Vzestup Nyphronu

Závoj tajemství halící minulost dráždí a vyzývá, ovšem odkrýt ho může mít nevýslovné následky… Do Melengaru se blíží válka. Aby zachránila království, rozehraje princezna Arista zoufalou hru, když se vzepře svému bratrovi a najme Royce a Hadriana na velmi nebezpečnou misi. S tím, jak roste moc Nyphronské říše, sílí i Royceovo podezření, že čaroděj Esrahaddon využívá oba zloděje jako pouhé figurky ve své vlastní hře. Aby zjistil pravdu, musí odkrýt tajemství Hadrianovy minulosti, ovšem jeho snaha může změnit doslova vše, co doposud znal. Třetí ze šestice relativně samostatných románů k nám opět přivádí oblíbenou dvojici svérázných hrdinů. Tentokrát před nimi ovšem není jen nějaký řadový šlechtic, jehož mají za úkol okrást, ale celá říše, s jejímž vzestupem přicházejí temné časy války a zmaru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119434/big_vzestup-nyphronu-6kf-119434.jpg 4.585

Dobrodružství Riyria 3.

Romány, Fantasy

Vydáno: , Argo

Nyphron Rising, 2009

Kniha Vzestup Nyphronu

luculi

Předchozí díl skončil dost otevřeně, takže jsem hned pokračovala. Jediné zklamání bylo, že děj je posunutý o rok, takže se nějaké věci hojně přeskočily. Nicméně dění v této knize postupně všechno nahradí, protože se opět začtete ani nemrknete. A navíc spousta překvapení vás nejednou donutí se zamyslet...

Finn69
21.02.2019

Tak nadšení se stále nekoná, i když se to čte docela pěkně a řekl bych že každý díl je o maličko lepší než předchozí. Je to ale vážně dost roztahané, vždyť je to třetí díl a teprve se poomaaluu ukazuje o co vlastně jde, pooommaaalluuu se dozvídáme něco i o hlavních hrdinech... Když si představím ještě další tři díly, myslím že si asi dám pauzu na neurčito.
Můj problém s touto sérií bude asi v tom, že je primárně určená pro jinou cílovou skupinu. Přijde mi to spíš "young adult".

Turlogh
13.10.2018

Další vynikající pokračování, tentokráte třetí, z celé série. Perfektní, povedený fantasy román, jemuž není co vytknout. Sullivan prostě umí ! Lze jen všem vřele doporučit k přečtení! Howgh.

Knihomlok2015
30.04.2018

Tak opáčko za mnou a konečně se vrhám do těch tří následujících. (Díky Argo, že jste to nevzdali) A opravdu jsem natěšená.

Halka2
06.11.2017

Opět kniha plná dobrodružství a fantasy. O napětí tu není nouze. Jsem ráda, že jsem čistě náhodou narazila na tuto sérii a to jen díky spisovatelce Janě Rečkové, která tuto sérii překládá.
Mám ráda série a musím dát za pravdu další mé oblíbené spisovatelce Petře Stehlíkové , která mi napsala " člověk pak s hrdiny pobude víc času".

Terva
19.04.2015

Jedná se o třetí knihu ze série "Dobrodružství Riyria".
V této sérii bylo napsáno zatím šest knih a tato je třetí vydaná v Čechách.
Příběhy se celkem lehce čtou, jsou dobře předvídatelné a tak má čtenář skoro vždy radost,
když uhodne další děj. Je to, řekl bych, klad tohoto dobrodružství.
Děj příběhů se odehrává okolo roku 2990. Nedá se říci, že "našeho letopočtu",
ale některé indicie tomu nasvědčují.
Základem je zničená civilizace někdy před devíti sty lety, skoro vyhynulí čarodějové,
mocnosti bojující o vládu nad světem a několik klaďasů, pomáhajících nastolit lepší "časy".
Zde je malá ukázka:
Prosím, Veličenstvo, mé křehké zdraví nesnese tak vzrušenou debatu. Mohla bych omdlít. Až se odeberu do svých komnat, patrně si uvařím nápoj na povzbuzení. Přitom bych si mohla očarovat koště a oblétnout hrad, abych se nadýchala čerstvého vzduchu.

Paigik
08.12.2013

Neustálé klikání na web vydavatelství a kontrolování, zdali už tento díl vyšel se vyplatilo. Přečteno opět na jeden nádech :)