Miruneček Miruneček komentáře u knih

Ukaž mi to! Ukaž mi to! Helga Fleischhauer-Hardt

Kniha která si na nic nehraje a ukazuje realitu. Pokud to někdo vidí jako špatnou věc, nejspíš sám ty špatnosti produkuje nebo vyhledává. Nehledejte zlo tam kde není.....

24.04.2024 5 z 5

Poslední vlak z Frývaldova Poslední vlak z Frývaldova Věra Sládková

Bože to je nádhera. Jen v knize o proti filmu je to smutnější :( Překvapilo mě, že v knize je o mnoho více zajímavostí a událostí, za což jsem velice rád. Bylo by fajn to dávat jako povinou četbu, aby se nezapomnělo na staré časy....člověk by si pak všeho více vážil...i když v této době si už nikdo ničeho neváží :( DOPORUČUJI

08.11.2022

Velká výletní kniha: Česká republika Velká výletní kniha: Česká republika kolektiv autorů

Krásně vytvořená, nafocená a ještě lépe popsaná místa. Nechybí ani mapy cest kudy se vydat. A jako bonus k ní je kapesní průvodce s nádherným popisem jakou cestou se vydat a co po cestě uvidíme.

29.10.2022 3 z 5

Kořisti II. světové války Kořisti II. světové války Kenneth D. Alford

Mno.... až se za ty Američany musím stydět. Ale zase na druhou stranu kdo by takto v době války nekradl. Kniha je velice podrobná a má poutavé a i občas groteskní příběhy. Jen mi vadila právě ta podrobnost co se týče příběhů. Jak pan spisovatel mohl vědět a to doslova, že někdo nad něčím konkrétním přemýšlel cestou domů, že ho bolela hlava, že se to nikdo nikdy nedozvěděl a přitom autor o tom píše :D Docela fajn kniha a hodně velké překvapení, kolik pokladů na světě je. Doporučuji

27.10.2022

Píseň stínů Píseň stínů John Connolly

Zajímavý příběh ohledně nacistů s následnou kapkou nadpřirozena. Dobré to bylo

22.09.2022 2 z 5

Vyznamenání a bojové odznaky třetí říše 2 Vyznamenání a bojové odznaky třetí říše 2 Svetozár Pavlík

Jako sběratel jsem bral tuto knihu za dobrou pomůcku. A teď díky komentáři níže jsem na rozpacích. I když nějaké nesrovnalosti jsem v ní také zaznamenal, při porovnávání mé sbírky. Ale zase musím pochválit nafocení
+nevím proč, ale i tato kniha se objevuje na trhu také jako věrná kopie

18.09.2022 2 z 5

Ilustrovaná encyklopedie české, moravské a slezské numismatiky Ilustrovaná encyklopedie české, moravské a slezské numismatiky Zdeněk Petráň

Výborná kniha. Asi nejobsáhlejší kniha co se týče mincí a nejen jich (i když dvě mince jsem nenalezl :) ) Mám vydání z r.2019. Doporučuji

18.09.2022 4 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Mě to teda potěšilo a příjemně překvapilo. Krásně popsáno jak by šlo lidem o život, začnou dělat nehezké věci.

18.09.2022 4 z 5

Noční můra Noční můra Thomas N. Scortia

Začátek se náramně podobá Covidové době. Potom přijde převrat a vyšetřování. Toto téma mě neoslovilo. Vlastně tuto knihu jsem četl díky dětem, kteří mi jí přinesli z knihovní budky. Měla jiný přebal a tak mysleli, že se jedná o horor.

16.09.2022 1 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Také jsem čekal více. myslím, že většina čtenářů hned odhalila kam se lidé poděli. A kdo je pozorný najde i nesrovnalosti. Jinak fajn počteníčko

16.09.2022

Z Lobendavy směr Praha! Z Lobendavy směr Praha! Radek Andonov

Krásně zpracované. Osudy některých lidí bych určitě nechtěl nikdy zažít. To si hned člověk váží toho co má.Pro detektoring valkáře moc doporučuji.
Jinak všechna čest autorovi, který na této knize pracoval 10let.

Poslední vlkodlak Poslední vlkodlak Glen Duncan

Pro mě topovka. Surové i hnusné a vtipné. Chci film :D

Horečka Dananů Horečka Dananů Karen Marie Moning

A já jí fandil, ale ten konec mě rozhodil. Vyšli už další v češtině?! Přece jim nemohla tak podlehnout .... Božííííí

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Mno....dá se :)

16.09.2022 2 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Tento díl u mě vítězí. Krásně tvrdý děj i život.

Temná horečka Temná horečka Karen Marie Moning

Myslím, že jde spíše o knihu pro ženy. Ale i tak mě to velice zaujalo a nedám na ní dopustit. I když zprvu to připadalo jako pohádka, neli návod jak mít svěží pleť :)

Počátek Počátek Jessica Khoury

Téma jako vytržené z války o nové rase. Příběh poutavý, ale upřednostnil bych větší zeměpisný rozlet. myslím, že na toto téma bude ještě mnoho knih i filmů.

16.09.2022 3 z 5

Královské spiknutí Královské spiknutí Michael J. Sullivan

Možná nebudete souhlasit, ale pro mě tuctový příběh.

16.09.2022

Zapovězený chrám Zapovězený chrám Patrick Woodhead

Zajímavé, ale nic na co bych si časem vzpomněl.

16.09.2022 2 z 5

Ahoj z nebe Ahoj z nebe Laurie Frankel

Velice smutné a ještě více zajímavé. Tuším, že myšlenka v této knize bude jednou někdy v budoucnu splněna.