Z Lobendavy směr Praha!

Z Lobendavy směr Praha! https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/461197/bmid_z-lobendavy-smer-praha-PHz-461197.jpg 5 3 2

Před více než 75 lety překročila 2. polská armáda u Lobendavy československé předmnichovské hranice, aby tento kout osvobodila a vrátila jej zpět do naší republiky. Při boji o obce Severní a Lobendava padlo 12 polských vojáků a řada jich utrpěla zranění. 2. polská armáda byla jednou z národnostních armád bojující ve svazku Rudé armády a dnes téměř zapomenutá. Publikace Z Lobendavy směr Praha! si klade za cíl osvětlit méně známou historii konce 2. světové války v regionu mezi Budyšínem a Prahou. Jak končila 2. světová válka v nejsevernějším konci naší republiky, co předcházelo samotné Pražské operaci v sektoru 2. polské armády a co zažívali přímí účastníci – vojáci a civilisté? To vše jsou otázky, které se snaží autor publikace chronologickým popisem částečně osvětlit a přiblížit tak čtenáři méně známou část historie 2. světové války.... celý text

Miruneček
16.09.2022 5 z 5

Krásně zpracované. Osudy některých lidí bych určitě nechtěl nikdy zažít. To si hned člověk váží toho co má.Pro detektoring valkáře moc doporučuji.
Jinak všechna čest autorovi, který na této knize pracoval 10let.

zdenek6705
23.08.2021 4 z 5

Moc pěkné zpracování událostí posledních dní války u nás. Knihu jsem si pořídil zejména z důvodu toho, že žiji v oblasti, kde polští a sovětští vojáci na naše území vstupovali, tím je to pro mě ještě zajímavější.

druhá světová válka (1939–1945) rok 1945 květen 1945 osvobození polská armáda

2017  80%Vojenská vzpoura v Rumburku 1918
2020  93%Z Lobendavy směr Praha!

Kniha Z Lobendavy směr Praha! je v