MíšaS. MíšaS. komentáře u knih

Město knih Město knih Akram El-Bahay

Nápad je zajímavý, ale bohužel je kniha nudná a zdlouhavá, a abych pravdu řekla, tak se mi děj i někdy zdál divný.
A také souhlasím s komentářem BarkaS.
Škoda, že z takových knih nejdou udělat opět stromy...

02.04.2022 odpad!

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Kniha se mi líbila, četla se hezky.

12.01.2022 3 z 5

Madame Picasso Madame Picasso Anne Girard

Kniha není špatná, ale jak píšou pode mnou, nemělo to spád a děj byl místy vleklý.
Picasso a jeho obrazy nejsou zrovna můj šálek čaje, ale ráda jsem se po čase zase na jeho obrazy podívala, abych věděla, o kterém se zrovna hovoří.
Také bych si asi raději přečetla nějaký "fundovaný" životopis a dozvěděla se něco více o osobách, které zde vystupovaly.

09.10.2021 2 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Pohádka pro děti. Našemu filmu z roku 1978 to nešlape ani po paty.

26.08.2021 2 z 5

Ten žena a ta muž Ten žena a ta muž Pavel Kohout

První část se mi moc líbila, ale jak přišel listopad, tak to šlo do háje. To už se ani nedalo číst, jak to autor zahrál až do naprosté absurdity a nelogičnosti. Takže za první půlku 4* za druhou sotva 1*, dohromady za 2*.

12.08.2021 2 z 5

Sarah Bernhardtová. Nezničitelný smích Sarah Bernhardtová. Nezničitelný smích Françoise Sagan (p)

Bohužel nedočteno. Nebaví mně to. Mnohem raději bych si přečetla klasický životopis SB.

10.08.2021

Pomsta Pomsta Val McDermid

Nemůžu si pomoci, ale ten konec mi přišel "divný" (ohledně vraha a jak to dopadlo).

03.08.2021 3 z 5

Drát v srdci Drát v srdci Val McDermid

Příběh mě úplně pohltil, ale i já jsem čekala jasnější konec.

13.07.2021 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Co mi nejvíc štve na téhle sérii je to, že 95 % knihy se nic neděje a pak najednou pár stránek před koncem se vše vyřeší a objasní.

10.07.2021 2 z 5

Království Království Amanda Stevens

Vůbec mi to nebavilo. Bohužel mám půjčené všechny díly na dovolenou, tak budu v sérii pokračovat, ale asi to vezmu trochu letem světem...

05.07.2021 1 z 5

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

Kniha mě vůbec nezaujala. Nuda nuda nuda. Souhlasím se Shaxx níže pode mnou - příběh by možná byl pěkný, ale moc slov, moc postav, moc omáčky okolo.

20.05.2021 1 z 5

Penelopiáda Penelopiáda Margaret Atwood

Souhlasím s iiiccc a s kateřin-a.

29.04.2021 3 z 5

Smyčka Smyčka Kodži Suzuki

Stejně jako druhý díl - neskutečné nudná fantasmagorie...

13.09.2020 1 z 5

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Bohužel, vzhledem k tomu, že jsem viděla jak americký tak japonský film, jsem věděla co čekat, i když samozřejmě filmy sázely spíše na lekačky a temnou atmosféru, která je i v knize, ale přeci jen Samara vystupující z televize, blééééé, ještě teď mi běhá mráz po zádech...
Takže přečíst se to dá, ale pokud neznáte filmy, asi si příběh užijete více.

12.09.2020 3 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Tak tohle byla kosočvercovina na druhou.
Už předchozí díly stály za prd a jak jsem psala, kdybych je neměla půjčené všechny 3, ani bych po dalším díle nesáhla, ale tohle doopravdy nemělo hlavu ani patu.

16.08.2020 odpad!

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Nuda a nuda. Všichni tam melou páté přes deváté a člověk nechápe, o co jako jde.

14.08.2020 1 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Příšerná kniha s předvídatelným koncem.

12.08.2020 odpad!

Amatéři aneb Jak svět přichází o básníky Amatéři aneb Jak svět přichází o básníky Ladislav Pecháček

Nevím, jestli je to tím, že mám nakoukaný film anebo tím, že jsem "mladší ročník" a tak nedokážu pochopit všechny narážky a parodie, ale mě se kniha moc nelíbila.
Asi zůstanu u filmů a knižního Štěpánka nechám spát.

14.07.2020 2 z 5

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Na jednu stranu se mi kniha líbila, celkem jsem se i zasmála, ale na druhou stranu musím souhlasit, že pokud neznáte zevrubněji dějiny (celkem ano) a současnou politickou situaci (absolutně vůbec) v Německu, tak některé scény vám nic neřeknou a nerozumíte jim.
Film jsme vypínala asi po hodině s tím, že je to blbost. Ještě zkusím audioknihu - M. Táborský jako Hitler by se mi mohl líbit a ukázky z divadelní hry také vypadají zajímavě, ale bohužel je momentálně vyprodáno...

07.03.2020 3 z 5

Piano Piano Jane Campion

Přiznám se, že jsem měla s knihou trochu problém - vůbec mě nebavila. Jestli to bylo tím, že ten příběh znám, a film je výborný, takže velká konkurence, nebo to bylo špatným nezáživným překladem???

26.09.2019 2 z 5