Miruneček Miruneček komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Moje naprostá topovka. četl jsem snad 5x a stále mě baví.
Jen velké POZOR. Najděte si originál. Četl jsem ČTYŘI VERZE u kterých mnoho věcí chybělo.Je i verze knihy, která je napsána jen podle filmu a tudíž tam chybí mnoho postav.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Moje naprostá topovka. četl jsem snad 5x a stále mě baví. za mne asi nejlepší díl

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Samozřejmě topovka. Už aby vznikl film.

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Mě to teda potěšilo a příjemně překvapilo. Krásně popsáno jak by šlo lidem o život, začnou dělat nehezké věci.

18.09.2022 4 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Tento díl u mě vítězí. Krásně tvrdý děj i život.

16.09.2022 4 z 5

John na konci umře John na konci umře David Wong

Božeeee. Tak to je brutalita. Ani se nedívím, že toto psal autor z nudy a to na záchodě. A hle pro mě geniálně šílené a strašně zábavné. Filmové spracování je bohužel hodně očesané a možná nestojí se něj dívat ani na záchodě.
Určitě moje topovka

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Třetí díl byl velice překvapující. Ale příběhově jsem strádal o proti předešlých dílů.

15.09.2022 4 z 5

Ukaž mi to! Ukaž mi to! Helga Fleischhauer-Hardt

Kniha která si na nic nehraje a ukazuje realitu. Pokud to někdo vidí jako špatnou věc, nejspíš sám ty špatnosti produkuje nebo vyhledává. Nehledejte zlo tam kde není.....

24.04.2024 5 z 5

Poslední vlak z Frývaldova Poslední vlak z Frývaldova Věra Sládková

Bože to je nádhera. Jen v knize o proti filmu je to smutnější :( Překvapilo mě, že v knize je o mnoho více zajímavostí a událostí, za což jsem velice rád. Bylo by fajn to dávat jako povinou četbu, aby se nezapomnělo na staré časy....člověk by si pak všeho více vážil...i když v této době si už nikdo ničeho neváží :( DOPORUČUJI

08.11.2022

Kořisti II. světové války Kořisti II. světové války Kenneth D. Alford

Mno.... až se za ty Američany musím stydět. Ale zase na druhou stranu kdo by takto v době války nekradl. Kniha je velice podrobná a má poutavé a i občas groteskní příběhy. Jen mi vadila právě ta podrobnost co se týče příběhů. Jak pan spisovatel mohl vědět a to doslova, že někdo nad něčím konkrétním přemýšlel cestou domů, že ho bolela hlava, že se to nikdo nikdy nedozvěděl a přitom autor o tom píše :D Docela fajn kniha a hodně velké překvapení, kolik pokladů na světě je. Doporučuji

27.10.2022

Ilustrovaná encyklopedie české, moravské a slezské numismatiky Ilustrovaná encyklopedie české, moravské a slezské numismatiky Zdeněk Petráň

Výborná kniha. Asi nejobsáhlejší kniha co se týče mincí a nejen jich (i když dvě mince jsem nenalezl :) ) Mám vydání z r.2019. Doporučuji

18.09.2022 4 z 5

Noční můra Noční můra Thomas N. Scortia

Začátek se náramně podobá Covidové době. Potom přijde převrat a vyšetřování. Toto téma mě neoslovilo. Vlastně tuto knihu jsem četl díky dětem, kteří mi jí přinesli z knihovní budky. Měla jiný přebal a tak mysleli, že se jedná o horor.

16.09.2022 1 z 5

Slova, která změnila svět Slova, která změnila svět Simon Sebag-Montefiore

Nejen slova, která změnila svět. Ale i zajímavé příběhy s tím spojené. Doporučuji jako základ o seznámení slavných lidí od Mojžíše po Hitlera :)

16.09.2022 4 z 5

Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Věčně zpívají lesy / Vane vítr z hor / Není jiné cesty Trygve Gulbranssen

Nádhera. To si hned člověk uvědomí co znamená opravdu tvrdá práce i život.

16.09.2022 3 z 5

Zabij mrtvé Zabij mrtvé Richard Kadrey

No nechtěl bych to prožívat v realu. Palec nahoru

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Výborný, ale jednička je u mě TOP. Ať žije Arťom.

15.09.2022 4 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Ani první a myslím, že ani poslední stejné téma které kdo kdy napsal. Příběh je poutavý to jako jo, ale...

15.09.2022 3 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Bruno Traven

(SPOILER) Bál jsem se do toho jít. Ale totálně předčila mé očekávání. S postavou jsem se rychle sžil. A ten konec....smutné a veselé zároveň.....jak asi skončil?!

Zakletá Ella Zakletá Ella Gail Carson Levine

Fimové zpracování hrůza. Ale mě osobně ani ta kniha nenadchla.Hold to není ten pravý šálek pro mě.

15.09.2022 1 z 5

Avempartha Avempartha Michael J. Sullivan

Pro mě příliš tuctové i když příběh byl poutavý.

15.09.2022 2 z 5