Milonak Milonak komentáře u knih

Hlídka Hlídka Arthur Charles Clarke

Nezklamalo - všechny povídky minimálně lehce nadprůměrné.

25.06.2019 4 z 5

Klídek, nerve! Klídek, nerve! Martin Stropnický

Celkem příjemné počtení, z knihy je poznat Stropnického nadhled na život a zejména "zblblou" současnou dobu. Často používá ironii a dokázal mě párkrát rozesmát. Na druhou stranu je tam také poměrně dost povídání (někdy až "blábolení") o vlastní rodině á la Halina Pawlowská. Je jasné, že to v tomto typu knihy musí být, ale všeho moc škodí.

28.05.2019 3 z 5

2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány 2001: Vesmírná odysea / Rajské fontány Arthur Charles Clarke

Rajské fontány ještě o kousek lepší než Odysea. V součtu nesmírně čtivé, nikdy jsem moc k tématu vesmíru netíhl, ale tohle mě opravdu zaujalo. Váhal jsme mezi 4 a 5 hvězdami, nakonec dávám čtyři, ale to jen díky několika nudnějším pasážím, kde jsou na můj vkus až moc podrobně popisovány technické detaily. Také je nutné mít poměrně velkou představivost, občas je třeba si text opakovaně přečíst, aby čtenář pochopil, jak přesně daná věc vypadá. Moje první kniha od Clarka a určitě ne poslední.

12.05.2019 4 z 5

Conan: Zrozen na bitevním poli Conan: Zrozen na bitevním poli Kurt Busiek

Skvělá kniha, která má jen jednu nevýhodu - dáte za ni 500,- Kč a za 1 večer ji máte za sebou. Vše zde skvěle zapadlo do sebe - kresba, atmosféra a dle mého perfektní vykreslení ducha té doby - respektive tak, jak si ji možná nejen já představuji. K tomu zajímavá předmluva a neméně poutavý závěrečný skicář. Tohle se opravdu povedlo.

07.04.2019 5 z 5

Třikrát 87. revír Třikrát 87. revír Ed McBain

Další výborná kniha od autora nejlepších detektivek.

11.02.2019 5 z 5

Vandry s bejkem Vandry s bejkem Jan Vlasák

Já se bohužel nepřidám k vysokému hodnocení ostatních čtenářů. Tyto typy knih mám moc rád a již jsem jich několik četl, ale tato mě nezaujala. Na vině je zejména způsob psaní Honzy Vlasáka - píše v krátkých, často úsečných větách a je to absolutně nečtivé. Obsah je celkem zajímavý, ale v kombinaci s již zmíněným stylem vyprávění pro mě nudný. Škoda, přesně takovýmto dobrodruhům fandím.

30.01.2019 1 z 5

Černý kámen Černý kámen Robert Ervin Howard

Některé povídky průměrné, jiné téměř TOP, v součtu velice dobré. Pro fanoušky Howarda určitě povinné čtení. :-) Co mně v některých povídkách vadilo, tak to bylo přehnaně dlouhé vyprávění o hrůzách a historii dávných zemí - někdy toho bylo až moc.

27.12.2018 4 z 5

Poslední stop: Afrika Poslední stop: Afrika Tomáš Poláček

Poláček umí zaujmout a především obsah samotný, respektive popsané okamžiky z cesty přes Afriku stojí opravdu za přečtení. Velké množství zážitků, kdy šlo párkrát doslova o život a spousta dalších postřehů z cest dělají společně se zajímavě napsaným vyprávěním pro mě asi nejzajímavější knihu o cestování, kterou jsem doposud četl. Velice čtivé, má to spád a na závěr: Poláček je "magor". :-))

26.12.2018 5 z 5

Veselá akupunktura Veselá akupunktura Vladko Bydžovský

Koho baví číst si "veselé" příhody o akupunktuře, respektive zážitky s pacienty, kteří na ni chodí, tak budiž. Pro mě ale hodně nezáživná záležitost. Přečetl jsem polovinu knihy a odložil ji.

30.09.2018 1 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Když jsem knihu četl poprvé, tak jsem po přibližně 50 stranách začal přemýšlet zda pokračovat. Jen co se ale v knize začaly střídat popisy z pohledu pronásledovatelů (policie) a chytaného (Šakal), tak mě děj absolutně vtáhl. Knihu jsem četl celkem 4x a pokaždé mě bavila. Skvělá záležitost.

06.09.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Přečetl jsem několik knih o feťácích, ale tahle mě zaujala snad nejvíc. Ponuré prostředí berlínského sídliště a způsob - respektive cesta - jak se Christiane k drogám dostala a postupně upadala do čím dál větší závislosti. Kniha je doplněna spoustou černobílých fotografií, které ještě více dokreslují celý příběh. V knize je perfektně popsaný vývoj závislosti na čím dál tvrdších drogách a tím pádem postupující ochotě udělat téměř cokoliv pro jejich získání. Pro mě osobně pecka.

06.09.2018 5 z 5

Kniha splnila přesně to, co jsem od ní očekával (což u Zibury ani není složité) , ačkoliv chvílemi to už byla trochu nuda - zřejmě i díky tomu, že jsem před ní už četl "40 dní do Jeruzaléma". Nicméně kdo si chce přečíst cestovatelskou oddechovku, tak je to přesně pro něj.

06.09.2018 4 z 5

Svatyně odpornosti a jiné povídky (9 povídek) Svatyně odpornosti a jiné povídky (9 povídek) Robert Ervin Howard

Povídky zajímavé a čtivé, je to takový slepenec s různými hrdiny, ale celkově velice povedené.

Krok ze tmy Krok ze tmy Robert Ervin Howard

Náměty se v některých povídkách sice opakují, ale celkově příjemné počtení, něco mezi 3 a 4 hvězdami. Kvůli Howardovi dávám 4.

Já Miloš Kopecký

Jako fanoušek Miloše Kopeckého ubírám jednu hvězdu z maximálního hodnocení - v knize je pár pasáží, které mě trochu nudily a to zejména v závěrečné části. Jinak vynikající sonda do života MK a to i díky detailním informacím o jeho nemoci a jejím vlivu na jeho osobu.

18.07.2018 4 z 5

Nomád Nomád James Swallow

Na to, že má kniha 560 stran, tak udržela moji pozornost až do konce, což u takto dlouhé knihy je v mém případě dost problém. Ale bylo to spíše ze zvědavosti, jak to celé dopadne. První čtvrtina skvělá, celkově první polovina velice zajímavá a čtivá. Čtivost se nevytrácí ani ve druhé polovině, ale hlavní hrdina se bohužel co chvíli mění v mix Jamese Bonda a Ramba, což absolutně devalvuje předchozí text a dost mně to pokazilo dojem z knihy. Těch náhod a "dokonalých kousků" nejen ústřední postavy je prostě na můj vkus až moc. Dávám 70%.

19.02.2018 3 z 5

Sledoval jsem Dubčeka - Vzpomínky estébáka Sledoval jsem Dubčeka - Vzpomínky estébáka Karol Urban

Dost velká nuda - knihu jsem ani nedočetl, přečteno přibližně 60%. Neustále to stejné téma - metody STB při sledování lidí. Nebavilo mě to, pro mě osobně ničím zajímavé, maximálně ze začátku.

15.01.2018 1 z 5

Tři králové Tři králové Zdeněk Ležák

Krásná komiksová kniha o bohužel smutných událostech. Výborná kresba, zajímavý příběh a jako bonus na konci knihy medailonky všech důležitých postav z příběhu. Je fajn se dozvědět něco z naší historie touto formou. Jediným minusem jsou trošku splývající postavy, ale to i díky použití převážně tmavších barev v kresbě a jakémusi "šedému nádechu", který ale skvěle přispívá k navození ponuré atmosféry té doby.

11.12.2017 5 z 5

Mrtvý pohled Mrtvý pohled Bari Wood

Překvapivě dobrá kniha, celkem originální zápletka a zajímavě vystavěný příběh.

27.10.2017 4 z 5

Světem na kole Světem na kole Martin Stiller

Moc příjemné počtení - autor umí poutavě a zajímavě vyprávět, navíc je kniha doplněná o spousty krásných fotek.

23.05.2017 5 z 5