Miricius Miricius komentáře u knih

Príbeh sa mi páčil, je veľmi čtivý, podľa mňa to každý prečíta za jeden deň.
Štyri hviezdičky sú kvôli zrovnaniu s predošlými dielmi. Keby som mal hodnotiť ako samostatný celok, bolo by hviezdičiek 5.
Treba brať v potaz, že kniha je písaná ako scenár, dej nemôže byť zrovnateľný s predchádzajúcimi knihami. Keby mal byť rozvinutý do obdobných podrobností, mala by kniha 5000 strán.

25.10.2016 4 z 5

Mrtvá šelma Mrtvá šelma Jiří W. Procházka

Hrozne mi vadili rádoby vtipné prirovnania v každej tretej vete, ktoré absolútne nesúviseli s dejom a boli úplne od veci. V druhej polovici knihy už buď neboli alebo som si na ne zvykol a nevnímal som ich. Prišlo mi však, že dej vôbec negraduje a príbeh sa len vlečie. Síce som to dočítal, ale kniha ma moc nezaujala :(

05.09.2016 3 z 5

Staré neřesti české Staré neřesti české Svatopluk Václav Vobejda

Kniha plná príbehov, ktoré nemajú ani hlavu ani pätu. Je plná nezmyselných asociacií - PRD A AHA = PRAHA... ?? Dočítal som to iba preto, že to malo len 80 stránok.

31.08.2016 1 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Čítať som začal o deviatej večer. Povedal som si, že aspoň pár stránok dám... ...no a skončil som o pol dvanástej poslednou stránkou :)

29.06.2016 5 z 5

Spáčka a vřeteno Spáčka a vřeteno Neil Gaiman

Pekný príbeh, ešte krajšie ilustrácie.

09.03.2016 5 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Nele Neuhaus

Pohodová, čtivá kniha, žiadny severský ani dystopický román, ani žiadne podobné klišé, s ktorými sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Zaujímavá zápletka z reálneho sveta, napätie postupne graduje, takmer do konca knihy som si nebol istý, kto je vlastne vrahom.

09.03.2016 5 z 5

Jawa kolem světa Jawa kolem světa Pavel Suchý

Cestopisy čítam za účelom poznania zvykov a obyčají miestnych ľudí. Táto kniha je skôr o samotnom cestovaní, kde často popisuje trable pri prechode hraníc a samotnej byrokracii a "šikane" turistov. Avšak dopĺňa rôzne historické a geografické súvislosti, z ktorých som sa čo to priučil. Kniha je doplnená peknými fotkami, ktorým by som vytkol len to, že mohli byť zaradené až za samotným príbehom. Odporúčam danú sériu fotiek preskočiť a vrátiť sa k ním až keď narazíte na novú sériu fotiek, resp. koniec knihy.
Chcel som dať štyri hviezdičky, ale za odvahu na takýto trip a "nonšalanciu" s akou sa autor-cestovateľ vysekal z technických a byrokratických problémov dávam hviezdičiek 5.

21.02.2016 5 z 5

Hranice Hranice Dalibor Vácha

Zaujímavá kniha o osudoch československých vojakov z druhej svetovej vojny. Ale štýl písania mi pripomínal skôr učebnicu dejepisu, než román. Skoro žiadne dialógy, autor sa venoval hlavne opisom. Štyri hviezdičky sú ale zaslúžené.

17.02.2016 4 z 5

Babička Babička Božena Němcová

S ťažkým srdcom, ale úprimne musím dať len dve hviezdičky. Kniha ma moc nebavila, dej sa vliekol, čital som viacmenej nasilu :(

10.02.2016 2 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

Očakával som knihu plnú surrealizmu, ale dej mi prišiel nemastný neslaný, takmer žiadny. Knihe chýba šťava, ktorá by ma nabádala k čítaniu ďalšej stránky. Síce som ju dočítal, ale vobec ma nebavila.

19.01.2016 2 z 5

Ranhojič Ranhojič Noah Gordon

Krásna kniha, plná faktov z rôznych odvetví. Zaujímavý a pútavý príbeh, ale miestami niektoré pasáže zbytočne natiahnuté. Hodnotím síce "len" štyrmi hviezdičkami, ale knihu doporučujem všetkými piatimi :)

19.01.2016 4 z 5

Tajomstvá troch strelených Tajomstvá troch strelených Jozef Repko

Kniha podobná tým z môjho raného detstva. Nejde inak ako 5 hviezdičiek :)

10.01.2016 5 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Veľké sklamanie. Pri čítaní som mal pocit, že čítam scenár k telenovele s prvoplánovou zápletkou, ku ktorej sa trpezlivý čitateľ prebojuje až v poslednej štvrtine knihy. To som už bol tak znudený, že ma (za iných okolností možno zaujímavý) dej nechával naprosto chladným.
V každej vypätej situácii hrdinovia spomínaju na príbeh z detstva s podobnou zápletkou, ako práve prežívajú. To by nevadilo, keby ich nebolo tak mnoho a nejednalo sa o príbehy, ktoré akoby vypadli z pera Haliny Pawlowskej v Banánových rybičkách.
Za mňa k dobru nepridal ani marketing, ktorým sa snažia ohúriť naivného čitateľa. Kniha má zaujať svojim dejom a nie propagáciou.

08.01.2016 1 z 5

Bratia I. Bratia I. Jü Chua

Kniha je písaná veľmi pútavo. Na rozdiel od iných kníh mi tu nevadil politický podtext, skôr naopak, pomohol mi preniknúť do mysle hrdinov a obecne ľudí žijúcich v tej dobe.

05.01.2016 5 z 5

Letopisy Vukogvazdské družiny – svazek druhý Letopisy Vukogvazdské družiny – svazek druhý Jan Kravčík

Prvú časť som čítal pred nejakou dobou, tak mi chvíľu trvalo, než som sa zorientoval v postavách. Našťastie tých z prvej časti nebolo moc, fluktuácia hlavných hrdinov je dosť vysoká. O príbehu sa nedá povedať, že je dychberúci, ale musím priznať, že ma kniha zaujala svojou atmosférou a čítala sa mi veľmi dobre.

05.01.2016 5 z 5

Počítačoví piráti Počítačoví piráti Isaac Asimov

Niektoré poviedky lepšie, niektoré slabšie. Bohužiaľ, tých slabších je viac.

05.01.2016 2 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Úprimne, knihu som začal čítať len kvôli námetu z oblasti geocachingu. Po očakávanom začiatku ma kniha v druhej polovici začala trochu nudiť (ale stále sa dobre čítala), ale koniec ma príjemne prekvapil. Vrah bol nečakaný, no rozuzlenie nebolo prvoplánové, ale premyslené a zaujímavé.

20.12.2015 5 z 5