minde minde komentáře u knih

Země odpoledního slunce Země odpoledního slunce Barbara Wood

Na Barbaru Wood se můžu vždy spolehnout, nikdy mě nezklame :-) a ani tentokrat.Opět se jí podařilo, díky této knize, odpoutat mě od reality a všedních starostí, a přenést mě tisíce kilometrů do let minulých, kde jsem se ani na chvíli nenudila :-)

22.08.2017 5 z 5

Trochu lepší, než první díl. Takové letní odpočinkové čtení.

31.07.2017 5 z 5

Panicové Panicové Diana Gabaldon

Příběh o tom, co se stalo před tím, než Jamie potkal Claire, se mi taky moc líbil, ale je fakt škoda, že to bylo krátké. Mohlo toho být víc a navázat na to, jak se setkal s Claire z Jamieho pohledu. Čekala jsem, že to tak i bude, ale taky jsem byla překvapená a zklamaná, že od půlky je začátek Cizinky...Tak jsem si to znovu připomněla. A možná pro ty, co Cizinku ještě nečetli a váhají...tak je to skvělé lákadlo :-)

02.07.2017 4 z 5

J. R. R. Tolkien: Životopis J. R. R. Tolkien: Životopis Humphrey Carpenter

Určitě doporučuji - nezbytný doplněk všem fanouškům Středozemě :)
Hobita a Pána prstenů jsem už několikrát přečetla, ale teď po přečtení Tolkienova životopisu, když budu číst Pána prstenů znova, tak to bude pro mě úplně jiný lepší zážitek.
Bylo fajn poznat J.R.R.T. více, dozvědět se více o tom, jak žil, co prožíval a jak se vše z jeho života prolíná do jeho knih.
Jako bych četla příběh o nějakém dalším hobitovi, kterým Tolkien určitě byl :-)

25.05.2017 5 z 5

Obr Dobr Obr Dobr Roald Dahl

Moc hezký a milý pohádkový příběh nejen pro děti :-)

11.03.2017 5 z 5

Žila jsem již před staletími Žila jsem již před staletími Barbara Erskine

Barbara Erskinová patří mezi mé oblíbené spisovatelky, přečetla jsem od ní už hodně knih a vždy mě bavily. Mám ráda propojení minulosti se současností, a tuhle knížku jsem si vždy chtěla přečíst, hodně jsem od ní očekávala. Měla jsem radost, když jsem na ni narazila v knihkupectví v novém vydání.
No začátek byl velmi slibný, hned mě to chytlo. Kdyby se do minulosti "vracela" pouze Jo, že jen ona jediná je spojena s Matyldou...a třeba to vyprávěla ostatním, nikdo by jí zpočátku nevěřil, sama by prožívala to tajemství atd...Myslím, že by to byla celkem zajímavá a věrohodnější zápletka. Ale jak se do toho začali míchat ostatní, že ostatní jsou také z minulosti...přišlo mi to už trochu postavené na hlavu.
No Barbara umí psát lépe, a tohle je její prvotina, tak asi proto je to slabší.

28.02.2017 3 z 5

Jo líbilo se mi to, bylo fajn se zase vrátit do toho světa. Sice jsem podle ohlasů moc od toho nečekala, a chvíli mi trvalo, než jsem si zvykla na to, že je to divadelní hra, ale nakonec jsem si to užívala. Děj díky tomu svižně ubíhal, nikdo se nezdržoval zdlouhavým popisem krajiny, místností, prostředí (i když tohle mám na čtení ráda), ale hned se všechno řešilo. Chvílemi jsem měla pocit, jako bych seděla v divadle a vše si mi odehrávalo před očima na jevišti. Bylo fajn číst a vrátit se do doby, kterou znáte :-) Ale asi by se to nemělo srovnávat s ostatními knihami HP, těm se to nevyrovná, spíš je to takový milý doplněk. Taky bych tuhle divadelní hru někdy ráda shlédla. A kdo ví...možná někdy natočí i film...i když nevím, asi by to už nebylo ono.
Každopádně knížku doporučuji všem fandům HP :)

17.11.2016 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Uf, tak konečně jsem to dnes dočetla. No na to, že má kniha 1000 stran a ještě musím chodit do práce, doma manžel a děti...takže moc času jsem neměla, tak na to jsem to ještě celkem rychle přečetla. Protože jinak se to ani nedalo. Stránky ubíhaly jedna za druhou, já byla čím dál víc zvědavá co bude dál, až byl najednou konec. Skvělé, super, možná zatím nejlepší díl z těch tří co jsem četla, uvidíme co bude dál....Už se těším na další 3. sérii, která se už točí :-)

14.11.2016 5 z 5

Z pohledu jezevčíka Z pohledu jezevčíka Frauke Scheunemann

Moc milá knížka. Mám slabost pro jezevčíky, sama jsem v dětství jezevčíka měla. I když je jasné, že v knížce to byla nadsázka, tak vím, jak jsou tihle pejsci vychytralí a dokážou na svého pánička lecos hrát :)
Jinak samotný příběh průměrný, a hodně mi připomínal "Garfielda ve filmu", až na to, že zde to bylo opačně - hlavní postavou byl pes... Tak proto jenom 4*

21.10.2016 4 z 5

Kotva naděje Kotva naděje Kateřina Lachmanová

Skvělá knížečka pro ty, kteří potřebují povzbudit k naději...

14.09.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Super čtení, napínavé až do konce, nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

14.08.2016 5 z 5

Ježíš – lékař těla i duše Ježíš – lékař těla i duše Elias Vella

Úžasná, nádherná kniha. Škoda, že tady je možnost dát jenom 5*, kniha si zaslouží nejméně 10*. Hodně mě oslovila a taky mi hodně dala. Po přečtení jsem si hodně věcí uvědomila, a ujasnila. Přiblížilo mě to více k Pánu Ježíši. A chvílemi jsem měla pocit, jako by ta kniha byla psána přímo na mě.
Určitě doporučuji, a ne jednou...Je dobré se k té knize po čase zase vrátit.

11.07.2016 5 z 5

Osudy porodní báby Osudy porodní báby Sabine Ebert

Celkem se mi to líbilo, ale první díl byl lepší. Asi proto, že se to trochu opakovalo, že to bylo podobné, asi jsem čekala něco víc oproti prvnímu dílu. Ale jinak jsem se nenudila a do knížky se hned začetla :-)

20.06.2016 4 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Cizinka mě moc bavila, čtení jsme si fakt užívala. Nejdřív jsem se dozvěděla o seriálu, a než se na mě v knihovně dostala řada (velký zájem o knihu), tak jsem pár dílů shlédla. A to mě na tu knihu ještě více nalákalo. Nevadilo mi, že jsem si postavy nebo prostředí představovala podle seriálu, možná i proto mě to o to víc bavilo. Konec jsem taky čekala možná trochu jiný, ale už se těším na pokračování :-)

13.06.2016 5 z 5

Jak se modlit za nevěřícího manžela Jak se modlit za nevěřícího manžela Mo Tizzard

Skvělá kniha, která vám pomůže více se zamyslet nejen nad vírou svého partnera, svých blízkých, ale také si více uvědomíte svou víru a svůj vztah k Bohu.

22.05.2016 5 z 5

Ohnivá laguna Ohnivá laguna Laura Walden

Skvělá knížka, příjemné čtení, které vás na dlouhé hodiny odpoutá od okolního světa. Možná ještě lepší, než Půlnoční rituál.

12.03.2016 5 z 5

Půlnoční rituál Půlnoční rituál Laura Walden

Cas straveny s touto knizkou neni urcite promarneny, prave naopak. I kdyz z pocatku jsem si rikala, ze nebudu ztracet cas nad sladkou a naivni cervenou knihovnou. Pak se ale dej zacal napinave rozvijet, stranky neuveritelne rychle ubihaly, a ja jsem nemohla prestat cist dokud se nedozvim to, co se chtela dozvedet Sofie :-)

29.02.2016 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Pilíře země jsou u mě jednou z mála knih, po kterých je mi po přečtení strašně smutno, jakoby mi pořád něco chybělo, a nedokážu se pořádně začíst do žádné jiné knihy. A i když jsem ji četla dlouho, snad celou věčnost co se stavěla ta katedrála :) i tak to bylo málo a hrozně rychle to uteklo. Moc jsem si to užívala, kniha má všechno, co mám na čtení ráda. Příběh mě hned od začátku vtáhl, jako bych se na kus života skutečně ocitla ve středověké Anglii. Ani na chvilku jsem se nenudila. Úžasný, strhující děj. A postavy mi, také díky skvělému filmovému zpracování, přirostly k srdci.

K Pilířům země se budu ráda často vracet :-)

07.02.2016 5 z 5

Okamžik všeho Okamžik všeho Shelly King

Příjemné čtení, které jsem si fakt užívala. Kniha mě moc bavila, a to nejenom tím, že mám ráda knihy a vůni starých knih. Ale zaujala mě i samotná hrdinka, ve které jsem se tak trochu-hodně poznávala :-)) Hlavně jsem si u této knihy uvědomila jednu věc: Člověk by měl v životě dělat to, co ho baví a skutečně naplňuje.

24.11.2015 5 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

Ach jo, škoda že už je konec :-( Věděla jsem, že tento den jednou přijde a já se budu muset s touto sérií a se všemi postavami rozloučit, budou mi chybět. Všechny postavy a jejich příběhy jsem si oblíbila. A stejně tak krásnou přírodu Nového Zélandu, který jsem měla vždycky spojený s Pánem prstenů a teď i s touto ságou.
Ale co se dá dělat, všechno jednou končí a život=čtení jde dál...:-)

17.11.2015 5 z 5