.

20.02.2022 3 z 5

Až to budeš číst Až to budeš číst Mary Adkins

Knížka byla místy smutná a plná bolesti, místy zase vtipná a sarkastická, prostě ze života. Líbilo se mi autorčino podání příběhu, který byl psaný formou blogu, e-mailů a smsek. Když se v tom člověk zorientuje, čte se to samo.

14.02.2022 4 z 5

Vrahova žena Vrahova žena Victor Methos

Od autora je tohle moje první knížka a určitě ne poslední. Líbil se mi styl psaní, zápletka, vyšetřování i hlavní hrdinka mi byla sympatická. Knížka byla napínavá, ale první polovina do odhalení pachatele se mi líbila více. Celkově je však děj knížky těžko uvěřitelný v reálném životě.

28.01.2022 3 z 5

Krásné a podezřelé Krásné a podezřelé Gina LaManna

Líbil se mi styl, jakým byla knížka napsaná. Příběhy hostů svatby se střídaly s výslechem detektiva s podezřelými a svědky. Bylo to místy napínavé, místy zábavné a odhalení se taky povedlo. Všechny ženy mi přišly svým způsobem sympatické, když se postupem času odkrývaly jejich charaktery a jejich problémy. Líbila se mi i taková ta ženská soudržnost mezi nimi navzájem.

Knížku určitě doporučuji a ráda si od autorky přečtu i něco dalšího.

11.01.2022 5 z 5

Osobní asistentka Osobní asistentka Renée Knight

Za mě je to asi takový střed, co neurazí, ale ani nijak neuchvátí.

Dobře se četla, díky krátkým kapitolám.

03.01.2022 3 z 5

Nevlastní sestra Nevlastní sestra Sandie Jones

Rodinné drama. Knížka je čtivá, místy napínavá. Zajímavé téma, až do konce jsem netušila, kdo za vším stojí. Více se mi ale od autorky líbila kniha Matčina hra. ****

27.12.2021 4 z 5

Nová holka Nová holka Ingrid Alexandra

Abych pravdu řekla, tak jsem z knížky docela zklamaná. Přestože příběh se mi četl rychle, všechno mi přišlo překombinované a zbytečně zamotané. Knížku jsem dočetla, ale jen s přemáháním a proto, že když už jsem se do čtení dala, tak mě zajímalo rozuzlení. ***

13.12.2021 3 z 5

Spolubydlící Spolubydlící C. L. Pattison

Oddechovka, příběh zajímavý, ač jednoduchý. Konec mě ale překvapil. Líbilo se mi střídání vyprávění postav ze současnosti s příběhem z minulosti.

25.11.2021 3 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

Jak už bylo psáno pod mým hodnocením, mezi thrillery bych knížku ani náhodou neřadila. Ale ... Bylo zajímavé sledovat Alex, začínající právničku a její postupnou proměnu. Na jedné straně peníze, sex, drogy, alkohol, večírky a firemní večeře, x hodin v práci a převážně jen pánská společnost a na druhé straně její osobní život, který se jí najednou jevil jako jedna velká nuda.

01.11.2021 4 z 5

Poslední manželka Poslední manželka Karen Hamilton

Vcelku zajímavý příběh o přátelství žen a o jejich tajemství z minulosti, které vyplývá na povrch až po dlouhé době, v jejich dospělosti.

Marie mi přišla od začátku zvláštní, ale když se děj postupně vyvíjel, fandila jsem ji.

11.10.2021 4 z 5

Hrob pro mého manžela Hrob pro mého manžela Catherine Steadman

Na knížku jsem narazila úplnou náhodou v knihovně. Líbila se mi zápletka, ale ke konci už se děj začal zbytečně zamotávat a zdlouhavě táhnout. Hlavní hrdinka byla podle mě dost naivní, příběh celkově v reálném životě je těžko uvěřitelný. Přesto můžu říct, že mě to vcelku bavilo. 3*

25.08.2021 3 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Bohužel, jak rychle jsem knížku přečetla, tak rychle na ni asi zapomenu.

02.06.2021 3 z 5

Toxická láska Toxická láska Saskia Noort

Knížku jsem dostala jako dárek a sama bych po ní asi úplně nesáhla.

Je to rodinné drama o dvou dějových linkách, jednu vypráví patnáctiletá Lies a druhou formou deníku Liesina nezvěstná matka Jet. Příběh se čte rychle, ale je plný nelogických rozhodnutí a nesrovnalostí. Knížka hodně poukazuje na to, jaký vliv má na děti rozvod rodičů a jejich vztah po rozvodu. 3*

29.05.2024 3 z 5

Když přišlo zlo Když přišlo zlo Ivar Leon Menger

Knížku jsem přečetla co by dup. Rodinka žije vcelku idylicky v izolaci na ostrově na severu. Děti doma vyučuje matka a jsou vychovávány v neustálých obavách, že všude číhá nebezpečí a že bude rodina odhalena z důvodu otcovy minulosti.

Námět je neotřelý, nicméně podle mě došlo vcelku rychle k rozkrytí karet. Moje očekávání to ale splnilo. 3,5*

28.05.2024 4 z 5

Jak vydržet vazbu -- aneb čtení pro všechny, které tento osud potká Jak vydržet vazbu -- aneb čtení pro všechny, které tento osud potká Jiří Otakar

Zajímavá knížka na rozšíření obzorů, líbí se mi styl psaní autora. Doporučuji přečíst i druhou knížku.

30.03.2022 5 z 5

Chyba jejího manžela Chyba jejího manžela Sheila O'Flanagan

Knížka o nevěře, ztracené důvěře a hledání sebe sama. Přestože mi hlavní hrdinka byla sympatická i příběh byl vcelku čtivý, nebyl to zrovna můj šálek kávy.

20.10.2021 3 z 5

Ráda tě poznávám Ráda tě poznávám Rachel Winters

Romantika, taková oddechovka na víkend. Jak knížka skončí, jsem začala tušit už po přečtení pár kapitol.

Přestože knížka byla psaná vcelku vtipně, podruhé už se k ní vracet nebudu.

12.07.2021 3 z 5