Mindy Mindy komentáře u knih

Fiesta / Stařec a moře Fiesta / Stařec a moře Ernest Hemingway

Fiesta - parta kamarádů z války pořádá tahy noční Paříží, vymetají všechny možné hospody, bary a kluby, jenom se opíjejí a mezitím jí. Pak jedou na fiestu - několikadenní býčí zápasy, kde zase střídají jednu hospodu za druhou, hned oběd, hned večeře, mezitím pořád pijí a neustále je některý z nich namol. Ano, vím, že se jedná o "ztracenou generaci", pan Nenadál to v doslovu všechno objasnil, ale přesto - toho chlastu tam bylo až příliš.
Stařec a moře - líbilo se mi daleko více. Staříka jsem musela obdivovat, jak se dokázal se vším vypořádat. Taky se mi líbilo jeho přátelství s chlapcem.
Toto byl můj první Hemingway a nevím nevím, kdy sáhnu po něčem dalším od něho. Moc mi nesedl.

13.01.2024 3 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Obrovská porce romantiky, doslova dvojnásobná, protože v knize se prolínají dva příběhy - jeden současný a druhý z 9.století z období Vikingů. A v obou se odvíjí zamilovaný příběh.
Jako čtení do vlaku a autobusu ideální, podnikla jsem teď delší cestu do zahraničí a s touto knihou mi vcelku rychle uběhla.

31.10.2022 3 z 5

Pátá profese Pátá profese David Morrell

Děj knihy je tak nabitý útěky, sledováním, ukrýváním se, cestováním, vymýšlením únikových cest pomocí lstí a plánováním dalších akcí, až je přehnaný. Pořád jsem čekala, kam se to celé posune, ale bylo to pořád dokola. A ten závěr se tedy neskutečně vlekl.

19.09.2022 3 z 5

Zmrtvýchvstání. Román nezdolné vůle Zmrtvýchvstání. Román nezdolné vůle Michael Punke

Obrovské množství dobrodružství, odvahy, zrady, přátelství, štěstí, statečnosti, úkladnosti, vůle po životě a touhy po pomstě. Nádherná knížka a věřím, že je krásný i film, na který se někdy určitě podívám. Když si představím tu překrásnou přírodu a k tomu Leonardo DiCaprio v hlavní roli, hmmm ... myslím, že to bude brzy.

21.01.2022 5 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Velké zklamání. Spousta nepravděpodobných situací. Nora je taková superhrdinka, vždycky má na tom správném místě nějaký svůj kontakt, který jí dokáže pomoci. Zvládala tolik věcí najednou, až jsem se v tom chvilkami ztrácela. Navíc nudně a nezáživně napsáno.

23.11.2021 2 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Hodně odpočinková knížka. Trochu mě mrzelo, že v prostřední části se vytratili duchové, konverzace s nimi mě bavila z celé knihy nejvíc. Mám i další díly této série, ale jejich četbu prozatím odložím.

24.09.2021 3 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Otřesné, neuvěřitelné. I když zhruba víme, co se v Severní Koreji děje, tak mi při čtení této knihy běhal mráz po zádech a těch lidí mi je strašně líto. Obdivuji odvahu všech, kteří se odhodlali k útěku, i když neměli tušení, co je čeká. To nejde popsat, koho to zajímá, ten si to musí přečíst.

17.08.2021 5 z 5

Vzdelaná Vzdelaná Tara Westover

Tato kniha mě přitahovala i odpuzovala zároveň. Absolutně si nedovedu představit život, jaký Tara a její rodina vedli. A chování jejího otce prostě nedokážu pochopit. Že je někdo tak silně ovlivněn vírou, že by nechal své děti (manželku a nakonec i sám sebe) raději zemřít, než by je nechal ošetřit v nemocnici.
Neuvěřitelně silný příběh a neuvěřitelně silná autorka, která se z tohoto života dokázala vymanit, i za cenu ztráty části rodiny.

28.06.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Veselé, smutné, dojemné, krásné.

13.10.2017 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Anna Bolavá (p)

Moje první kniha od této autorky a... dobré to bylo. Ze začátku mi tam "postava" vypravěče moc neseděla a celá legenda s tajemným červem v podzemí mi přišla zbytečná. Samotný příběh byl dobrý i bez toho. Ale jak jsem četla dál a dál, tak mi to přestávalo vadit, ba co víc, nabíralo to na zajímavosti, originalitě i napětí a na konci ta přetahovaná o to, kdo bude příběh vyprávět, mě moc bavila.

23.01.2024 4 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Další příběh z druhé světové války. Bohužel mě tato kniha nějak neoslovila, nevtáhla do děje. Taky mi přijde nemožné, co všechno se Benovi za války podařilo - např. v převleku v uniformě SS se dostat do domu plného Němců, zjistit, co se stalo jeho sestře, a nakonec odjet i s další židovskou dívkou - tomu prostě nevěřím. A bylo toho víc. Jinak čtivý příběh.

28.12.2023 3 z 5

Pyžamo po mrtvém Pyžamo po mrtvém Stanislav Rudolf

Knížka je z roku 1979, a proto se zde objeví občas nějaký soudruh a 18000 je obrovský balík peněz. No ale příběh je aktuální, takové osudy se odehrávají pořád a stále budou. Do Jany jsem se vcítila, musí to být složité vyrovnat se se smrtí manžela, zjistit, že měl milenku, vyřizovat pozůstalost, fungovat v práci a řešit napjaté rodinné vztahy. To jediné bych Janě vytkla - bránit čest nevěrného manžela před dospělými dětmi za každou cenu. Až jsem si myslela, že nakonec zůstane sama. Velmi uvěřitelný příběh.

09.06.2023 4 z 5

Druhý břeh Druhý břeh Hana Marie Körnerová (p)

Téměř pohádkový příběh z přelomu 18/19 století. Slavnosti, plesy, intriky, falešné zprávy, zakázaná láska... To, že jsem nečetla předchozí díly (toto je třetí kniha z pětidílné série) , ničemu nevadilo.

16.11.2022 3 z 5

Příběhy opředený život A. J. Fikryho Příběhy opředený život A. J. Fikryho Gabrielle Zevin

Mně se to moc líbilo. Citlivý a dojemný příběh se odehrává převážně v knihkupectví, téměř všechny postavy mi byly blízké a sympatické. Poslední dobou nečtu dopředu anotaci ani hodnocení a nechávám se překvapit. A tady to bylo příjemné překvapení.

08.10.2022 5 z 5

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

No nevím. Tak jsem se na tuto knížku těšila, dokonce jsem si ji vzala s sebou na dovolenou. Ale jak to napsat... Takový blábol jsem fakt nečekala. To bylo pořád: Usmála jsem se... Odpověděla jsem se smíchem...Vesele jsem pozdravila... Prostě toho smíchu, veselí a radosti bylo až až. Do toho nepřátelský pan farář (netuším význam jeho sáhodlouhých promluv k otci) a co teprve tajemný Černý muž! K dovršení všeho ta čokoláda. Bylo jí všude až moc a vůbec mi tam nepasovala. Taky nechápu, jak mohla Vianne během tří dnů zrekonstruovat starou pekárnu a otevřít čokoládovnu s regály plnými zboží a dokonalou výlohou. Svou dceru nazývá cizinkou, těch nesmyslů bylo prostě tolik! Nelíbilo.

10.07.2022 2 z 5

Démon alkohol / Tulák po hvězdách Démon alkohol / Tulák po hvězdách Jack London

Kniha obsahuje dva tituly.
Démon alkohol mě dost šokoval. Je to autobiografie a já obdivuji, s jakou upřímností nám autor vypráví svoji osobní zpověď.
Tulák po hvězdách - ten předčil všechna má očekávání. Skvělé, skvělé. A ten Jack London! Jak píše, to je neskutečné. Fakt úžasný spisovatel. Až se stydím, že jsem se k němu dostala až teď.

10.03.2022 5 z 5

Ztracené dcery Ztracené dcery Joy Ellis

Detektivka, ve které policie řeší více případů najednou, takže celkem hodně postav, ale děj vcelku svižně odsýpá a nakonec vše do sebe zapadne. Tak otřesný nález v podzemí jsem nečekala, za to přidávám jednu hvězdu.

07.08.2021 4 z 5

Pampeliškové víno Pampeliškové víno Ray Bradbury (p)

Moc pěkná knížka. Autor v ní vzpomíná na své dětství, konkrétně na léto roku 1928, a jsou to krásné vzpomínky. Nejvíc mě uchvátil plukovník Freeleigh jako stroj času a paní Bentleyová, která nakonec uznala, že "starý člověk nikdy nebyl mladý, ani za celý milión miliónů let".
Krásné, dojemné a emotivní.

17.05.2020 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Dějiny a režim Sovětského svazu popsané formou bajky. Geniální.

20.06.2019 5 z 5

Kdo to tady chodí! Kdo to tady chodí! Simon Brett

Úsměvná knížečka, při které si člověk zavzpomíná, jaké to bylo s prvorozeným prevítem. Jak jsem byla nevyspaná, unavená a vyčerpaná. Přesto to bylo krásné období, na které moc ráda vzpomínám.

11.09.2023 3 z 5