Tajomstvá troch strelených

Tajomstvá troch strelených https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182322/tajomstva-troch-strelenych-182322.jpg 4 12 4

Hrdinami sú traja žiaci, výnimočne nadaní matematici. Prežívajú neuveriteľné dobrodružstvá, Najprv na skok od našej planéty, potom s tajomným hosťom z Južnej Ameriky, potom pri lúštení záhady rozhnevaných včelích rojov strážiacich odkaz zo staroveku a napokon pri pátraní po zmiznutých vzácnych starožitných predmetoch.

Skala317
05.05.2021 5 z 5

Knižka napísaná v čase socializmu pre deti a mládež. Sú to sci-fi príbehy, ktoré mňa osobne celkom chytili. Ono nie je to napríklad Alfred Hitchcock a jeho Traja pátrači, aj keď to možno tak vyzerá. Táto knižka má predsa len od Troch pátračov ďaleko. Socializmus som spomenul v úvode aj preto, lebo celý dej je ním trochu premočený. Deti si musia pýtať povolenie, starší žiak dohliada na mladšieho, starší spolužiaci dohliadajú na mladšiu spolužiačku, oslovujú sa trochu formálne... no niečo ako návrat do čias Fontány pre Zuzanu, kde boli partie kamarátov na sídliskách, malé deti slušne zdravili starších /čo sa dnes už asi nedočkáte.../. Kniha dnešnú mládež asi nezaujme, pretože prináša posolstvo, ktorému už dnešné deti tak nerozumejú. Je to cesta byť vonku, byť mimo komfortnej zóny, niečo nové objavovať, stretávať sa s čímsi, čo presahuje hranice smartfónu a počítača... Záver? Výborná, na dobu keď vyšla pútavá kniha s originálnym dobrodružným obsahom. Mimochodom časť o smrtiacich včelách bola určite najlepšia.

Miricius
10.01.2016 5 z 5

Kniha podobná tým z môjho raného detstva. Nejde inak ako 5 hviezdičiek :)

Baki
04.11.2014 5 z 5

Četla jsem tu knihu o prázdninách, když jsem ještě byla na základní škole. V té době mě nadchla a přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Myslím, že by i dnes mohla zaujmout.

yelcin
31.07.2014 5 z 5

Pán Repko ma aj po rokoch presvedčil , že patril k najlepším spisovateľom detskej sci-fi literatúry na Slovensku. Neviem či príbehy troch detských matematických géniov by zaujali dnešné deti v našej pretechnizovanej digitálnej dobe , ale pre mňa ako nostalgia to stačí.

Jozef Repko
slovenská, 1940 - 2014
1985  71%Kolónia Lambda Pí
1988  87%Tajomstvá troch strelených
1990  68%Gorazdův posel
1993  67%Prípady z budúcej minulosti
1991  80%Záhady starej pevnosti

Kniha Tajomstvá troch strelených je v