Mišík Mišík komentáře u knih

Sladké nic Sladké nic Jamie McGuire

Tak tohle bylo velké zklamání... Od Jamie jsem takhle nepovedenou knihu nečekala.
Již u věnování mě zarazilo počínání T. Mummert, která píše: "Spojenými silami vyděláme penízky." Bohužel tuhle knihu beru doopravdy jako tah k tomuto účelu.
Začátek byl zajímavý,pak jsem se 200 stran těžce prokousávala, vlastně ani nevím čím, na konci děj začínal být zase o něco záživnější.
Nápad nese kniha velmi zajímavý, ale podat se dal tedy lépe...

14.07.2017 2 z 5

Co s láskou Co s láskou Nicholas Sparks

Kniha je plná emocí a zobrazuje pravou lásku. Člověk si při jejím čtení uvědomí pravý smysl života a zauvažuje nad smyslem toho svého. Amanda by si zasloužila velký bodiv za svoji odvahu, ale dělá chyby, a to stejné jako jiným vyčítá. Dawson se člověku zaryje do paměti jako člověk se srdcem na správném místě.
Jediné co mi posledních pár stránek pokazilo,byla předvídatelnost Epilogu...

14.02.2017 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Asi v půlce jsem netušila o čem to asi dál může ještě být. Sama za sebe bych knihu vzala jako slátaninu knihy Krásná katastrofa a Padesát odstínů šedi.
I přes to vše ale musím přiznat, že jsem se do knihy začetla, párkrát jsem sice protočila oči nad opakujícími se spojeleními a dějovou osnovou, ale kniha mě i tak bavila. Asi právě konec knihy mě přesvedčil o tom, že kniha stojí za to. Během čtení jsem zažívala spousty pocitů a vlastní boj, kdo je dobrý a kdo zlý... Autorka také poukazuje na další významná díla světové literatury a jak ona porovnává je s Tessou a Hardinem, tak si myslím, že porovnávám nejen já svůj život s nimi...

15.07.2016 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ani nevím jak začít- nejlepší to bude asi takto: KRÁSA! Nemohla jsem se dlouho rozhodnou, jestli knihu koupit, ale již díky obálce jsem koupila a považuji to za nejlepší koupi knihy za poslední dobu.
Kniha mě moc překvapila ať už dějově, či schopností autorčiny práce se slovy. Knihu mohu všem doporučit, je krásným útěkem od povinností a shonu našich životů. Kniha plná naděje a kruté životní pravdy.
Za dokonalý nápad považuji zarovnání textu a veškeré metafory, které předvádí...

02.05.2016 5 z 5

Za hranicí nevinnosti Za hranicí nevinnosti Abbi Glines

Po prvním díle jsem nečekala, že by to mohlo být snad ještě lepší, ale už po pár stránkách jsem se nepřestávala divit, kde autorka bere tolik energie, být lepší a lepší. Příběh byl krásný, oddechový...Došlo k řadě zvratů, které nikdo nečekal a které doopravdy dokázaly vyrazit dech! Výborné bylo prožívat příběh i ze strany Rushe.
Všem, co chtějí celým srdcem hltat druhý díl doporučuji NEČÍST UPOUTÁVKU NA ZADNÍ STRANĚ OBALU a vychutnat si to překvapení až v průběhu.

06.03.2016 5 z 5

Faust a Markétka Faust a Markétka Johann Wolfgang Goethe

Od knihy jsem očekávala více. Nemohla jsem se začíst a často- zvláště v začátku- jsem se v příběhu mnohokrát zcela ztratila. Bohužel mi v tomto vydání chyběla sázka boha s ďáblem, Goethův proslov a definice divadla.... pro maturitní četbu je tedy toto vydání nedostatečné.

27.02.2016 2 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Moji pozornost upoutala právě obálka, ale přeci jen jsem od knihy moc neočekávala. Ale hned po pár stránkách jsem si byla jistá, že kniha získá místo nejen v mojí knihovně, ale také se mi zapíše na dlouhou dobu do paměti. Strhující příběh poukazující na život v různých sociálních sférách, se závislostmi,různých rodinách a hlavně na sílu lásky a život dvou mladých lidí, který postupně splývá v jeden.
Pro mě tedy úžasný příběh, bohužel ale občas pokulhává různorodost slov a to trochu kazí celkový dojem- překladatelka si mohla trochu pohrát se slovy, nebo alespoň pozměnit stálý slovosled u mnoha frází. Doufám, že tato drobnost se v druhém díle zlepší.

27.02.2016 4 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

První, co mě při dočtení napadlo: nenápadná knížka, která stojí za to. Pro mě oddechová knížka, která nezklamala. Hezká práce se slovy, ale neustále opakování slova "ok" mi ke konci knihy vážně hodně vadilo.

29.05.2016 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Krásná četba... Pro mě zatím nejlepší povinnou četbou k maturitě a vůbec nejlepší knihou od českého autora. Jediným zklamáním pro mě byl konec, který mi přišel takový ošizený.

22.05.2016 4 z 5

Černá magie Černá magie Lisa Jane Smith

Spisovatelku mám ráda a u jejích knih si vždy odpočinu. Od téhle jsem čekala trochu více. Námět zajímavý, zpracování také, ale chvílemi bych si s textem více pohrála, trochu rozvedla děj... Celá ta láska mi chvílemi přišla až moc naivní. Ale kniha na oddychnutí ideální :)

17.05.2016 3 z 5

Nejdelší jízda Nejdelší jízda Nicholas Sparks

Knihu jsem si zamilovala již od prvních stránek a s ní o trochu více i příběh Sophie a Luka než Ruth a Iry. Je ale těžké tyto příběhy oddělovat na dva, protože jsou ve skutečnosti jedním velkým celkem, který nádherně ovlivní snad srdce každé ženy.
Dále mohu jen dodat, že co miluji na knize, není ve filmu a co miluji na filmu, není v knize.

26.04.2016 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Ke knize ani moc nevím, co říct... Čekala jsem ohromný, strhující příběh. Bohužel díky dlouhým popisům se jakékoli napětí vyrušilo. Asi největší zklamání... Došla jsem tedy k závěru, že Victor Hugo je jen pro některé a já mezi ně rozhodně nepatřím.

20.03.2016 2 z 5

Hranice nevinnosti Hranice nevinnosti Abbi Glines

Kniha mě ohromila, je velmi čtivá, oddechová a plná napětí. Nechybí ukázka rozdílů v odlišných vrstvách a vztahy mezi nimi. Příběh je psán z pohledu hlavní hrdinky. Všem doporučuji.

06.03.2016 4 z 5

Ella a Michael navždy Ella a Michael navždy Jessica Sorensen

Po prvním díle jsem se toho druhého nemohla dočkat a příběh byl hezký a velmi čtivý. Jen jsem čekala nějaké velké překvapení na závěr, nebo alespoň náhled do vztahu Lily s Ethanem... Protože kdo ví, jak to s nimi vlastně bylo?
Ale jak už název napovídá, příběh je o Elle a Michaelovi, čehož se celá kniha drží a myslím, že příběh o těchto dvou je už od začátku jedno velké dobrodružství.

28.02.2016 4 z 5

Nevinná navždy Nevinná navždy Abbi Glines

Knížka zklamala, děj se odsunul až na druhou kolej a na prvním místě mi přišlo chvílemi více než otravné "křičení Ruschova jména" a jiné scény tohoto typu.

01.07.2017 2 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Malý Charlie mi seděl spíš do role ubrečené holčičky. Snaží se zapadnout, ale tím jak je jiný a jak se chová, se mu to daří jen z části. To, co postupem času začíná vyvádět, mi k němu vůbec nesedělo. Bohužel ani konec můj názor na Charlieho nijak nezměnil.
Rozhodně knihu doporučuji těm, co se chtějí zamýšlet nad jejím dějem a hledat v něm vyšší smysl.
Knihu jsem současně četla také v angličtině,kde mi místy přišel jazyk ještě hrubší, ale jinak myslím, že je překlad velmi povedený.

13.03.2017 3 z 5