Avempartha

Mělo to být snadné. Jenže jak už to tak bývá, věci se začnou komplikovat. Ošklivě komplikovat… Když si zámožná mladá žena najme dvojici zlodějů, aby jí pomohli ochránit odlehlou vesnici před nočními útoky, zapletou se Royce a Hadrian do složité sítě intrik čaroděje Esrahaddona. Zatímco se Royce snaží odkrýt tajemství prastaré věže, Hadrian se pokouší sjednotit vesničany v zoufalém boji proti dosud nespatřeným vrahům. To, co se nejdříve zdálo být jednoduchou krádeží, zavleče oba zloděje přímo do středu ohnivé bouře, která by mohla navěky změnit budoucnost celého Elanu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84778/big_avempartha-TRG-84778.jpg 4.497

Dobrodružství Riyria 2.

Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

Avempartha, 2009

Kniha Avempartha

luculi

K druhému dílu jsem se dostala po asi třech letech. Mezitím jsem se zaměřila i na jiný styl knih, hlavně ve fantasy a musím říct, že mě to strašně chytlo. Kniha mi najednou přišla poutavá, napínavá, plná zajímavého děje, bojů a intrik, se spoustou sympatických postav. Největším plusem bylo, že kniha je jednoduše psaná a přitom má co nabídnout příběhově...

evickakyticka
16.03.2019

Už to sice budou skoro dva roky, co jsem četla první díl, ale nějak mi to nevadilo. Tentokrát bojujeme se záhadnou bytostí, zachraňujeme, trochu čarujeme, putujeme. Líbilo se mi to, ale něco tomu chybělo. Nevím. Pokud budou mít v knihovně další díl, přečtu ho i tak.

Finn69
12.02.2019

Lepší než první díl, postavy pomalu ožívají a někde v mlze na obzoru se už začíná rýsovat pozadí celého příběhu. Stává se nám z toho docela pěkná, nenáročná a čtivá klasické fantasy s elfy, trpaslíky, hrdiny, čaroději a draky. Na čisté čtyři hvězdy to sice ještě není, stačí to ale na to, abych načal i třetí díl.

Turlogh
11.09.2018

A máme tady druhé pokračování Královského spiknutí. Opět dva známí hlavní hrdinové Royce a Hadrian, k nimž se za děvčata kromě princezny Aristy, známé z první knihy, přidává ještě sympatická, skromná vesničanka Thrace. Děj tohoto dílu se točí kolem záhadné elfské věže, tajemného čaroděje, prastarého Esrahadona, malé vesničky farmářů nedaleko hranic říše lidí s říši elfů a tajemné kouzelné nestvůry, přeživšího artefaktu dávných císařsko-elfských válek. Samozřejmě, Nyphronská církev, či hlavně její nejvyšší představitelé kují pikle, jak se dostat k moci, nejlépe přes hlavy nevinných. A Royce a Hadrian budou mít plné ruce i nohy práce se záchranou vesničanů i ostatních přátel. Výborně napsané, čtivé, napínavé, co více si přát! A dejte sem ten třetí díl!

jarin58
21.09.2017

Druhá polovina je výborná,napínavá.Celkově byla lepší prvního dílu.Dávám maximum.

Halka2
07.09.2017

Tato série se mi líbí čím dál tím víc. Čte se sama. Těším se na další díl!

Tiny24
03.02.2017

Celkově je to dosti plné samých klišé. Když to ke konci vypadá, že se to z klišé konečně vyhrabe, tak to autor posledními větami vše zazdí. Příjemné čtení, ale jinak kniha ničím nenadchne. Uvidíme, jak se vyvede celá série.

Weezing
24.01.2016

Oproti minulému dílu pomalejší rozjezd, ale na druhou stranu lepší druhá část a vyvrcholení.